Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Seljaci, sta ces..... pokupili ovi BEOGRADJANI sve plate pa kupili sve zimske gume pa za seljaka nema vise :p:P:p

Sad ce beli da ti objasni :D

E, sad i Beli ima zimske gume na svom traktorcetu. Osim ako ih nije menjao za  ne znam sta.  :laughing:

Evo i u NSu paducka lagano. Sad ce Hankook I-cept RS da pokaze sta zna kad ih potera ''deda Gile'' do 40km/h! :whip:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U NS poceo prvi (pravi) sneg, temperatura 2 stepena, a lale ko lale.... mile 30 km/h ;)

Saobracaj za ovo doba dana - vrlo proredjen, svi na 50 m jedni od drugih... tako da sam mogao da malo testiram gume po vlaznom... ubrzava (gas do prvog kolena) i koci od 55 km/h do nule bez proklizavanja, u krivinama bez zanosenja... da skratim, zadovoljan sam! Ne proklizavaju, grizuuu... vec im prastam sto su neudobne, jedva cekam da napada jedno 10cm... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu to pravi smederevci, to su ustvari beogradjani koji vikendom, za praznike ili iz raznih potreba dolaze kod mamu i tatu u smederevo, u ovom slucaju konkretno po tursiju su dolazili ... 

 

a taj kombista, terao jabuke na pijacu :D 

 

Sto se tice zimskih guma koje sam stavio na moj traktor, da ne kazem auto danas sam se vozikao, super zavrsavaju posao  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tako ja i ove zime guram moje Good Year Ultra Grip 7... Nema razlike da li vozim po suvom ili kisi ili snegu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Smederevu 5-10cm snega. Pada vec satima. Valjda od 2-3 popodne.

Stilo u garazi vec 2dana :D

Sa sve ćebencetom preko haube. Da, lakše upali kad bude trebalo. :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sa winterom. 

Vozio malo veceras po polu ociscenim ulicama ( na cuki na nekim mestima dobro napadalo ) , lepo gazi, ne proklizava, normalno koci, sve u svemu zadovoljan. Mada sam i navikao na winteru, njih sam imao i ranije na Skodi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami sinoc oko Jagodine po onom prvom kijametu na neociscenom i ne posoljenom putu zabacuje po krivinama ako se ne obrati paznja na brzinu (mada nisam vozio nesto brzo bas ali me povuklo), sreca pa nije naisao neki "teskas" iz suprotnog pravca.... Sve pohvale za Preduzece za Puteve Srbije koji i ove godine "spremno" cekaju zimu a vozaci pamet u glavu!!! Guma pomaze ali opet je sve u samo i samo u glavi vozaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sa winterom. 

Vozio malo veceras po polu ociscenim ulicama ( na cuki na nekim mestima dobro napadalo ) , lepo gazi, ne proklizava, normalno koci, sve u svemu zadovoljan. Mada sam i navikao na winteru, njih sam imao i ranije na Skodi. 

 

6 godina sam terao winteru na Puntu i mogu samo ovo da kazem - po snegu i bljuzgi fenomenalna guma. Gazio sam, nisam stedeo i nikada me nisu izdale. Po suvom - prilicno lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

terao sam i ja picassa sa winterom, ali kada sam stavio bridzstonke bilo jos bolje. Za uporedjenje je potrebno dvoje  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zorz sta bi mi bez tvojih mudrosti :-) Wintera je dovoljno dobra i bezbedna guma za ulozen novac.

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nisam ja mudar ali kad nesto kosta vise ne znaci da samo prodavci hoce da uzmu vise para( kako je naveo jedan clan ovde) nego znaci i da je bolja po mnogim faktorima. Svaka guma je dobra kada vozis 20km/h po snegu a po ledu ne vozis....koliko para toliko i muzike, ja sam se odrekao armrestera da bih uzeo gume koje su dobre za sneg, led itd....nisam imao jos cega da se odreknem da uzmem jos bolje......na kraju krajeva na tih 4 tocka vozim dvoje dece koje nemaju cenu (mada moze se dogovorimo) tako da ne zalim za gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da ponovimo ono sto se vise puta ponavljalo - najjeftinija zimska guma je po snegu bolja od najskuplje letnje gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

....koliko para toliko i muzike....

Naravno, oko toga se apsolutno slazem sa tobom i tako i ja gledam na stvari, ali kao sto vec neko rece...nece te spasiti gume, vec nacin voznje. Ove godine smo odlucili da vidimo kako ce se ponasati ove nase M+S gume i to prilicno nezahvalnog profila i ako se osetim za nijansu nesigurnije od ocekivanog... bice nekih stvarcica u temi o prodaji :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prezadovoljan sa winterom. :) Kupujmo domace!

 

Tigar Tyres d.o.o. je kompanija koja se bavi prozvodnjom proizvoda od gume sa sedištem u Pirotu.

Od sredine decembra 2009. godine kompanija se nalazi u 100% vlasništvu francuske komanije Mišelin.

Tigar je osnovan 1935. godine kao radionica za proizvodnju gumenih proizvoda i svih vrsta gumene obuće.

 

Toliko o domacem proizvodu :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...