Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

heheheh i u novom sadu ima koliko hocesh samo vise vuku na neki drum n bass nego na klasicnu muziku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa braco kolege i drugovi,jako ste me usrecili komentarima.Vidim da se vecini desava slicno sa razlicitim kolima i novijim gumama,Sto se tice pitanja za ABS,i ksssss zvuk veruj mi dovla da ne znam bukvalno kako malo zakocim tako kliza.Ajd nema veze sacekacemo da padne nesto da opere ulice,mozda bude bolja situacija.

 

Evo slikacu veceras gume sa HD aparatom da vidite saru i uopste stanje prednjih guma.Za zadnje ok mozda su se uplasticile posto ih ne skidam vec 2 godine.

 

Pozdrav.

Ja rekao slikacu a to bilo pre 15 dana.jbg sarma i krtina se isprecile ispred mene ,pa evo konacno sam se izborio sa tim,

 

Evo slika mojih guma pa vi procenite.BTW,presao sam za ovih 10 dana 850km i na autoputu me super slusao auto ,dok po gradu i dalje malo kiliziiiiiiiiiim.

 

20140105_113107.jpg

 

20140105_113042.jpg

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

jooooj ja istoooo tako danas proklizao u Tosinom Bunaru ni sam ne znam kako sam izbegao sudar, naravno ne mojoj krivicom ali kada dodje do udesa ondak je vec gotovo.. a pritom nove Continentalke i opet klizaaaaaaaaa da ne poverujes... ja se odsekao rekoh maltene ubi coveka. sva sreca nikog u traci pored pa sam ga nekako izlomio inace... ne smem ni da pretpostavm. o cemu se zapravo radi stvarno ne znam ali auto se ne ponasa kao sto se ponasao. budite oprezni drugari!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno ne pamtim, za ovih skoro 2 decenije staza, ovako prljave i klizave kolovoze tokom zime, a od mraza ni traga. Nema padavina da dobro to speru, samo vlaga od popodne do ujutru, natalozena prljavstina...

Otvorite cetvore oci i polako, ogroman je broj cukanja po gradu, a na otvorenom putu (uz kombinaciju sa maglom) svaki dan, nazalost, ima prilicno nastradalih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi se opuste jer nema mraza snega a ovo je najgore sa maglom i vlazno masnim kolovozima, a jos po negde ako te uhvati rizla klizas gore nego po snegu....

a kuda ide gradski pa na svakom semaforu i stanicama masno od ulja ne daj boze da tu treba da naglo zakocis 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par priloga muzickih puteva:

 

 

 

I mi imamo jedan pre Rudnika, samo nema bas toliko sluha... ;)

 

 

Kolko dobar trip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michelin predstavio novi, revolucionarni pneumatik

 

108253-michelin%201.jpg

 

 

Kažu da vino postaje bolje s godinama, a sada nam isto to obećava Michelin, ali kada su gume u pitanju, uz pomoć nove revolucionarne tehnologije. Francuska kompanija pomenutu tehnologiju naziva EverGrip, a njena glavna karakteristika je da s godinama ne samo što zadržava već i poboljšava njenu moć prijanjanja.

 

Prva guma koja će doneti ovu tehnologiju biće Premier A/S, čija premijera je održana na sajmu u Detroitu, a Michelin garantuje životni vek od 96.560 pređenih kilometara.

Novi pneumatici sa EverGrip tehnologijom napravljeni su od posebne smeše, koja ime izuzetno visoke količine silikagela i suncokretovog ulja, uz novi dizajn šara, ali i drugi set istih, koji se pojavljuje tek nakon dužeg perioda korišćenja.

 

Nova Michelin Premier A/S guma sa EverGrip tehnologijom u prodaju, makar kada je američko tržište u pitanju, stiže u aprilu. Biće dostupna u 32 veličine, od 185/65R15 do 245/45R18. Cena će kako najavljuju u Michelinu, biti nešto veća od regularnih, a koliko je to "nešto" još uvek nije poznato.

 

Preuzeto sa AutoBlog.rs

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro je da sam naleteo na ovu temu, jer isto vozim na Fulda Cristal Montero3 zimskim gumama vec 4. zimu (cuj-zimu :santa: ) i isto sam se istripovao da su gume u pitanju jer su pocele mnogo lakse da klizaju po mokrom asfaltu

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pala kisa konacno i probao sam auto danas....nista ne kliza bre....hvala kolege na savetima i komentarima uvek je izgleda bolje pitati i posavetovati se nego bacati pare .Posto ovo nije zima covek moze vec sad komotno da stavi letnje gume hehehe salim se.Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda, ali samo se ne oslanjati na mesecnu prognozu RHMZ sa slike iznad :) . Inace su poznati po tome da upravo tu mesecnu prognozu azuriraju 1. i 15. u mesecu :clap: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo snega evo leda moj se punto ne kliza i ide ko macka :) sem sto sam sjebo felnu al to je postovano u drugoj temi....al stvarno mnogo znace dobre gume na ovo vreme i pravilna voznja sa dobrim ritmom i covek moze da se popne gde hoce.....samo mi i dalje nisu jasni ljudi koji voze jugice,kako bre prolaze svuda pa jel jugo terensko vozilo hahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj Jugo je prolazio svuda :) Gume su bile baš uske, auto dosta izdignut tako da je mogao da se penje lako, lagan i previše i još nije imao snage da proklizava u višim stepenima prenosa  :laughing: Idealna kombinacija za zimu. Jedino je problem kada naletiš na sneg između točkova pa te baci na jednu stranu pre nego što i stigneš da odreaguješ.

 

Inače, sinoć su me baš prijatno iznenadile gume. Očekivao sam mnogo slabiju upravljivost na kolima, ali idu sasvim fino i ne šlajfuju pri kretanju i normalnom dodavanju gasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć sam jugom zbog nekog pacijenta morao da stanem na uzbrdici koja nije ociscena-utaban sneg pa jos smrzao. Krecem iz mesta kao da je suv asfalt.

 

Jutros-ista ulica, ista situacija samo drugi pacijent. Identican ishod. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najveći merak bio da kada krene da šlajfuje u 1. dodam još gas i onda prešaltam u 2. brzinu nakon čega je odmah kretao. Mislim da retko koji novi auto to može  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas gledao na jednoj pandi Kormoran zimske gume. Za ne verovati, sve cetiri krive i to na gazecem sloju.. A sara velika kao da nisu ni 5000km nisu presle.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko kaze da je dobro sto je mekana, ali ja mislim da je joj je i to dzabe... I patike imaju mekan djon, ali zimi ne mogu da se mere sa cizmama koje proizvodi Alpina, iako je Alpinin djon neuporedivo tvrdji (i dugotrajniji)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najveći merak bio da kada krene da šlajfuje u 1. dodam još gas i onda prešaltam u 2. brzinu nakon čega je odmah kretao. Mislim da retko koji novi auto to može  :laughing:

pricas o snegom prekrivenim putem? to i ja volim narocito kada je mala uzbrdica, a ovaj moj samo pali neku lampicu na tabli, treperi li treperi :laughing:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...