Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Bolje kupi Lassa i uživaj

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno ne znam odakle ljudima tako losa iskustva na mokrom :D Mislim necu da tvrdim suprotno, ali ja stvarno nisam primetio taj problem, jedini problem koji sam ja primetio je onih prvih par minuta kad pocne kisa pre nego sto se spere sloj prasine sa kolovoza i po blatu, ali to je zbog velikih blokova na gumi. Potrosnja jeste velika, ali za one koji prelaze 5000km ili manje godisnje uz umerenu voznju ce potrajati sigurno radni vek gume pre nego sto ostari. Onaj ko vozi agresivnije moze bez tezih problema da skine 1mm na 1000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, neshtry said:

Bolje kupi Lassa i uživaj

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Kupio bih, ali imam rezervu prema tim ecofriendly gumama kao što je Greenways. 

Kormoran 

http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/80563 

ali nema nikakvih iskustava, recenzija

 

Petlas Imprium ne bi trebao da je eko guma

http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/5857 

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ću onda preći na te univerzalne i to Crossclimate, a nove letnje gume koje su na Aurisu staviti na oglase!

videh da su i Goodyear i Pirelli univerzalne, slične cene, ima li ko iskustva sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

GY se korektno pokazala, od njih imas "Vector 4Seasons" i "Vector 4Seasons G2", ali obe sarom i zimskim lamelicama vise podsecaju na zimsku gumu.

Dok je CrossClimate totalno drugacije koncipirana i razvijena - kao prva letnja guma, sa 3MPSF sertifikatom za voznju zimi. To me je najvise i privuklo da uopste prvi put u zivotu i razmisljam o univerzalnim gumama (uvek sam bio pristalica leti-letnje, zimi-zimske).

Ako si vec u toj prici, obrati paznju i na Continental "AllSeasonContact". Odmah posle Michelina i Conti se ukljucio u trku, ali tada sam vec pazario, tako da iskreno nisam nesto pratio testiranja i rezultate za ovu gumu. Sarom je mnogo bliza CrossClimate i dezenu letnje gume.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neplanski sam došao u situaciju da moram da kupim nove letnje gume (2 kom). Prilikom montaže letnjih guma primetio sam da je jedna dosta oštećena, što me je baš oduševilo... :rant:

 

guma.thumb.jpg.bf9fa6eabccf6ff5280916031a4fa869.jpg

 

Potrebna mi je mala pomoć (savet) oko odabira novih.

Trenutno su na njemu Lassa Impetus Revo 2+, nema ih više nigde. Sada se u toj dimenziji prodaje samo GREENWAYS, a one mi se baš ne sviđaji.

 

Razmišljao sam o HANKOOK KINERGY ECO 2. Da li neko ima iskustva sa njim?

https://www.internet-prodaja-guma.com/hankook-195-55-r16-kinergy-eco2-k435-87h-1020992.html

Cena je 9.600 din/kom i to je maksimum koji bi mogao da izvodjim.

Svi predlozi su dobrodošli. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umesto bas te Lassa-e sam pre par dana stavio Matador Hectoru 3. Prvi utisak je da je mnooogo meksa. Sto se i pod rukom oseti, nema onaj zastitni falc za felnu kao Lassa. Zao mi je sto nema vise Impetus Revo u toj dimenziji, uzeo bih jos 2.

 

Ako vec dajes 9600 dodaj jos 1000 i uzmi Dunlop/GY ili Conti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Jesha said:

Neplanski sam došao u situaciju da moram da kupim nove letnje gume (2 kom). Prilikom montaže letnjih guma primetio sam da je jedna dosta oštećena, što me je baš oduševilo... :rant:

 

guma.thumb.jpg.bf9fa6eabccf6ff5280916031a4fa869.jpg

 

Potrebna mi je mala pomoć (savet) oko odabira novih.

Trenutno su na njemu Lassa Impetus Revo 2+, nema ih više nigde. Sada se u toj dimenziji prodaje samo GREENWAYS, a one mi se baš ne sviđaji.

 

Razmišljao sam o HANKOOK KINERGY ECO 2. Da li neko ima iskustva sa njim?

https://www.internet-prodaja-guma.com/hankook-195-55-r16-kinergy-eco2-k435-87h-1020992.html

Cena je 9.600 din/kom i to je maksimum koji bi mogao da izvodjim.

Svi predlozi su dobrodošli. Hvala.

Ja sam kupio 4 nove Hankook kinergy eco ali "starija" verzija 425, u dimenziji 185/60 R14. Sad će biti treća sezona kako ih vozim i znam da bi ih ponovo kupio jer su odlične. Na mokrom super, tihe i sve u svemu u tom cenovnom rangu rekao bih best buy.

Tu noviju seriju k435 mislim da kolega @ivan.ik ima na stilu 205/55 R16 pa ako bude video nek napise koju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja dimenzija? Hankook k125 je dobro ocenjen.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Za GP te dimenzije su totalno skupe.
205/55 R16 gledali za drugara taj Hankook oko 6800 ja mislim.
Tako sam ja za R17 presao sa 205 na 215, skoro pa sam jednu gumu ustedeo.

Eto da i na drugoj osovini moras jednu da menjas, mogao bi 4 za cenu 3 u drugoj dimenziji :) ali nije losa opcija za razmisliti. Te druge dve prodas ako su iole dobre.


Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juce uzeh nove Nexen N'Fera Su4 205/50/17,nikad pre nisam imao gumu iz Juzne Koreje pa cemo videti kako ce se pokazati posto sam presao samo 17km sa njima. Sad je udobnije kad sam presao sa 45 na 50 profil.B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, Bingodalton said:

Koja dimenzija? Hankook k125 je dobro ocenjen.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Za GP te dimenzije su totalno skupe.
205/55 R16 gledali za drugara taj Hankook oko 6800 ja mislim.
Tako sam ja za R17 presao sa 205 na 215, skoro pa sam jednu gumu ustedeo.

Eto da i na drugoj osovini moras jednu da menjas, mogao bi 4 za cenu 3 u drugoj dimenziji :) ali nije losa opcija za razmisliti. Te druge dve prodas ako su iole dobre.


Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Sad vidim da nisam napisao dimenziju. U pitanju je 195/55 r16. Mislim da bi 205/55 bile previsoke, a da idem na 205/50 isto su skupe, tako da sam odustao od te ideje i ostao pri fabrickoj dimenziji i kupovini samo dve gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Cromi uzeo Lassa Driveways u dimenziji 215/55/16 i veoma sam zadovoljan. I zimske su mi Lassa Snoways.
Inace, cini mi se da nikada nije bio veci izbor jeftinijih guma. Ne znam kakve su razne Starmax, Oruim, Riken, Starfire itd. ali je vazno da su ljudima za neki normalan novac dostupne nove gume pod garancijom.b1930892df96a44eed46710f6a4e1d8d.jpg

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tigar=Mishelin low budget
Lassa=Bridgestone
Sava=Goodyear
.....

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si...

Ove druge srednja klasa,Tigar je niska klasa.

Ne znam šta im je sa tim zvezdama(star)...Ja imam Nankang Starperformer zimske(iskreno njesra),pa starmax,pa one što se prave u Trayalu...

 

 

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Jesha said:

Neplanski sam došao u situaciju da moram da kupim nove letnje gume (2 kom). Prilikom montaže letnjih guma primetio sam da je jedna dosta oštećena, što me je baš oduševilo... :rant:

 

guma.thumb.jpg.bf9fa6eabccf6ff5280916031a4fa869.jpg

 

Potrebna mi je mala pomoć (savet) oko odabira novih.

Trenutno su na njemu Lassa Impetus Revo 2+, nema ih više nigde. Sada se u toj dimenziji prodaje samo GREENWAYS, a one mi se baš ne sviđaji.

 

Razmišljao sam o HANKOOK KINERGY ECO 2. Da li neko ima iskustva sa njim?

https://www.internet-prodaja-guma.com/hankook-195-55-r16-kinergy-eco2-k435-87h-1020992.html

Cena je 9.600 din/kom i to je maksimum koji bi mogao da izvodjim.

Svi predlozi su dobrodošli. Hvala.

Za te novce možeš i ove https://www.internet-prodaja-guma.com/hankook-195-55-r16-ventus-prime-3-k125-87v-mfs-1020147.html

Ventur prime 3 je dobro ocenjena guma na nekim testovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, danas naletoh na odvaljeni ivičnjak trotoara prilikom parkranja (brzina 1km/h) i procepih bok.

Vulkanizer mi reče da se ovo ne krpi pa uzeh dve polovne.

Ima li ko savet kome da se obratim i kako da naplatim štetu?

 5acb56779f0cb_Conticela.thumb.jpg.de460575def03c9149435c92cf61aa38.jpg5acb5699c7b56_Contiiznutra.thumb.jpg.a02c2a2ced23a487ecfae6a3bfae4123.jpg5acb568518158_Contiostecenje.thumb.jpg.03ccffbb20ae75f313bb7643037381bd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima.

Guma je polako počela da pušta, pa sam požurio do parkinga gde mogu da je zamenim, jer je izvaljeni ivičnjak bio na nizbrdici :mellow:.

Da li ima kakve koristi od kaska?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj sve.Ali teska posla,da ce neko uvaziti to.Recimo da ti radis u agenciji za osiguranje i dodje ti neki covek sa tom pricom,a guma skinuta.Naravno da niko u to ne bi poverovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...