Jump to content
FAS Goran
Zvezdo

Garaža

Recommended Posts

Daleko je to od profi ali itekako će služiti svrsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, neshtry said:

Po meni vijci,jer može i kontra ako zatreba,kod nitni si završio kada ih jednom staviš

Pop nece da korodira. Mada, kod nas, sve je "kvalitet".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti vijci se navodno mogu kupiti u bojama nisam proverio. Imaju šestougaonu glavu podlošku i gumicu.

17131957199264052094708185919387.jpg

1713195756113673458432596007098.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Odličan rad. Samo jedan savet za ulazna vrata. Bez obzira koliko bila laka, ne bi bilo loše da staviš kosnike po dijagonali u gornji i donji deo vrata. Dijagonala ide od sredine garaže prema bočnim zidovima, od gore na dole. To je još 4 zavarena profila. Nadam se da si me razumeo...

 

edit: evo i slike...

kosnici.jpg

Edited by zarekg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zvezdo said:

Ti vijci se navodno mogu kupiti u bojama nisam proverio. Imaju šestougaonu glavu podlošku i gumicu.

17131957199264052094708185919387.jpg

1713195756113673458432596007098.jpg

Aha,ja imam zelene za zeleni lim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zarekg  nema potrebe, vrata su teška ispod 10 kg a kada lim dođe na njih dodatno će ih učvrsti. Nema šanse da se obese.

Usudio bi  se reći da je nemoguće.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Pop nitne su aluminijumske i nece nikada zardjati
Za pop nitne moras da izbusis rupe tako da ce ti trebati i burgije i kljesta za pop nitne
Pop nitne takodje postoje u raznim bojama

Samorezujuci srafovi koje si gledao su za krovne konstrukcije stoga i podloska i gumica da bi se sprecilo prodor vode. Za bocne strane ti zavrsavaju posao i obicni samorezujuci bez gumice te mozes da ustedis malo
U zavisnosti od kvaliteta srafova moze da se desi da ces morati svaku rupu da izbusis burgijom pre zavijanja srafa kao i da ce relativno brzo da zardjaju
Kvalitet ces jako tesko da procenis pa ces morati da verujes na rec prodavcu koji ga verovatno nikada nije ni probao

Jednom prilikom sam kupio prohromske samorezujuce srafove i platio ih veoma skupo ne bi li mi ti srafovi upropastili jako delikatan posao zbog uzasnog kvaliteta celika imao sam utisak da su tek malo tvrdji od aluminijuma

Edited by clockwork_orange

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samoresci sa gumicom i nemas brige. Pre toga izbusis rupu i samo zavijas. Tako sam ja radio. A pre toga, na svaki stub gde se naslanja lim sam stavljao zaptivnu pastu ( imao sam viska pa sam se bahatio sa victor reinz pastom ). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se žestoko preračunao u vezi vijaka!

8 do 10 din je komad, pop bitna 5 dinara..  ne znaju koliko bi tražili!

Evo upravo uplaćeni limovi. Sve zajedno nepunih 50 000 din. 

U četvrtak ću dovesti ove za stranice a ovi za krov sa filcom će biti gotovi pred kraj meseca. Sele mašine u drugu halu .  Boja lima je nekakva siva. Ako bi se igrao sa bojama imao BiH problem sa širinama. I ovako nije idealno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mesaj onda
Krov uradi samorescima sa gumicom a zidove pop nitnama  ne treba ti za zidove  veca pop nitna ili sraf od 3 mm eventualno 4mm
Ja uvek prednost dajem pocinkovanim materijalima u odnosu na plastificirane a srafove koji su pocinkovani i odskacu  bojom od lima ako pazljivo razmeris da budu u istoj ravni i u istim razmacima  mogu odlicno da izgledaju

Oni prohromski samoresci koje sam spominjao u velicini od 3,2x40mm su kostali 32din komad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ... Kupovao sam par puta prohromske vijke i uzasno su skupi. Svaki put se setim Holandije i koliko Kg sam prohromskih vijaka bacio u smece. Takva su pravila, nov motor ili nesto drugo idu i novi vijci.

Ima na kupujem prodajem po 4 din komad tih samorezaca u bojama.  Moram izracunati koliko mi treba pa da vidim  da li mi se isplati. Nisam siguran ali mislim da ovde kod mene u prodavnici "kvalitetne" robe ( made in buvljak Pancevo)  ima tih vijaka po 5 din. Uzeti par komada pa da vidim jel mogu posluziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to za sada. Nastavak u ponedeljak kada dođu sivi vijci.

IMG_20240419_143110.jpg

IMG_20240419_143214.jpg

IMG_20240419_165508.jpg

U međuvremenu odsečeni i zafarbani"vrhovi"

17135387649667349284432349932680.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bočne strane i vrata završena. 

Čekam limove sa filcom za krov. Obećali su do kraja meseca.

Videćemo!

 

IMG_20240423_160602.jpg IMG_20240423_160547.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...