Jump to content
FAS Goran
ChobbyNS

Delta 1.4 Tjet-Batmobil

Recommended Posts

Bar kada sam gledao za sebe pre 6-7 godina, iskakale su neretko te sa piano black enterijerom. Obicno su isle sa 1.9 TwinTurbo motorizacijom ili u Hard Black varijantama.

Slazem se da daleko bolje izgledaju nego verzije sa onom gomilom nesrecne, sive plastike oko radija, komandi klime, cajgera. Ili kada se izguli i onda bas jeftino izgleda na paocima volana:

On 12/19/2020 at 11:35 PM, Ivan said:

I meni je daleko lepsa i elegantnija piano black, nego mat siva plastika. U zadnjoj kupovini, Delta mi je bila opcija No3 i gledao sam upravo takve varijante. Jedini "problem" kod njih je sto su obicno bile sa Poltrona Frau, pa su dolazile sa naguzvanom tablom.
 

59a9a18880f2-1920x1080.jpg.4dda32c09fc0fc3bedcc7dd38f739f67.thumb.jpg.6fdc6eba6b0cd53dec6604d0c7de1253.jpg Lancia-Delta-Executive-1.jpg.b4aff4179a96ac054c52cc1c3eaaba4a.thumb.jpg.d7bf412a2395dcecb93f5f172c37553f.jpg 

 

A meni ubedljivo najlepse verzije Delte su "S" verzije (by Momo), malo usminkane za kraj produkcije i Zenevu 2013.:

 

lancia-delta_1207_25.jpg.732ae2332350cdfe98a48433b6204370.thumb.jpg.136270a0b6f4a4422e622ef9f2b6a58a.jpg

 

Delovi enterijera kao hommage originalnoj Integralci (npr. font i zuta boja na cajgerima), drugacija sedista, 18'' Sport felne u gunmetal boji, duple cevke izduva, modifikovani pragovi, tamna maska i farovi, kompletno crna vrata gepeka... Komsija mi ima belu "S", bas vizuelno odskace od drugih Delti. Za moj ukus, fale jos neka profilisanija sedista, alu pedale i tako neki detalji - ali generalno lep auto. Iskoce ponekad i kod nas na oglasima, ali vrlo retko jer su i napravljene u maloj seriji oko te Zeneve 2013.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, ChobbyNS said:

...Sto se tiče izduva, izvadjen je srednji lonac i ... / ... zadnji lonac sam eliminisao...

 

Ček, ček, nema sad niti jedan ćunak? Znam da je turbo, ali bez lonca...je l' moguće da je samo kat. dovoljan? Ili si i to izbacio   :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostao je samo kat na turbini, odatle do kraja cev samo. Čuje se lepo i ne preglasno. Na autoputu ne smeta uopšte do 130, posle krece da se dere ali ni ne vozim nikad preko ogranicenja jer realno i motor je mali i muci se, nije za neko krstarenje na 160-170kmh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I MultiAir ide iskljucivo na verzije Delte posle restyle (posto je motor generalno krenuo sa ugradnjom polovinom 2010.). I iskljucivo u verziji od 140 KS, isto kao i na Bravu.

Inace, postoji novija verzija MA od 150 KS, ali druge generacije. Naravno, ne ide u Deltu zbog godista i kraja produkcije, a mogu se cesto naci npr. u Giuliettama od prvog restyle. Nesto veci obrtni, manja potrosnja, itd...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Ivan said:

Inace, postoji novija verzija MA od 150 KS, ali druge generacije. Naravno, ne ide u Deltu zbog godista i kraja produkcije, a mogu se cesto naci npr. u Giuliettama od prvog restyle. Nesto veci obrtni, manja potrosnja, itd...

Zbog ovoga sam pitao, hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fina deltara, kakva je potrosnja sa tim motorom koji u bravu kazu da trosi fino?
 

Na otvorenom oko 7-8, u gradu oko 10. Dođe mi u parama slično kao dizel a konačno mogu zimi da se ogrejem

Share this post


Link to post
Share on other sites

i moj gp trosi u gradu 10 tako da je to super e sad na otvorenom je kod mene malo manje ali nebitno, svakako se dizel odavno ne isplati zbog raznih problema a i ovih cena goriva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i zimskog seta. Gume su pogresne dimenzije ali do proleca ce da posluze pa idu u kantu :D 

Dao sam polovne 18 gume za ovaj set felni sa zimskim gumama i doplatio 50e, nisam donji u toj kombinaciji ako nista drugo :lol:

Legao je i eibach, prezadovojan sam visinom. Vecina delti kad se stave opruge napred jako legnu a nazad bi moglo jos. Ovo kod mene ispalo idealno, bar za moj standard.

U ponedeljak nosim one 18 na farbanje i sredjivanje jer su ubijene od zivota :D 

IMG_9083.jpg

Edited by ChobbyNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao da citam opis za moj DS na 19'' kotacima :D . Sve je to lepo dok ne dodjes na nase standardne dzade.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, ChobbyNS said:

...preko 130 troši kao v8 emoji23.png

 

:whistle:  aha, možda kao dobro uštelovan V8 na malom gasu...  :innocent:

a kad ti crkne termostat za novu godinu pa se vozaš samo po gradu i stalno negde nešto juriš i zuriš ceo januar bolje da ne znaš koliko V8 mož' da potroš  :wallbash:  pričao mi drugar  :rolleyes:

 

Uživaj, prelepa je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, bilo je još par u izboru ali su sve bile full touch a to mi nekako ne lezi na delti, previše moderno izgleda u odnosu na ostatak enterijera.
I ova veličina od 8” mi je nekako taman, 7” izgleda malo i puno je lufta okolo a 10” izgleda ogromno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je logika u cenama :( Gumica i O ringovi 45e, termostat 20e, patosnice 25e, skoro sam uzeo cepove za felne, sa postarinom 15-16e. Kako li odredjuju cene pitaj Boga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termostat je 30€ ali imam Rabat pa me izađe 20€.
Gumica i O ringovi mi dođu jeftino posle saznanja da ne možeš u radnji nigde da kupis nego samo čitavo kućište koje je sa rabatom bilo oko 37.000 rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...