Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Seat Leon 1.9 TDI 105

Recommended Posts

Za vikend bio do zeninih u ŠA, kad sam usao u dvoriste, parkiram auto, primetim razbijeno desno svetlo za maglu, kamencic udario verovatno tokom voznje na AP.

Živ bio YT, nadjem lagano tutorial kako se demontira/menja svetlo za maglu pa je skinem sam, el. instalaciju zastitim PVC kesom.

Pozovem tu par otpada, nema niko i ako pise na oglasu da ima, po ceni do 25-35e (po SRB je mogla da se nadje pre-restyle, ali restyle ne, na oko sa čela su iste ali im kačenje nije isto).

Odem do jednog koji je rekao da ima, ono ima 3 leve i 0 desnih, i jos ni jedna nije od Leona, vec su od Golfa, Pola, A4......ili cega vec, taj je probao da osposobi moju, t.j da prebaci staklo sa tih svojih na moju, ali nije uspeo, samo je slomio staklo koje je planirao da skine sa svoje. Odustanem ja tu i resim da kupim drugu, novu, zamensku. Nadjem Depo-ovu, narucim je, dobra kopija, 4300 i nesto puna cena, 3300 i nesto sa popstom, ukupno 3830 sa troskom dostave, racunaj 4000 ukupno.

Dok sam cekao da stigne svetlo za maglu, oteram auto kod majstora da mu pretresem trapove, posto sam cuo u poslednje vreme da nesto kucka po sitnim neravinama, pregledamo auto, nadjemo, napred levi stabilizator, a nazad procureo desni amortizer.

Amortizer je bio fabricki, Sachs, star 14 godina i 246.000km.

Uglavnom narucimo sledece:

2 Monroe amortizera

2 Kayaba solje amortizera

2 gume prasinjarke (nemam pojma koja marka)

1 stabilizator Meyle HD

Sve ukupno bez par dinara 11.000 din sa njegovim popustom, delovi su stigli danas, zameni on to sve, uz to ugradi i onu maglenku.

Total ceh 19.000 din

11.000 delovi + 4.000 svetlo za maglu i castim ga 4000 za ruke posto nije hteo nista da uzme.

 

20231112_083313.jpg20231113_063322.jpg20231116_165803.jpg20231116_164746.jpg20231116_164513.jpg20231116_164052.jpg20231116_165310.jpg

 

Uz to kad je vec skidao tockove, namazao je bakarnu mast na celo diskova, da se felne ne lepe prilikom skidanja/zamene tockova leto-zima.

 

Porucio sam mu amortizere gepeka, pa kad stignu, a eto i registracije sledeceg meseca.

 

To je to za sada.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Ivan BG said:

castim ga 4000 za ruke

Auuuu al ce nekom da preskoci... :D 

A sto monroe? Nije bilo Sachs opet ili...? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da odem, a da coveku ne ostavim ni dinara, nije se zaracunao na delovima i dao mi po njegovim cenama, i jos nece da uzme nista za ruke......ne ide, i to sto sam ostavio, realno je malo.

 

Na preporuku majstora, kaze naugradjivao sam ih se, uzecemo sta zelis, t.j sta moze da se nadje, ali ja ti preporucujem ove.

Vozio sam ga (auto) sinoc do kuce, cini mi se da je malo tvdje nazad, a mozda je i placebo, ono znam da je menjano pa sam umislio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije placebo :)

Zato sam i pitao, iskustva nas nekoliko koji su nekad stavljali monroe je da su tvrdji. Npr, sa sachs nije toliko tvrd, moze se reci taman.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas produžena registracija, treća od kad je kod mene, 34830.00 din sa osiguranjem stakala.

Ova sad registracija je skuplja od proslogodisnje za 1720.00 din, dzabe sto je sad stepen nizi nego prethodne godine.

 

Trapovi - odlični

Kočnice - odlične

Izduvni gasovi - savršeni

 

U suštini sam znao u kakvom je stanju.

 

Eto neka slika:

 

20231212_081552.jpg20231212_081608.jpg20231212_082119.jpg20231212_073150.jpg

 

Rezultat testa aerozagađenja, me je bas iznenadio, izmerena vrednost je 0.00

 

Pre par dana sam mu zamenio amortizere poklopca prtraznika, KYB stavljeni, 4000 din, 2 komada.

 

To mu je to za sada.

 

 

On 11/17/2023 at 11:56 AM, darkman14 said:

Nije placebo :)

Zato sam i pitao, iskustva nas nekoliko koji su nekad stavljali monroe je da su tvrdji. Npr, sa sachs nije toliko tvrd, moze se reci taman.

 

Moram da priznam, da si upravu, jeste tvrdji posle zamene amortizera.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime, uvek interesantno pitanje za bivse Fiatiste - sta se planira sledece?

Srecna i brza prodaja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime, hvala, u planu je Igorov Leon III.

A unutar grupacije ne vidim sta bih mogao uzeti, eventalno neki Tipo HB, sa 1.6 mjet u nekom jacem paketu opreme.

Inace padalo mi je svasta na pamet, ali kad pogledam ponudu, stanje, cene.....najbolje mi je da se drzim onog sto je kupljeno ovde kao novo, od vlasnika koga donekle poznajem....pomenuti Leon se uklapa u to.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajno, zelim ti brzu prodaju trenutnog leona i obojici kupoprodaju igorovog leona.

Uvek je lepo kad "forumaski" i dalje ostane na forumu pa moze da se prati i dalje njegov zivotni vek, a pogotovo kada je auto kupljen nov pa jos kad je nesto zanimljivije od recimo punta ili brava 1.2/1.4.



Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Ivan BG said:

Ime, hvala, u planu je Igorov Leon III.

Jedan tako cekao Igora da se smisli... Pa da ne bi potpuno osedeo, umesto u VAG grupaciji zavrsio sa Desom :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bacio sam ja oko i zapljunuo se davno kroz caskanje, nikakve fore ;) . Ali pre godinu i kusur, zbog potrebe za malo vise prostora, na kraju totalno odustadoh od planirane Compact klase.

A za mog druga Knezevica, sta reci, prozivljava drugu mladost sa voljenim Sportom... Hvali mi se brzinskim dostignucima, potrosnja veca za litar i kusur nego kod mene, cekam jos samo da mi javi da ce menjati zadnju gredu :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leon je juce promenio vlasnika, uzeo ga je decko koji je 3 ulice od mene.

Auto je bio kod mene 2.5 godine, 27.000 km sam presao sa njim i vise nego da sam zadovoljan kako se pokazao, u sustini samo samo tekuce odrzavanje i zamena potrosnog materijala.

Nadam se da ce sledeceg vlasnika sluziti kao mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice vidljivije i ostalima u slicnim dilemama, pa je prica o izboru automobila prebacena u odgovarajucu opstu temu o izboru:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46612-večita-dilema-koji-auto-kupiti/&do=findComment&comment=1700619

 

PS: Ime, ako planiras da pises ovde jos nesto do nove kupovine, da ne zakljucavamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...