Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Seat Leon 1.9 TDI 105

Recommended Posts

Leon ide, pali, radi, sluzi....bili njim do Grcke, juce se vratili, 1420km presli njim bez ikakvih problema, prosecna potrosnja na tom uzorku 5.4L.

Na tamo klima skoro citavim putem i 3h ukupno cekanja na granicnim prelazima, na ovamo skoro bez klime ali sa 5h cekanja (3h na granicnim prelazima i 2h na deonicu naseg autoputa od Naisa do Raznja, zbog radova).

Nazad smo krenuli nesto pre 7h ujutro a u BG stigli nesto pre 17h, 10h put nazad od kojih su onih pomenutih 5h provedeni u cekanju, a za preostalih 5h smo presli oko 680km.

Opran, napred je bilo jedno 2kg ubijenih insekata.....

 

 

20220815_111550.jpg20220815_111604.jpg20220815_111608.jpg

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prolete godinu dana od prosle registracije, produzena i kosta 29910 din, prem. stepen 3, sa tehnickim 3070 din (cena za nas zaposlene u Dunav Autu).

 

20221213_081107.jpg20221213_081727.jpg

 

Evo rezultata testa aerozagadjenosti, t.j. testa izduvnih gasova.

 

20221213_082746.jpg

 

Za moj auto, max. vrednost je 2.44, a imam 0.01, nije lose za auto star 13 godina.

Sto bi trgovci rekli NOV, NOV, NOV...

 

Uzeh mu i metlice brisaca, 1750 din, Valeo.

Stare su brisale OK, ali kako je pocelo ovo hladno vreme tako su pocele da preskacu, da vodu ostavljaju iza sebe, i ako se i dalje nisu cule prilikom rada.

 

20221214_152034.jpg

 

To mu je to za sada.

Edited by Ivan BG
Dopuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino. Jel znas mozda sta su te vrednosti? Kod benzinaca mere lambda faktor (siromasna ili bogata smesa) i ugljen-monoksid (CO), za dizele, ne znam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te vrednosi su prozracnost izduvnih gasova, t.j njihova zadimljenost, kod dizela se samo to meri, nema čađi, ima čađi i koliko je ima.

Za benzince znas, ne moram nista da pisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam mu i stakla osigurao.

3200 polisa, osigurana suma 40.000 rsd, ucesce u steti 10%, osiguravac Dunav Osiguranje.

Ako nekog zanima, eto koliko kosta i cija je polisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova ulaganja u Leona.....

20230130_190117.jpg

Metlica zadnjeg brisaca, Valeo, cena 800 din.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan na AP kamion u traci pored mene, izlece kamencic iz gume i naravno pogodi soferku.

 

20230214_125615.jpg20230214_125518.jpg

 

Nije izgledalo strasno, zalepim lepljivu traku preko i odem jutros da probam da saniram ostecenje.

 

20230216_103934.jpg

 

Zadovoljan sam kako je ispalo, skoro pa da se ne primecuje gde je bilo ostecenje.

Edited by Ivan BG
Dopuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro da je moglo da se sredi,mada ćeš ti tu tačku uvek videti. Neverovatno da niko ne kontroliše kipere što prevoze kamen uglavnom bez cirade i to na autoputu

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Ivan BG said:

Zadovoljan sam kako je ispalo

Imenjak mi poceo sa praksom kao forumski "padobranci" :P ...

Ako je preporuka, kada budes dokon - dopisi gde si radio, koliko repa, itd.

Koristice nekada nekome ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/17/2023 at 2:18 PM, dach@ said:

Dobro da je moglo da se sredi,mada ćeš ti tu tačku uvek videti.....

Ja sa mesta vozaca nista ne vidim, unutrasnji retrovizor mi zaklanja "pogled" na plombu.

 

23 hours ago, Ivan said:

Ako je preporuka, kada budes dokon - dopisi gde si radio, koliko repa, itd.

Koristice nekada nekome ;) .

Imenjace, preporuka moze slobodno svakome i u svako vreme.

 

Radnja se zove Profi glass, nalazi se u Borci, (zakacicu sliku vizit karte, gde se vide svi podatci), moderna i opremljena je odlicno. Čeka se u lepo opremljenom prostoru, uz kafu, caj, sok.....kome nije daleko, eto dobrog majstora za auto stakla, koji taj posao rade 24 godine.

 

Inace ljudi rade i po terenu, dolaze na adresu po pozivu, tako da kome treba (ne daj Boze) njihova usluga, neka slobodno pozove.

 

"Operacija" traje 30 min. max, ljudi su i vise nego ljubazni, domacini da tako kazem.

 

A za cenu ne znam sta da kazem, nisam platio nista, ono drugari smo.

20230216_095825.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro 22 meseca i 20.000km, pali, radi, ide....nasao sam danas vremena, pa ga prebacih na letnje tockove, koji su isto 16".

 

Bilo je nekog razmiljanja da predje na neke 17", al' da budu malo izbacene, ali sam od toga odustao, prvo ove letnje su mi vise nego odlicne, a mota mi se po glavi i neka zamena za nesto drugo, pa da ne bacam pare na druge felne i gume.

 

Evo jedne lose slike, slikane u totalnom mraku.

20230423_202955.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Ivan BG said:

a mota mi se po glavi i neka zamena za nesto drugo

Moje omiljeno pitanje u ovoj suludoj situaciji sa ponudom... A pogotovo za sve vise bivse (i sve manje buduce) vlasnike Zabara, u slucaju da se gleda nesto iole novije...

Imas li sta konkretno od modela u planu?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imenjace, svasta mi pada na pamet, npr. Nissan QQ mk1 restyle, pa unutar grupacije G7, Passat B7, Octavia A7......pada mi na pamet i Fiat Tipo.....sad prvo da se ide na more, pa cemo posle da se bavimo zamenom automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je tacno dve godine od kako sam uzeo Leona.

Dve godine kasnije i bezmalo 22.000km koliko sam presao sa njim za to vreme (imamo u kuci jos jedan auto uz Leona), nije neka kilometraza, ali dovoljno da se pokaze kakav je kao auto.

Potrosnja mu je na uzorku od prvog kilometra od kad je kod mene, skoro 22.000km - 6.1L kombinovane voznje, mereno kroz aplikaciju i mahom sipan do cepa.

Magistrala po bordu ume da bude oko 4L, a AP kad se vozi po ogranicenju oko 5.5L, cist grad je oko 7L.

Nikakvih problema nisam imao, uradio sam dva mala servisa, zamenio jedan lezaj tocka, jedan silen blok u prednjem trapu, diskove i plocice pozadi, to je bukvalno sve od ulaganja za ove dve godine.

Sad mu predstoji kontrola kod majstora i mali servis, mozda i jos nesto ako ima, pa put do Grcke na letovanje.

Sve u svemu zadovoljan sam njim kao autom, sve stoji kao prvog dana, u enterijeru nema cvrcaka, citav auto kao celina je i dalje skroz OK.

Eto i neka slika, bio je na pranju pre par dana.

 

 

20230630_114501.jpg20230630_111540.jpg

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradio sam danas treci mali servis od kad je Leon kod mene.

Sve ukupno, ruke, 5L ulja, 4 filtera (ulje, vazduh, klima i gorivo (za gorivo menjam svaki mali servis i ako neko kaže da se menja svaki drugi)) i desni stabilizator = 17.600 din.

Uz mali servis za zamenu je bio i desni stabilizator, iako je bilo je lufta, ja nisam primetio da išta lupa dok se auto vozi.

Uglavnom pretrešen je detaljno (kao da ga sad kupujem), prikacen na dijagnostiku, ukupno 0 grešaka smo našli u motornom racunaru ili u modulima, klime, centralne, ABS-a......DPF sljaka kako treba i ako auto ima 242.000 KM, pu, pu, pu.....da ne ureknem nesto.

Spreman je za letovanje koje mu predstoji 31.07.

A posle videcemo, mozda ce na oglase.

 

20230710_143425.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko su filteri? Nešto mnogo izađe 17600din poredeći sa našim mjtd/jtd mašinama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje je 7500, stabilizator valjda 1600, ostatak su 4 filtera i rad. 

Evo jedne "zanimljive" kilometraze:

 

20230728_120448.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam odavno ulazio na svoju temu, Leon je zavrsio sve zadatke tokom godisnjeg, bio do Grcke, Zlatibora, Bosne.....total 2160km, 5.3L prosecna potrosnja na tom uzorku, na granicnim prelazima smo nagrabusili, 01.08. smo isli, tacno na smenu dve grupe turista.

 

Jedini problem koji smo imali je bio po ulasku u SRB, taman sto smo prosli naplatnu Presevo na AP, cujem kamenčugu koja je udarila u soferku, gledam ispred nas Pezo 307, NI table, natovaren do zemlje, naravno gume zimske i iz njih je izleteo gore pomenuti kamen.

 

Linija se odmah pojavila, ode fabricka soferka, steta, bilo mi je bas krivo, ne zbog para koje bih ili ne bih dao za zamenu (osigurana su mi stakla inace, tako da nije neki trosak zamene), vec zato sto vise nema sva fabricka stakla.

 

20230808_133908.jpg

 

Uglavnom, nakanem se ove nedelje da prijavim stetu i da resim pukotinu koja se prosirila.

20230809_132959.jpg

 

Promenim je danas za zamensku, nije bilo originala da se nadje, em star auto, em je bilo ovo nevreme i kod nas i po inostranstvu....svuda je bilo Kineskih.

20230907_101846.jpg20230907_115250.jpg

 

Stavio sam Nord Glass-ovu (Poljska), jedina iz EU koja je bila dostupna, otezavao je nabavku senzor za kisu koji imam kao deo opreme.

 

Progledao sam sad kroz novo staklo, nema riseva, ogrebotina, tragova od drugih kamencica...

 

Nisam znao da je Nord Glass u vlasnistvu kompanije AGC, koja trenutno proizvodi stakla sa prvu ugradnju za WAG grupaciju, Renault, Dacia.....i ko zna za koje jos.

 

Uglavnom, pali, radi, ide, trosi malo goriva.

 

Edited by Ivan BG
Dopuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...