Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Stilo - problem sa otvaranjem vrata

Recommended Posts

Ako imas centralnu bravu,preko kljuca ili da;ljinsku i ne radi zakljucavanje,veoma lako moguce da je stradala el.brava.Tako da tu nema neke posebne popravke osim zamene iste drugom.

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

bane ne pratis radnju fabule covek napomenuo da mu rucica labava....

jedno od moja dva resenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekih 10-tak dana poceo je da me muci sledeci problem na mojoj Marei,dakle prvo su me pocela zezati suvozaceva vrata,pa sada i vozaceva,sa vanjske strane extra se otvaraju ali sa unutrasnje vozaceva tesko a suvozaceva nikako,sta bih mogao biti problem?Cistio sam,spricao,podmazivao nista postigao nisam.Kada stisnem onaj "pimpke" otvori mi vrata.Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blize da ti pojasnim,plasticki jezicak koji izlazi kada se otvaraju i ulazi pri zakljucavanju,nalazi se na vrhu tapacirunga,nadam se da znas na sta mislim.Skidao sam tapacirngu,pri povlacenju rucice cini mi se da da mehanizam radi ok do brave,nju nisam skidao posto nije bas jednostavno i nepristupacno je.Kada uhvati na prvom zubu otvara,kada potpuno zatvorim nema sanse da otvorim osim spolja ili kad pritisnem taj jezicak.Opasno me nervira posto je bilo sve ok i odjednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se dešavaju neke slične stvari.

Sva vrata se otključavaju i zaključavaju i mogu se otvoriti i spolja i iznutra, ali povremeno (čitaj, u poslednje vreme jako često) se dešava da suvozačeva vrata jednostavno ne reaguju. Naime, kada se otvore iznutra, ne pali se svetlo u kabini niti ono svetlo na samim vratima, a ako se otvore spolja ponovo se ne pali svetlo i nakon određenog vremena se sama zaključavaju, jednostavno ne registruje da su vrata otvorena.

Posle nekog vremena znaju i sama da ''prorade'', odnosno počne da se pali svetlo u kabini.

Jako čudan auto sa čudnim simptomima, pa me interesuje da li neko ima sličan problem i kako ga rešiti. :huh:

Pokušavao sam po forumu da nađem sličnu temu, ali za sada bez uspeha....

Pokušavao sam prskanjem kontakt spreja u samu bravu, jer je to jednom prijatelju pomoglo, ali kod mene ni to ne radi radnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

konektor izmedju vrata i karoserije?, precisti konektor sprejem mozda pomogne. Osigurac povuces na gore. :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to je mislio...raskaci i poprskaj malo wd sprejom...pa probaj ponovo.

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Imam problem sa vratima iza suvozaca na Fiat stilu karavan.

Nisu vrata htela da se otvore sa spoljne strane , pa sam ja izigravao majstora i rasturio tapacirung, elektropodizace , sajle i sve ostalo.

sad mi treba preporuka gde da odem da mi to sve nameste, srede i naravno poprave vrata a da me na oderu.

Da li to ima negde

Share this post


Link to post
Share on other sites

esi ti luud sad treba barem 4 coveka da radi ceo dan da bi razmrsilo sve sto si ti zamrsio... ccc sto ga nisi opravio kad si ga vec rasklopio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

he he

da sam znao ja bi ga i popravio, ja sam majstor za kvarenje ako treba nekom radim jeftino :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, novi sam na forumu iz Skoplja.

Imam Fiat Stilo, zelim neko da mi kaze zasto se ne otvara zadnja leva vrata iznutra iako zastita za decu je otkljucana? otvara se van na rucicu

pozdrav goran

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam fiat stilo 1.9 jtd 116ks, 3 vrata, kraj 2002god.

Ono sto me muci je sledece:

1. Amoritzeri na gepeku ne stvarju nikakav otpor pri spustanju (zatvaranju) pa ako ga malo ranije pustim pukne kao sveti Ilija :) Kada ga zatvaram moram rukom da ga pridrzavam skoro do samog kraja.

2. Vrata (a pogotovo suvozaceva) kada se blago zalupe kao da ce da se raspadnu (pogotovo kada su delimicno spusteni prozori). Cak se i u voznji cuju vibracije iz pravca vrata (posebno u delu gde su prozori).Nema nikakvih prepreka pri zatvaranju vrata (nije granicnik) ali moralo bi to malo bolje da dihtuje pri zatvaranju a ne tresne kao da zatvaram vrata na stojadinu.

Mogu li nesto u kucnoj rezijid a odradim ili mora da se "tera majstoru".

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš da iskriviš malo (rukom) jedan od tih amortizera (ili oba) kao privremeno rešenje, ali jedini lek je njihova zamena. Nema popravke.

Normalno je da prozor ''zvoni'' kad je spušten prilikom zatvaranja vrata. Ali, problem sa ovim pitanjem je jer ti ne možeš preko foruma objasniti koliko se to čuje...a, baš od toga zavisi da li je zvuk normalan ili nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AMortizere cu zameniti novima posto nisu mnogo skupi.

Sto se tice zvonjave vrata, utvrdio sam gde je problem, samo da otopli pa krecem u akciju. Iz nekog razloga problem je u dihtovanju tapacirunga vrata i to u gornjem desnom delu. Kada muski pritisnem rukom vibracije nestaju. Kako se skida taj tapacir i sta mi preporucujete da uradim da bih poboljsao dihtovanje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa prednje i zadnje strane tapacirunga su zabice na rucki i ispod prekidaca podizaca su inbusi mislim 5 a na zvucniku i donjem delu tapacirunga krstasti srafovi.gore je lajsna i zljeb bez srafova samo nabijen.paz8 na sajlu koja se otkacuje sa rucice za otvaranje vrataa sa zadnje strane kad odvojis tapacirung.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam problem sa zadnjim vratima. Kada je hladnije, ukoliko otvorim vrata iznutra, vrata neće da se zatvore. I, kada ih zatvorim posle dugotrajnog lupanja i udaranja po njima, neće da se zaključaju. Vidim da i ostali imaju tih problema. Ja sam skinuo tapacirung vrata i tek tada vidio da ona funkcionišu na sajlu koja prolazi kroz blužir. Moj zaključak, zapekla sajla u blužiru pa ne hoda dovoljno dobro. Dakle, kada uspijem na silu da zatvorim vrata sajla se, ipak, ne vrati do kraja i sprečava da se vrata zaključaju. Zbog toga, sajla na jednim vratima mi je pukla... :cry:

Moje pitanje je: 1.Koliko je komplikovano zamijeniti te sajle i blužire? i

2.Kako mogu da ih podmažem i čime je najbolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...