Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Stilo - problem sa otvaranjem vrata

Recommended Posts

Ljudi pomagajte imam problem,ostavio sam kljuc u stilu dok sam ga pakovao na prikolicu stavljao spanere i zakljucao mi se,a imam samo taj 1 jedini kljuc,da li postoji neka mogucnost da ga otvorim bez kljuca takozvana provala,hitno mi treba savet? hvala unapred...inace stilo 2002 god 5 vrata disel 85kw 115 konja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rade to kljucari, cak ima onih koji su 0-24 na raspolaganju samo kucni u guglu i nacices. A ja cuo da stilo ne moze sam da se zakljuca.

 

Ali pitaj odma preko telefona koje su cifre u pitanju, pa se preracunaj da li ti je neki prozor jeftiniji od njihove usluge.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam taj strah, izgleda sada sa razlogom. 

Koliko sam čitao vrata se ponovo zaključavaju ako se u 30 s ne otvore. Koji kriterijum ima za zaključavanje nisam uspeo da provalim.

Ako razbije staklo ima da se ubije od skupljanja srče. Nikad je neće usisati da kraja i uvek će odnekud ispadati.

Nadam se da Ivan ima neko rešenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte imam problem,ostavio sam kljuc u stilu dok sam ga pakovao na prikolicu stavljao spanere i zakljucao mi se,a imam samo taj 1 jedini kljuc,da li postoji neka mogucnost da ga otvorim bez kljuca takozvana provala,hitno mi treba savet? hvala unapred...inace stilo 2002 god 5 vrata disel 85kw 115 konja

 

mora da postoji neko iz komsiluka ko zna da obije auto ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metalnom šipkom umotanom u neku krpu i drvenim kajlama odškrinuti gornji dio vrata i žicom hvatati kvaku iznutra. Tako smo mi nedavno komšijinog Mondea na prikolici otvarali kada se zaključao samo što smo hvatali ključ koji je bio na sjedištu. Malo je stub nastradao ali to je zbog naše trapavosti.

Sent from my LT30p

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Posedujem FIAT STILO SW 1.9 mjet 2006-to godište. Otkako sam ga kupio imam problem sa otključavanjem i zaključavanjem vrata. Naime kada stisnem dugme na daljincu sva vrata osim vozačevih se otvaraju i zatvaraju normalno, jedino vozačeva vrata moram da zaključam i otključam fizički ključem.

Takođe se dešava da centralna brava neće neki put da otključa sva vrata kada se iznutra povuče ručica za otvaranje vrata na vozačevim vratima.

Pretpostavio sam da je neki mikroprekidač u pitanju u samoj bravi vrata i skinuo sam tapacirung na vozačevim vratima i došao sam do jedne aluminijumske ploče koja je zašrafljena sa mnogo M6 šrafova. Kada sam i njih odvrnuo ploča je krenula da se odvaja ali ne puno.

Nisam ništa hteo da silujem jer sam pretpostavio da treba skinuti i motor od elektro podizača stakla. Međutim nisam imao dalje hrabrosti da se upuštam u tako nešto.

Ima li ko ikakvu ideju šta to može biti sa centralonom bravom i kako da otvorim vrata da proverim da li mi radi el. magnet za otvaranje i zatvranje vrata i sam mehanizam za zabravljivanje?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ili voziš engleza ili si omašila strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas na bordu podesavanja koja ce se sve vrata otkjucati dajincem  a imas i da ti se zakljucava auto sam u voznji cim predjes  preko 20km na cas  idi u meni pritisbes mode  dugme pa listaj mislim da nemas kvar samo treba da podesis da se sva vrata zakljucavaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znam da može da se u bordu podesi otvaranje ili zatvaranje vrata. Ali nije mi jasno zašto neće da na daljinac otvori vozačeva vrata kada stistnem dugme. Sva ostala vrata lepo se otvore i iskoči onaj pipak, samo moja (vozačeva) vrata se neotključavaju niti zaključavaju.

Elem ispravka moja ne radi se o prednjim desnim nego o prednjim LEVIM vratima i nije u pitanju englez nego moja greška u kucanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj sada (nakon spajanja tema) ostale postove (odgovore) napisane ranije u njoj, ako ništa dobićeš ideju šta od mehanizma može da zeza i kako da se očisti, proveri... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Multijet 2006. karavan,

Kad odstoji malo na suncu, tj. kad se ugreje, zadnja desna vrata ne reaguju na zaklj. -otklj.

Pipak moze da se gurne dole bez problema ako ostane u gornjem polozaju i vrata mogu da se otvore iznutra ako je ostao u donjem (zaklj.)polozaju.

Jedino centralna tad ne odradjuje posao za ta vrata, bilo da se zaklj. kljucem ili preko daljinca.

Kad ga ostavim da se ohladi malo u garazi onda sve proradi...%29.gif

 

Ima li neko ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi i ja imam slican problem. Jutros kad sam hteo da otkljucam auto primetio sam da mi se zadnja leva vrata ne otkljucavaju. Probao sam dalj.otkljucavanjem,kljucem u bravi,na ono dugme u kolima i nece nikako da se otkljucaju. Probao sam iznutra da ih otvorim i nista. Jel moguce da je brava zaledila i da nece da se otkljucaju? Hmmm a problem je i u tome sto su ostala zakljucana i ne mogu da skinem tapacir? Ako zna neko sta bi moglo da bude nek kaze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubaci ga u neku garažu na par sati. Taman lepo odeš do nekog tržnog centra u Novogodišnju kupovinu i kad se vratiš sve radi :)
Mada se meni ovo desio zbog lošeg akumulatora. Mnogo je brljavio i znao sam da mu je kraj kada mi centralna brava i daljinski nisu radili u prvih pola sata vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprao sam ga pre dva dana i juce je sve bilo ok. Mada je bio u garazi a sinoc stigao cale pre mene i jbg.moj osta napolju tako da moze da se desi da je zaledilo nesto mada cisto sumnjam :(! Hmmm ps.oprao sam g i juce ali samo malo :D

Probacu danas pa ako bude i dalje zezalo tj.da ne rade ne gine mi opravka,nekih 20-30€,ne verukem da je skuplje mada... U svakom slucaju hvala na odgovoru :)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko moje iskustvo sa gremlinima je da im retko treba opravka :) Uglavnom prođu kako i dođu, pojma nemaš ni zašto ni kako.

Meni je čak i cajger crkao tako, odem odmah kod majstora i probamo drugi i on radi. Kupim novi cajger i krenem sledeći dan da ga menjam kad i ovaj stari savršeno radi  :laughing:

Verovatno mu se nije dopalo previše pranje. Javi da li je proradilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam se svakakvih gremlina nagledao i osetio tako da me  nista ne cudi u glavnom vecina kako dodje tako prodje elektronika sta cemo  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...