Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Stilo - problem sa otvaranjem vrata

Recommended Posts

Imam ja jedno pitanje. Zaključavanje mi savršeno radi, ali kvake blago zezaju. Problem je u tome što se samim povlačenjem kvake vrata teže otvaraju pa je potrebno dodatno polugnuti palcem u bravu i onda se lagano otvore. Meni ne smeta, ali suvozači ne znaju pa nekad grebu. Jel ima nekog lakog rešenja ili mora da se rastavlja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

poprskaj brave sa vd  sprej  i nemas problema vise  isto tako ako ti se desi nekad da su ti zatvorena vrata  a prijavjuje da su otvorena samo vd sprej i udri i nema problema vise.   :)

Edited by dejica

Share this post


Link to post
Share on other sites

kvake rade nego glavi mehanizam na samoj bravi dole u vratima  to poprsjaj lepo i zatvori 4 do 5 puta vrata i otvori i ima da radi sam tako cim malo povuces  kvaku posle toga ima odma da  se otvaraju vrata  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrata mi se tesko otvarala par dana i u istom danu mi crkla i unutrasnja i spoljasnja kvaka. Skinuo sam srafove sa tapacira i odmakao ga malo, medjutim od lima ne mogu doci do brave. Kako dalje?
U pitanju je stilo sa 3 vrata. Hvala unapred!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna je pomoc.Prelistao sam temu ali ne videh da je neko imao slican problem kao ja.Problem je sledeci,ne mogu nijedna vrata da otvorim iznutra.Od spolja se lepo otvaraju ali iznutra ni da mrdnu.

Jel to postoji neka blokada da se ne mogu otvarati iznutra ili je nesto drugo u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji Child Lock ali koliko znam on je namenjen samo zadnjim vratima i sa prednjim nema nikakve veze cak i kad je aktiviran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si izaš'o? :D

A ako na ključ otključaš kada si unutra, neće ni onda? Znam da kada se dva puta stisne dugme za zaključavanje, zaključa se i spolja i iznutra... moguće da si ga nekad tako zaključao pa je ostalo...

Kada otključavaš iznutra na onaj prekidač na vratima jel se dešava nešto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izasao sam tako sto sam otvorio prozor pa sam otvorio vrata od spolja :-).

Ona hoce od spolja da se otvore na kljuc, ali iznutra nece nikako da se otvore. Jedina vrata koja mogu iznutra da se otvore su zadnja vrata iza vozaca. Ova ostala nece ni da mrdnu.

U pocetku sam mislio da se otkacila sajla, ali da se sajla otkacila rucica na vratima bi bila labava a i nemoguce da su se sve sajle na vratima pokidale ili otkacile. Kad diram taj prekidac sto ti spominjes onda se vrata zakljucavaju i otkljucavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma salio sam se za ovo za izlazenje :D

 

Znam da se na taj prekidac zakljucavaju/otkljucavaju, zato sam ti i rekao da na sve nacine pokusavas da otkljucavas. Iz nekog razloga tebi kao da ostanu zakljucana iznutra. Jel si probao kod nekog majstora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio kod majstora.Hteo sam prvo ovde da pronadjem resenje.Izgleda da je odlazak kod majstora jedino resenje koje mi preostaje.

U svakom slucaju hvala ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desava da zaglave zadnja desna vrata kada zakljucavam na deadlock, i nece da se otvore ni spolja ni iznutra, i posle nekoliko puta zakljucavam na deadlock i otkljucavam i vrata se odglave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, "deadlock" zakljucavanje je kada zakljucavas auto daljinski i dva puta brzo pritisnes na kljucu dugme za zakljucavanje, cuje se tak!!! i tri puta zasvetle migavci na autu i tada ne mogu da se otvore sva vrata spolja ni iznutra a otklucavas normalno. A ko nema daljinsko "deadlock" aktivira kada zakljucava preko uloska na vratima, dva puta brzo ka strani za zakljucavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu a opet ima veze sa vratima :)

Zeza me brava na vozacevim vratima u zadnje vreme. Kada gurnem kljuc npr da otkljucam i vratim kljuc, cesto se desi da spusti prozore a sad kao da u tom polozaju i ne ode kljuc do kraja. Oseti se da nesto jos ne preskoci da bi doslo do kraja. Posto vidim da ce brzo da crkne, reko da pitam dal je neko cackao bravicu i da li se pase bravica od novog brava, l-a ili delte posto to vec imam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti kljucem otkljucavas? :)

Ahahahahahah, nisam u Fiata ubacio kljuc u bravu ne pamtim :D

Brate skines tapacir i vidis sta se desava ispod :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na Forda jedino guram kljuc u vrata :D na FIATA kao gos'n covek, na dugme :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...