Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Stilo - problem sa otvaranjem vrata

Recommended Posts

Verovatno najbanalniji problem ikada... :)

Probao sam da trazim vec slicnu temu na search, ali naravno, ja sam jedini baksuz...

Desava se povremeno da vrata, moja, vozaceva, jednostavno nece da se otvore, ni spolja ni iznutra, pa kao majmunce moram da se veram po kolima, dizi naslon za ruku, uglavi jednu nogu, drugu, da vidim nekog drugog tako sigurno bih se smejao...:D

Kada su vrata zakljucana i povucem rucicu za otvaranje, otkljuca se ali nece vrata da se otvore...

Prodje samo od sebe, posle pola sata/sledeceg jutra sve ok...

Bilo ko, bilo kakvu ideju, za gremline vec znam, nisu oni...?

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

kvar je verovatno mehanicke prirode mehanizam brave zaprljan ili ostecen-predpostavljam.najsigurniji nacin srafciger u ruke i trazi ili servis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam planirao da skidam tapacirung, ali me onda buni, nije spala ona "sipka" - ako je sipka, unutra jer otkljucava bravu, ali ne otvara...

Kontakti izmedju vrata i karoserije mozda, wd-a malo...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...imam problem sa zadnjim vratima na autu ( stilo 2003 1.9jtd mw). Ne mogu

da otvorim ni leva ni desna vrata, ni spolja ni iznutra. Prozori rade ok, centralna otkljucava (bar izgleda tako, jer se

one pipice na vratima dizu i spustaju normalno ), nisam dirao onaj prekidac koji blokira otvaranje iznutra. Da li je neko

imao takav problem...

------------------------------------

Jeste da su zadnja vrata u pitanju, ali...možda ti pomogne:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=37567

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh...

Hvala u svakom slucaju, ispade od mog banalnog problema - PROBLEM...

Jos punta kada sam imao, nece se pokvariti turbina, nece se pokvariti servo, kocnice, ali zato vrata, prekidaci, osiguraci, releji...

Ne znam, pokusacu malo kontakte da sredim, skinem tapacir, onako odokativno da probam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze da bude i banalna stvar ali nema recepta samo vidis i resavas u hodu

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam i ja slican problem

na svom stilkonji 1.9jtd 3 vrata

problem je sa vozacevim vratima :wallbash:

iznutra se otvaraju perfekt ali sa spoljne strane ni da cuje???

e sad me interesuje kada otvorim tapacirung vrata da li je tesko skinuti onu metalnu plocu

i doci do spoljne kvake da vidim sta je

da li je to neko radio da mi malo objasni ????

unaprijed hvala

i moram spomenuti i ovo iako je off

veceras upalio stilkonju kad ono upaljeno svijetlo zadnje u kabini ali samo lijevo i nece da se iskljuci :thumbsup:

koji bolesnik od auta i morao sam skinuti luster da izvadim sijalicu :unworthy:

Edited by yarhead

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebam hitno hitno hitno odgovor

Kako skinuti onaj lim tj limenu plcu ispod tapacirunga vrata jer moram doci do spoljasnje brave. Da li iko zna hitno mi treba jer mi je tapacirung otvoren a ne smijem zatvoriti vrata jer ih necu moci otvoriti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ovo skoro zavrsio imam jos da ocistim rucke i one zezancije jer su prljave kao vrag tj masne

ako nekoga zanima sta slobodno nek se javi ja sam tu da podijelim svoje iskustvo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnja desna vrata se ne mogu otvoriti iznutra, vidim da je ona rucica labava, ali problem je sto ni centralna ne moze da ih zakljuca.

Da li je sajla u pitanju ili motoric centralne? ili oboje?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li sam bas razumeo najbolje, ali meni je odmah palo na pamet da nije mozda jesi gledao child lock? ali opet zasto centalna onda ne bi radila??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnja desna vrata se ne mogu otvoriti iznutra, vidim da je ona rucica labava, ali problem je sto ni centralna ne moze da ih zakljuca.

Da li je sajla u pitanju ili motoric centralne? ili oboje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje bi ti bilo da skines tapacirung i da pogledas

jer ako je kao kod stila sa 3 vrata ta sajla sto se otvara iznutra lako se dodje do nje

jer se i meni desilo da je spala sajla tj otkacila se i nisam mogao da otvorim iznutra vrata a kako je spala nategnula se i nisa mogao zakljucati

ali sam imao srece sto mi se zeznula i spolja kvaka tak da nisam imao potrebe zakljucavati :thumbsup:

problem rijesio nataknuo opet sajlu na mjesto i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako...

Otvorio sam vrata, sve je na svom mestu. jedino nisam skidao samu bravu jer nisam imao torex-e pri sebi. Vidim da je tu neki problem.

Moze li se tu nesto uraditi, da li je ko to rastavljao ili jednostavno da kupim drugu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ponovo otvori vrata tj. skini tapacirung i ponovo sa veliko paznjom proveri sve polugice, poluge, sajle i palsticne zglobove... postoji velika verovatnoca(100%) da je nesto spalo polomilo se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da skidam i bravu?

zaboravio sam da napomenem da ne zuji motor uopste, i centrala se naravno ne zakljucava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec sam skinuo tapacirung i metalnu plocu, proverio da nije sajla od unutrasnje rucice spala, ali nije lepo stoji.

Znaci sa unutrasnje strane nece da se otvori, a nece ni da se zakljuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

udji u kola i probaj da zatvoris vrata pogledaj koje poluge i sajle se aktiviraju prilikom otvaranja-zatvaranja vrata pa uz malo razmisljanja resices problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto ti je gusar rekao skines tapacirung i sjednes u auto zatvoris vrata i vidis sta se desava

povuces rucno sajlu i vidis da li radi

meni je bila pukla ona bijela plastikica na samoj bravi dole u vratima sto drzi sajlu :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg drugo resenje je da kupis pola cisterne ruma da se prikljucim na infuziju da se smirim i da ti nadjem problem

u suprotnom uzmem brusilicu i isecem ti vrata

jbg nemas vrata nemas problem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...