Jump to content
Goran
bane1321

Fiat Nuova Tipo - Uconnect (iskustva, unapređenja)

Recommended Posts

4 hours ago, milan.s985 said:

Zna li neko sta je koji konektor pojedinacno, na zadnjoj slici sam skinuo zeleni konektor koji takodje na znam sta je meni ovo sve isto a nema oznake pa molim za pomoc.

Kupio sam multimediu kinesku pa hocu da povezem, jer vidim da nema lakseg nacina da se aktivira AA.

@PedjaZ

 

IMG20240520141029.jpg IMG20240520141024.jpg IMG20240520132457.jpg

 

Zeleni - "produzni" do BT antene koja je kod ekrana (moze i bez njega da radi ali da drzis telefon kod nogu suvozaca :))

Sivi - Dub (mada nema neke koristi kod nas)

Plavi - GPS (super za prve tri godina a posle košta)

Beli (do plavog) - FM, AM antena

Beli (veci) - Fiatova komplikacija jer su razdvojili ovo od ekrana (a moglo je sve gore da stane ispod table) te se signal do ekrana (i od dugmića nazad) prenosi preko parice.

Sivi - AUX, USB

Onaj veliki - sve ostalo (pise na nalepnici)

 

 

Za kineza ti treba samo beli (antena) i taj veliki, a za AA sam ti pisao PP (jer si pisao i ovde i tamo).

Za kineske android multimedije moze da se kupi i jeftini AA wireless uredjaj i mozes dodati rikverc kameru (kod ovog tvog vidim da nemas).

Edited by PedjaZ
...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/12/2021 at 8:24 PM, spaad said:

Novi zvanični firmware 23.02.01.15 za uconnect. Nisam probao za sad, mada vidim da ga hvale?  Ažuriranje je moguće od verzije 23.00.69.00 !

 

https://drive.google.com/file/d/18EtkTXJ66CpuOX_gc6accwxqGC5MZAFl/view

Moja verzija bila 22.0.63.1 i azuriranje uspesno proslo!

IMG_20250208_163455.jpg

IMG_20250208_163745.jpg

IMG_20250208_172917.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Tipo 2022 sa 7" uconnect bez navigacije. Da li može predlog za zamenu ove multimedije nekom android koja ima gps, prevashodno me interesuje navigacija (znam da može TTgo ili Gmaps preko AA, to i koristim)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, jovancha said:

Imam Tipo 2022 sa 7" uconnect bez navigacije. Da li može predlog za zamenu ove multimedije nekom android koja ima gps, prevashodno me interesuje navigacija (znam da može TTgo ili Gmaps preko AA, to i koristim)?

Imas ih dosta na Aliexpressu. Sve su android bazirane, mahom imaju G-maps mada mozes i screen-mirroring da uradis. Za eksterne navigacije poput TomTom i Garmina imas ih na KP koliko hoces. Ako se pak za njih opredelis, gledaj kod Garmina da ima oznaku LMT - besplatne dozivotne mape. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam (ako postoji) na zamensku "tipsku" multimediju koja ima gps prijemnik sa antenom (da može da se instalira igo, TT itd) i da ne moram da povezujem telefon, ili koristim net za mape (gpmaps) i koja se postavlja na mestu gde je postojeća multimedija. Ne interesuju me dodatni uređaji - samo navigacije, da ih postavljam po staklu itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, jovancha said:

Mislio sam (ako postoji) na zamensku "tipsku" multimediju koja ima gps prijemnik sa antenom (da može da se instalira igo, TT itd) i da ne moram da povezujem telefon, ili koristim net za mape (gpmaps) i koja se postavlja na mestu gde je postojeća multimedija. Ne interesuju me dodatni uređaji - samo navigacije, da ih postavljam po staklu itd.

I mislio sam na tipsku, kad spomenuh Aliexpress. Imas i na KP, oko 200 eur su. Ove sve imaju ili integrisane GPS prijemnike ili dolaze u pakovanju pa ih stavis negde iza table. 

(npr)
image.thumb.png.774e8844ad66439f6e4dbbeaada979bf.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imam Tipo 2022 sa 7" uconnect bez navigacije. Da li može predlog za zamenu ove multimedije nekom android koja ima gps, prevashodno me interesuje navigacija (znam da može TTgo ili Gmaps preko AA, to i koristim)?

Ja sam uzeo ovu direktno sa Aliexpress-a:

https://a.aliexpress.com/_EuBz1Me

S6 verziju. Izašla me je oko 200€ ali je mnogo bilja verzija od ovih koje se mogu naći kod nas.

Ubacio sam i ADAS prednju kameru i zadnju kameru AHD koje su uperene sa multimedijom. Sve radi super.

7377c84427315e8981ad9c5250f14fe1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav jedno pitanje ako neko zna.Jel moze da se kupi novija verzija modula koja ima i AA i navi..i ubaci umesto stare..ekran isti da ostane?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/11/2025 at 9:41 PM, urks said:

Pozdrav jedno pitanje ako neko zna.Jel moze da se kupi novija verzija modula koja ima i AA i navi..i ubaci umesto stare..ekran isti da ostane?

Koji Tipo, koje godište, koji radio?

Mada je i ovo moje pitanje bespredmetno, jer nema, kako si to nazvao, novije verzije modula (ako misliš na fabrički radio). 

Jedina mogućnost je ugradnja android multimedije, uz, naravno, mogućnost kupovine novije MY21 verzije modela (a i tada imaš varijantu sa NAV i bez NAV).

pozz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, nebojsa zvezdara said:

Koji Tipo, koje godište, koji radio?

Mada je i ovo moje pitanje bespredmetno, jer nema, kako si to nazvao, novije verzije modula (ako misliš na fabrički radio). 

Jedina mogućnost je ugradnja android multimedije, uz, naravno, mogućnost kupovine novije MY21 verzije modela (a i tada imaš varijantu sa NAV i bez NAV).

pozz

 

Ekran od 7 inca..2019..iskreno se ne razumem ali posto ne mogu na jugu da nadjem nikoga da mi otkljuca AA..palo mi na pamet drug drzi otpad i ima tipa 2020 god.Isti ekran itd ali ima navi i andriod auto.Pa rekoh dal moze samo da se zameni to bez nekih dorada jer je njemu dizel motor i ima senzore za kisu i jos po nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, urks said:

Ekran od 7 inca..2019..iskreno se ne razumem ali posto ne mogu na jugu da nadjem nikoga da mi otkljuca AA..palo mi na pamet drug drzi otpad i ima tipa 2020 god.Isti ekran itd ali ima navi i andriod auto.Pa rekoh dal moze samo da se zameni to bez nekih dorada jer je njemu dizel motor i ima senzore za kisu i jos po nesto.

Trebalo bi da može, jer taj 2020.ima već ugrađenu GPS antenu. Ali, svakako Ti preporučujem da odvojiš pola dana, skinete Tvoju multimediju i skinete tu multimediju sa Tipa sa otpada i uporedite pozadinu (broj i vrstu kablova). Potom spojiš tu drugu multimediju sa Tvojim kablovima i pustiš u rad i proveravaš sve redom..sve će vam biti jasno.

P.S. Senzori za kišu nemaju veze sa multimedijom, ali razna druga podešavanja idu preko multimedije, pa lepo proveri sve...pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, nebojsa zvezdara said:

Trebalo bi da može, jer taj 2020.ima već ugrađenu GPS antenu. Ali, svakako Ti preporučujem da odvojiš pola dana, skinete Tvoju multimediju i skinete tu multimediju sa Tipa sa otpada i uporedite pozadinu (broj i vrstu kablova). Potom spojiš tu drugu multimediju sa Tvojim kablovima i pustiš u rad i proveravaš sve redom..sve će vam biti jasno.

P.S. Senzori za kišu nemaju veze sa multimedijom, ali razna druga podešavanja idu preko multimedije, pa lepo proveri sve...pozz

Hvala covek..ako slucajno znas nekog na jug da otkljucava AA javi...a ovo cu da pokusam samo se plasim da ne zeznem nesto..nadam se da necu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije je ovde bila gomila entuzijasta - ugradjivali smo i popravljali ConnectNav, ConnectNav+, InstantNav, dekodirali ih, krekovali i upucavali mape... Radili ozicenje i za vozila koja ih nisu imali, radili podesavanja dijagnostikom... Ostavili smo ovde na forumu gomilu tema. 

 

Ali s obzirom da retko ko od nas odavno vise i razmislja o Fiatu, pre bih to prepustio nekome ko zna sta radi. Jer prica nije bila bas jednostavna cak ni za ranije generacije navigacionih uredjaja.

 

@urks

Nista te ne kosta, zvrcni Zecu sa foruma (Expert Service u Filmskom gradu). On je radio dosta sa Uconnect, Blue&Me, pa se raspitaj:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76786-naknadno-ugrađivanje-navigacije-ili-multimedije-za-fiat-500500l500x-blue-me-moduli-za-fca-grupaciju-vozila/

 

Mozes da se konsultujes i sa Koyom u Peristerskoj, imas negde njegov kontakt takodje na forumu, videces pomocu Search.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Ivan said:

Ranije je ovde bila gomila entuzijasta - ugradjivali smo i popravljali ConnectNav, ConnectNav+, InstantNav, dekodirali ih, krekovali i upucavali mape... Radili ozicenje i za vozila koja ih nisu imali, radili podesavanja dijagnostikom... Ostavili smo ovde na forumu gomilu tema. 

 

Ali s obzirom da retko ko od nas odavno vise i razmislja o Fiatu, pre bih to prepustio nekome ko zna sta radi. Jer prica nije bila bas jednostavna cak ni za ranije generacije navigacionih uredjaja.

 

@urks

Nista te ne kosta, zvrcni Zecu sa foruma (Expert Service u Filmskom gradu). On je radio dosta sa Uconnect, Blue&Me, pa se raspitaj:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76786-naknadno-ugrađivanje-navigacije-ili-multimedije-za-fiat-500500l500x-blue-me-moduli-za-fca-grupaciju-vozila/

 

Mozes da se konsultujes i sa Koyom u Peristerskoj, imas negde njegov kontakt takodje na forumu, videces pomocu Search.

Hvala na infomacijama covek..zvacu ih od ponedeljka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apgrejdovao sam mog Tipa. Imao sam onu malu prostu multimediju.

Našao sam u periodu 11.11. rasprodaja na Aliexpresu i koštala me je 155 evra sa šipingom, verzija 6-128Gb (+ carina od 1050dinara):

https://www.aliexpress.com/item/1005009245695691.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.21ef1802gIvJVt

Vrlo korektna, radi na android 14-ci. Dosta je brza, uz nju se dobije i širokogaona kamera koja je takođe vrlo dobra.

Softver je slabiji. Radio je za dvojku. Povezuje se lako sa android-auto. Dobije se i kablić za povezivanje sa originalnim USB-om.

Loša uputstva za ugradnju, najviše mislim - štura. Dobije se i modul za kačenje na CAN-vezu, to me je najviše maltretiralo ... Ako je neko kupi, možemo da napravimo novu temu pa ću da objasnim na šta treba paziti (tj. gde sam ja grešio).

Prikazuje mi brzinu (sa kašnjenjem), napon baterije... ne pokazuje koja su vrata otvorena ali ne znači da ne može, možda ja samo još nisam našao opciju.

Ima mnogo opcija za podešavanje, ali je meni na kineskoj verziji engleskog što iziskuje mnogo vremena tumačenja, šta je kinez hteo da kaže. 

Kupio sam eksterni mikrofon, ali sa kablovima dobijenim uz multimediju ne postoji opcija ugradnje (mada ako provalim koji su pinovi...). Znači nije za duge razgovore

IMG_20251015_150212004_(1).jpg

IMG_20260128_180932287.jpg

IMG_20260124_154049300_HDR.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricka multimedia sa otkljucanim AA

 

 

wireless AA (carplay nisam probao)

20260206_182215.thumb.jpg.9d71f2588903048c4ac534efd0b8f845.jpg  20260206_182333.thumb.jpg.c10f186c5894e0901a5c80019ca5ff74.jpg

XUDA 2in1 Wireless Carplay Adapter Android Auto

 

 

Provereno radi samo se mora azurirati jer na fabrickom na kratko prekida vezu na svakih desetak minuta.

786933460_2026-02-0800_51_17-Screenshot_20260204_004439_Chrome.jpg.thumb.png.fd7b56b99551af554e3dbad6b1e60c7c.png  522551239_2026-02-0800_52_16-Screenshot_20260204_012131_Chrome.jpg.thumb.png.0c752b001b6a1f5bcccc4bc22cb49611.png

 

Edited by PedjaZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko imao problem sa USB ulazom? Počeo je da me zeza kontakt kada sam povezan zbog navigacije preko android auto. Probao sam dva telefona i 3 kabla, svaki put kada se malo pomeri raskači se signal. Imače je sam ulaz malo pod uglom, kada se kabl ubacuje mora malo da se nacentrira. Da li je neko menjao usb priključak, gde bi to mogao da odem da mi pogleda neko? Fabrička navigacija radi dobro, ali nije ažurirana, barem sam tako mislio. Desilo mi se i na autoputu Miloš Veliki da se gubi i pokazuje mi da sam u njivi 100 metara od puta i tako 100km brlja. Nikakvi restarti tu nisu pomogli. A npr po BG i okolini fabrička radi bez problema i po rutama koje su novije od autoputa.

Edited by Sebra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...