PedjaZ 37 Posted May 20, 2024 (edited) 4 hours ago, milan.s985 said: Zna li neko sta je koji konektor pojedinacno, na zadnjoj slici sam skinuo zeleni konektor koji takodje na znam sta je meni ovo sve isto a nema oznake pa molim za pomoc. Kupio sam multimediu kinesku pa hocu da povezem, jer vidim da nema lakseg nacina da se aktivira AA. @PedjaZ Zeleni - "produzni" do BT antene koja je kod ekrana (moze i bez njega da radi ali da drzis telefon kod nogu suvozaca :)) Sivi - Dub (mada nema neke koristi kod nas) Plavi - GPS (super za prve tri godina a posle košta) Beli (do plavog) - FM, AM antena Beli (veci) - Fiatova komplikacija jer su razdvojili ovo od ekrana (a moglo je sve gore da stane ispod table) te se signal do ekrana (i od dugmića nazad) prenosi preko parice. Sivi - AUX, USB Onaj veliki - sve ostalo (pise na nalepnici) Za kineza ti treba samo beli (antena) i taj veliki, a za AA sam ti pisao PP (jer si pisao i ovde i tamo). Za kineske android multimedije moze da se kupi i jeftini AA wireless uredjaj i mozes dodati rikverc kameru (kod ovog tvog vidim da nemas). Edited May 20, 2024 by PedjaZ ... 1 milan.s985 reacted to this Quote Share this post Link to post Share on other sites
Jim9 99 Posted May 21, 2024 Ne moraš da dodaješ ništa, većina ima integrisan AA. Quote Share this post Link to post Share on other sites
urks 0 Posted November 2, 2024 Pozdrav jel znate nekoga u okolini Nisa da otkljucava AA Tipo 2019 7 ekran? Ne bih sam da cackam iskreno..unapred hvala Quote Share this post Link to post Share on other sites
Novi član 85 Posted December 8, 2024 (edited) Da li se nekome dešavalo da ekran ostane bez slike i šta može da bude u pitanju? Tipo '22.. I koliko traje garancija na Uconnect? Edited December 8, 2024 by Novi član Quote Share this post Link to post Share on other sites
Novi član 85 Posted December 8, 2024 Edit: izgleda da je bag u pitanju. Nakon pola sata kad sam startovao auto ekran je oživeo. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Aleksandar Milošević 0 Posted February 2, 2025 Da li neko zna ko radi update za uconecct na Tipu 2018 sa velikom multimedijom, telefon se upari ali nisam u mogućnosti da prebacimo mape sa telefona na ekran multimedije? I da li je to moguće postići updateom? Quote Share this post Link to post Share on other sites
redstorm011 15 Posted February 8, 2025 On 6/12/2021 at 8:24 PM, spaad said: Novi zvanični firmware 23.02.01.15 za uconnect. Nisam probao za sad, mada vidim da ga hvale? Ažuriranje je moguće od verzije 23.00.69.00 ! https://drive.google.com/file/d/18EtkTXJ66CpuOX_gc6accwxqGC5MZAFl/view Moja verzija bila 22.0.63.1 i azuriranje uspesno proslo! 1 Ivan reacted to this Quote Share this post Link to post Share on other sites
darkman14 6934 Posted April 24, 2025 https://www.instagram.com/reel/DG7wn1AAweZ/?igsh=MXAwb2l3eW91ZmMxZw== Quote Share this post Link to post Share on other sites
askela 0 Posted May 26, 2025 Ima li neko u Beogradu ili Lazarevcu i okolini da radi aktivaciju AA? Fiat tipo lounge 2020.. Pozdrav Quote Share this post Link to post Share on other sites
jovancha 52 Posted July 1, 2025 Imam Tipo 2022 sa 7" uconnect bez navigacije. Da li može predlog za zamenu ove multimedije nekom android koja ima gps, prevashodno me interesuje navigacija (znam da može TTgo ili Gmaps preko AA, to i koristim)? Quote Share this post Link to post Share on other sites
ISV_01 5179 Posted July 1, 2025 1 hour ago, jovancha said: Imam Tipo 2022 sa 7" uconnect bez navigacije. Da li može predlog za zamenu ove multimedije nekom android koja ima gps, prevashodno me interesuje navigacija (znam da može TTgo ili Gmaps preko AA, to i koristim)? Imas ih dosta na Aliexpressu. Sve su android bazirane, mahom imaju G-maps mada mozes i screen-mirroring da uradis. Za eksterne navigacije poput TomTom i Garmina imas ih na KP koliko hoces. Ako se pak za njih opredelis, gledaj kod Garmina da ima oznaku LMT - besplatne dozivotne mape. Quote Share this post Link to post Share on other sites
jovancha 52 Posted July 2, 2025 Mislio sam (ako postoji) na zamensku "tipsku" multimediju koja ima gps prijemnik sa antenom (da može da se instalira igo, TT itd) i da ne moram da povezujem telefon, ili koristim net za mape (gpmaps) i koja se postavlja na mestu gde je postojeća multimedija. Ne interesuju me dodatni uređaji - samo navigacije, da ih postavljam po staklu itd. Quote Share this post Link to post Share on other sites
ISV_01 5179 Posted July 2, 2025 16 minutes ago, jovancha said: Mislio sam (ako postoji) na zamensku "tipsku" multimediju koja ima gps prijemnik sa antenom (da može da se instalira igo, TT itd) i da ne moram da povezujem telefon, ili koristim net za mape (gpmaps) i koja se postavlja na mestu gde je postojeća multimedija. Ne interesuju me dodatni uređaji - samo navigacije, da ih postavljam po staklu itd. I mislio sam na tipsku, kad spomenuh Aliexpress. Imas i na KP, oko 200 eur su. Ove sve imaju ili integrisane GPS prijemnike ili dolaze u pakovanju pa ih stavis negde iza table. (npr) Quote Share this post Link to post Share on other sites
Jim9 99 Posted July 3, 2025 Imam Tipo 2022 sa 7" uconnect bez navigacije. Da li može predlog za zamenu ove multimedije nekom android koja ima gps, prevashodno me interesuje navigacija (znam da može TTgo ili Gmaps preko AA, to i koristim)?Ja sam uzeo ovu direktno sa Aliexpress-a:https://a.aliexpress.com/_EuBz1MeS6 verziju. Izašla me je oko 200€ ali je mnogo bilja verzija od ovih koje se mogu naći kod nas.Ubacio sam i ADAS prednju kameru i zadnju kameru AHD koje su uperene sa multimedijom. Sve radi super. Quote Share this post Link to post Share on other sites
urks 0 Posted September 11, 2025 Pozdrav jedno pitanje ako neko zna.Jel moze da se kupi novija verzija modula koja ima i AA i navi..i ubaci umesto stare..ekran isti da ostane? Quote Share this post Link to post Share on other sites
nebojsa zvezdara 291 Posted September 13, 2025 On 9/11/2025 at 9:41 PM, urks said: Pozdrav jedno pitanje ako neko zna.Jel moze da se kupi novija verzija modula koja ima i AA i navi..i ubaci umesto stare..ekran isti da ostane? Koji Tipo, koje godište, koji radio? Mada je i ovo moje pitanje bespredmetno, jer nema, kako si to nazvao, novije verzije modula (ako misliš na fabrički radio). Jedina mogućnost je ugradnja android multimedije, uz, naravno, mogućnost kupovine novije MY21 verzije modela (a i tada imaš varijantu sa NAV i bez NAV). pozz Quote Share this post Link to post Share on other sites
urks 0 Posted September 13, 2025 6 hours ago, nebojsa zvezdara said: Koji Tipo, koje godište, koji radio? Mada je i ovo moje pitanje bespredmetno, jer nema, kako si to nazvao, novije verzije modula (ako misliš na fabrički radio). Jedina mogućnost je ugradnja android multimedije, uz, naravno, mogućnost kupovine novije MY21 verzije modela (a i tada imaš varijantu sa NAV i bez NAV). pozz Ekran od 7 inca..2019..iskreno se ne razumem ali posto ne mogu na jugu da nadjem nikoga da mi otkljuca AA..palo mi na pamet drug drzi otpad i ima tipa 2020 god.Isti ekran itd ali ima navi i andriod auto.Pa rekoh dal moze samo da se zameni to bez nekih dorada jer je njemu dizel motor i ima senzore za kisu i jos po nesto. Quote Share this post Link to post Share on other sites
nebojsa zvezdara 291 Posted September 14, 2025 8 hours ago, urks said: Ekran od 7 inca..2019..iskreno se ne razumem ali posto ne mogu na jugu da nadjem nikoga da mi otkljuca AA..palo mi na pamet drug drzi otpad i ima tipa 2020 god.Isti ekran itd ali ima navi i andriod auto.Pa rekoh dal moze samo da se zameni to bez nekih dorada jer je njemu dizel motor i ima senzore za kisu i jos po nesto. Trebalo bi da može, jer taj 2020.ima već ugrađenu GPS antenu. Ali, svakako Ti preporučujem da odvojiš pola dana, skinete Tvoju multimediju i skinete tu multimediju sa Tipa sa otpada i uporedite pozadinu (broj i vrstu kablova). Potom spojiš tu drugu multimediju sa Tvojim kablovima i pustiš u rad i proveravaš sve redom..sve će vam biti jasno. P.S. Senzori za kišu nemaju veze sa multimedijom, ali razna druga podešavanja idu preko multimedije, pa lepo proveri sve...pozz Quote Share this post Link to post Share on other sites
urks 0 Posted September 14, 2025 2 hours ago, nebojsa zvezdara said: Trebalo bi da može, jer taj 2020.ima već ugrađenu GPS antenu. Ali, svakako Ti preporučujem da odvojiš pola dana, skinete Tvoju multimediju i skinete tu multimediju sa Tipa sa otpada i uporedite pozadinu (broj i vrstu kablova). Potom spojiš tu drugu multimediju sa Tvojim kablovima i pustiš u rad i proveravaš sve redom..sve će vam biti jasno. P.S. Senzori za kišu nemaju veze sa multimedijom, ali razna druga podešavanja idu preko multimedije, pa lepo proveri sve...pozz Hvala covek..ako slucajno znas nekog na jug da otkljucava AA javi...a ovo cu da pokusam samo se plasim da ne zeznem nesto..nadam se da necu.. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Ivan 26227 Posted September 14, 2025 Ranije je ovde bila gomila entuzijasta - ugradjivali smo i popravljali ConnectNav, ConnectNav+, InstantNav, dekodirali ih, krekovali i upucavali mape... Radili ozicenje i za vozila koja ih nisu imali, radili podesavanja dijagnostikom... Ostavili smo ovde na forumu gomilu tema. Ali s obzirom da retko ko od nas odavno vise i razmislja o Fiatu, pre bih to prepustio nekome ko zna sta radi. Jer prica nije bila bas jednostavna cak ni za ranije generacije navigacionih uredjaja. @urks Nista te ne kosta, zvrcni Zecu sa foruma (Expert Service u Filmskom gradu). On je radio dosta sa Uconnect, Blue&Me, pa se raspitaj: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76786-naknadno-ugrađivanje-navigacije-ili-multimedije-za-fiat-500500l500x-blue-me-moduli-za-fca-grupaciju-vozila/ Mozes da se konsultujes i sa Koyom u Peristerskoj, imas negde njegov kontakt takodje na forumu, videces pomocu Search. Quote Share this post Link to post Share on other sites
urks 0 Posted September 14, 2025 12 minutes ago, Ivan said: Ranije je ovde bila gomila entuzijasta - ugradjivali smo i popravljali ConnectNav, ConnectNav+, InstantNav, dekodirali ih, krekovali i upucavali mape... Radili ozicenje i za vozila koja ih nisu imali, radili podesavanja dijagnostikom... Ostavili smo ovde na forumu gomilu tema. Ali s obzirom da retko ko od nas odavno vise i razmislja o Fiatu, pre bih to prepustio nekome ko zna sta radi. Jer prica nije bila bas jednostavna cak ni za ranije generacije navigacionih uredjaja. @urks Nista te ne kosta, zvrcni Zecu sa foruma (Expert Service u Filmskom gradu). On je radio dosta sa Uconnect, Blue&Me, pa se raspitaj: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76786-naknadno-ugrađivanje-navigacije-ili-multimedije-za-fiat-500500l500x-blue-me-moduli-za-fca-grupaciju-vozila/ Mozes da se konsultujes i sa Koyom u Peristerskoj, imas negde njegov kontakt takodje na forumu, videces pomocu Search. Hvala na infomacijama covek..zvacu ih od ponedeljka... Quote Share this post Link to post Share on other sites
Kosta Smosta 2895 Posted January 31 Apgrejdovao sam mog Tipa. Imao sam onu malu prostu multimediju. Našao sam u periodu 11.11. rasprodaja na Aliexpresu i koštala me je 155 evra sa šipingom, verzija 6-128Gb (+ carina od 1050dinara): https://www.aliexpress.com/item/1005009245695691.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.21ef1802gIvJVt Vrlo korektna, radi na android 14-ci. Dosta je brza, uz nju se dobije i širokogaona kamera koja je takođe vrlo dobra. Softver je slabiji. Radio je za dvojku. Povezuje se lako sa android-auto. Dobije se i kablić za povezivanje sa originalnim USB-om. Loša uputstva za ugradnju, najviše mislim - štura. Dobije se i modul za kačenje na CAN-vezu, to me je najviše maltretiralo ... Ako je neko kupi, možemo da napravimo novu temu pa ću da objasnim na šta treba paziti (tj. gde sam ja grešio). Prikazuje mi brzinu (sa kašnjenjem), napon baterije... ne pokazuje koja su vrata otvorena ali ne znači da ne može, možda ja samo još nisam našao opciju. Ima mnogo opcija za podešavanje, ali je meni na kineskoj verziji engleskog što iziskuje mnogo vremena tumačenja, šta je kinez hteo da kaže. Kupio sam eksterni mikrofon, ali sa kablovima dobijenim uz multimediju ne postoji opcija ugradnje (mada ako provalim koji su pinovi...). Znači nije za duge razgovore Quote Share this post Link to post Share on other sites
Jim9 99 Posted February 1 Podesi CAN kao Jeep Renegade ili Fiat 500 i radiće ti i signalizacija za otvorena vrata.. 1 Kosta Smosta reacted to this Quote Share this post Link to post Share on other sites
PedjaZ 37 Posted February 7 (edited) Fabricka multimedia sa otkljucanim AA wireless AA (carplay nisam probao) XUDA 2in1 Wireless Carplay Adapter Android Auto Provereno radi samo se mora azurirati jer na fabrickom na kratko prekida vezu na svakih desetak minuta. Edited February 8 by PedjaZ 1 Kosta Smosta reacted to this Quote Share this post Link to post Share on other sites
Sebra 78 Posted February 24 (edited) Da li je neko imao problem sa USB ulazom? Počeo je da me zeza kontakt kada sam povezan zbog navigacije preko android auto. Probao sam dva telefona i 3 kabla, svaki put kada se malo pomeri raskači se signal. Imače je sam ulaz malo pod uglom, kada se kabl ubacuje mora malo da se nacentrira. Da li je neko menjao usb priključak, gde bi to mogao da odem da mi pogleda neko? Fabrička navigacija radi dobro, ali nije ažurirana, barem sam tako mislio. Desilo mi se i na autoputu Miloš Veliki da se gubi i pokazuje mi da sam u njivi 100 metara od puta i tako 100km brlja. Nikakvi restarti tu nisu pomogli. A npr po BG i okolini fabrička radi bez problema i po rutama koje su novije od autoputa. Edited February 24 by Sebra Quote Share this post Link to post Share on other sites