Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

6 hours ago, shuxx said:

Kupovina na stranu, to ću prelomiti i kupiti.

 

Kako je za zamenu, mogu li sam... ili je nešto komplikovano, skida li se branik ili slično

3 srafa odozgo, 1 sakriven ispod pokrila, ne moras skidati branik, samo nekoliko srafa sto drze podkrilo, malo ga nakrivis i videces sraf, mozes da mu pridjes, 10-ak minuta po faru za zamenu. 

6 hours ago, Mijailović P. said:

@Axic

Kako je onima što ti u susret dolaze to sam Bog zna. :D

Kad smo ga kupili bili su podeseni katastrofa, otiso u Dunav i nastelovali su ih bez greske, niko nikada blicnuo nije. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odluka je pala. Polovni farovi 50 e, nov 50e. Kupujem Nov.
Pa kakav bio.
E sad, odvih ona 3 vijka koji drze far. Ali sad ne znam kako da otkacim struju?

Kako se ovaj Dzek popusta?

 

20231012_180052.jpg

EDIT: Reseno.
Brzi mi bili prsti. Nego mozak. Kasni jedno 30 sek
 

Edited by Ivan
Sredjen format, skinuti visestruki TT potpisi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tanak srafciger i taj sivi osigurac se povuce na gore, onda je konektor otpusten i samo se izvuce. 
Mozda ces morati prvo da popustis jednu pa drugu stranu osigraca, samo ga prebacis preko zleba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma taj sivi osigurac se samo srafcigerom odbije od kabla. Skida se za sekundu. Nego ja pipah gledah...nisam nikad ovakav video. Pa pitah.

Ali posle par sekundi mi proradi kefalo, i lako ga skinuh.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shuxx said:

Ali sad ne znam kako da otkacim struju?

Kao i na svakom Fiatu :P .

Ako ti ikad zatreba, slicna fora zakljucavanja dzeka je i na konektoru izmedju vrata i karoserije (zvucnici, motorici i grejaci retrovizora, brava, podizaci stakala,...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da nisi skidao branik zbog onog srafa u krilu nego si mu prisao sa skidanjem one plastike ispod tocka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, baš tako.

 

skinuo točak, oblogu, zavukao malo ruku, gedorica, i gotovo, ceo far 3 štafa, dva na izvolte, i jedan malo nezgodan....

 

sve ok, sledeće nedelje mi stiže nov far, pa ću videti koja je razlika u noćnoj vožnji

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, shuxx said:

pa ću videti koja je razlika u noćnoj vožnji

Nemoj samo da budes kao pojedini Mk2b-ovci (a ima ih)... Kojima se, sto se kaze od srca, po putevima tokom cele sezone cestita mila Nova godina :D ...

Tj. prvo na stelovanje farova, pa tek onda da vidis razliku u bilo kakvoj voznji ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima pacienata od sorte, nevezano za marku.

Kad su podešeni kako valja, ni farovi na mk2b ne smetaju nikome.

Terao sam trinaest leta isti, i nikad mi niko ko dolazi u susret nije blicnuo.

 

Hit su po meni ksenoni i led sijalice u reflektorskim farovima. To je vidim baš popularno u zadnje vreme.

 

Ja bih takve pametnjakoviće momentalno isključivao iz saobraćaja.:popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, Reacher Gilt said:

Hit su po meni ksenoni i led sijalice u reflektorskim farovima. To je vidim baš popularno u zadnje vreme.

Bilo popularno pre 10-15 godina :) , bar ovde. Sad to obicno ide u projektorski far ili se ugradi sa aftermarket projektorima.

A i kad je bilo popularno, uz malo dobre volje i vremena, upucavali smo da takodje ne smeta nikome.

Isto, naravno vazi i za Mk2b farove. Iskljucivo je do vlasnika i njegove neodgovornosti prema svim ostalima u saobracaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, shuxx said:

Ali neko podesavanje... drugom prilikom

Noooo ! :popo:

Odma napolje i podešavaj, taman se smrklo ;)

 

Da te ne bi kleli i familiju ti spominjali oni koji u susret dolaze ti ... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam nio kod majstora,on u zadnjem dvorištu ima aute sa kojih skida delove,kada ono mk2a van,udaren od pozadi,van,farovi lutke… reko hebi ga,ti već naručio

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi sa foruma ovaj model zovemo Punto mk2b, van njega, dok ne kazes Punto 3, dzaba se trudis.

Gde god sam pitao za farove, kazu to je model punto 3 !

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, shuxx said:

Ali neko podesavanje... drugom prilikom.

To je taj pristup :P .

Srecom po ostale ucesnike u saobracaju da Punto ima DRL (dnevna svetla) :stuart: , pa se vlasnicima manje cestita Mila Nova Godina :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za evidenciju, far je koštao 6600din ili 55eur.

 

Danas prošao tehnički i registracija pala, cifra oko 19000din. :thumbup:

 

Čeprkajući po papirima, ukapirah da je red da se manjaju filteri za TNG, što će biti odrađeno uskoro.

Svećice su blizu zamene, na 105 000km menjane, a preporučeni radni vek je 30 000 km, mada može to još da tera, i teraće verovatno :lol:...

 

Z10 na oko 133 500km 

 

Sledeće godine mi ističe TNG atest, naravno mafija se umešala, pa mi treba pregled majstora koji je oko 4000din, i neki izveštaj od njega, a posle atest koji je oko 7000din... će ode 100eur za atestiranje, ili goriva za oko 2000km....mafija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj se stekati na svecicama, bobina je pod mnogo vecim opterecenjem kad je svecica na/pri kraju, rizikujes bobinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...