Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Po još koji Bravisha da se negde uglavi

Recommended Posts

Posted (edited)

Ma bitno je da ide,da je tehnički sve kako treba,sredjen i spreman za pravu zimu:)

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P.Brava nikako slikati s iskosenog dupeta kao ni iz nekih blago iskosenih uglova kao ja :lol:

 

@silenci

Pa tako bi po pravilu trebalo...auto je postao ozbiljna potreba ali i luksuz, kakav god da je iz razloga sto je sve skupo (ako se gledaju iole kvalitetni delovi za odrzavanje). Malo vremena da se izdvoji i paznje posveti, svaki auto moze izgledati nadprosecno lepo u njegovom svakodnevnom eksploatisanju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76 Toga se i ja drzim..ne izgleda mozda toliko napadno (malo bolje kod tockova Sport verzije posle restyle-a, mislim da je ET26 bio kod njih) ali sa odredjenin stvarima se ne zezam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, knezevic76 said:

Zato ja sve ostavljam kako je fabrika propisala, eventualno neki stikeri i bedževi sa Ali expressa, kažu da onda ide još bolje a tek što izgleda. ....

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 

Ovo mene "lozi". Vec duze vreme pravim listu sa Alija, sitnicice neke cisto da se nesto oko kola uradi, kad vec neke ozbiljnije stvari ne znam da radim 11.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pominjete karavane jutros idem niz Bubanj Potok 120 i prodje me neka Skoda, vise lici na dzip nego na karavan, isla je 150-160, ostao sam bas zbunjen :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U narodnoj Compact klasi i od karavana, meni paznju donekle drzi Focus cetvorka, u ST-Line verziji.

Npr. nesto nalik kao ovo ispod - turbo benzinjara, modovi voznje, dvodelna panorama na otvaranje, Matrix farovi, 18'' Diamond cut felne, duple cevke izduva, pragovi, sporCki detalji u enterijeru, sedista/volan/menjac prosiveni crvenim koncem, alu pedale... Pa jos u (i dalje modernoj) beloj boji, npr.:

 

1c7c4381fd43-1920x1080.thumb.jpg.3f845506ce4a517d276c117c08e8280a.jpg 38dbe85ba543-1920x1080.thumb.jpg.e06f4c2b1aeb997d8e4a2a3156de752f.jpg ef4901cab77d-1920x1080.thumb.jpg.58b2bca07d457944af4dedfd6a2f1308.jpg c001aaed3679-1920x1080.thumb.jpg.34f21b70c80b1e4705c30472b2f74256.jpg 68e0c8c9126b-1920x1080.thumb.jpg.69ca28b5c34c2fc632d179aaca6c8345.jpg

 

8506e057a06f-1920x1080.thumb.jpg.76920ec8afe4090d60cd5361127912d1.jpg 8c1a0a3e1397-1920x1080.thumb.jpg.5b1b13190c1051ba216f755e89e58757.jpg a6ea001d643d-1920x1080.thumb.jpg.826fda71ae3853bd6a5dc1ff903ba191.jpg 9ff1eed275a5-1920x1080.thumb.jpg.827e6cb24f54a30b6cebaee8d9e755d9.jpg b3b5c7cb85bb-1920x1080.thumb.jpg.391bba90291eb90990d2b9465c5e752a.jpg bc6d60f2f694-1920x1080.thumb.jpg.30b10620c87981bb70b5337768d55117.jpg

 

 

A na fazon Tipa iznad i za ljubitelje cumurasa... Da malo izreklamiram @Dule 021 :) , videh da ima takodje Focus, u Cross varijanti:

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pominjanju mog auta. 

Nije što je moj ali ja kad sam ga video to je bila ljubav na prvi pogled. 

Međutim taj cenovni rang je totalno nezahvalan za prodaju i odziv je zanemarljiv tako da sam prinuđen da spuštam cenu. Malo po malo i nadam se da će se pojaviti kupac. 

Inače ovi Cross kao što je moj su dosta lepši od običnog modela i uživo se to naročito vidi. 

Ako je neko zainteresovan napraviću extra forumašku cenu.  :heart:

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djole81ar

Ja da ali ne gledam ih vise. Sustina je da 90% vremena provodim u gradu sa autom i da mi ne treba veci od B/B+/C segmenta. Za onih 10% sto treba da natrpam auto (6-7x godisnje) mi karavan ne treba.

Inace sam poceo limuzine da gledam :shock:

 

Cak ponekad svodim na pricu manji auto + kofer za put ako zatreba pogotovu sto sam bar 20-30% godisnje van kuce pa zena vozi auto, a naravno njoj lakse mali i podignuti voziti no karavan. 

@Dule 021

Uistinu lep primerak i zaista dobra cena, obzirom da je Ford (u smislu da sam ocekivao skuplji).

Ovo je neki facelift pre aktuelne verzje ili kraj produkcije pretposlednje verzije ?

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, ISV_01 said:

i da mi ne treba veci od B/B+/C segmenta.

Pa i ovo ti je sve pomenuto C segment (Tipo, Focus) - samo u karavanskoj izvedbi?

12 minutes ago, ISV_01 said:

Inace sam poceo limuzine da gledam :shock:

Ako gledas konkretno Tipo, koliko se secam, sedan je dugacak 4.53m. A karavan 4.57 m.

Tj. samo je 4 cm duzi auto, sa dosta vise prostora (ako ti je to potrebno).

Mada i sedan ima ogroman gepek (za klasu) od 520l.

Dok je HB varijanta primetno kraca od karavana, oko 20 cm (4.37). Ali sa takodje odlicnim gepekom za klasu, mozda i najveci kod HB, 440l.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Pa i ovo ti je sve pomenuto C segment (Tipo, Focus) - samo u karavanskoj izvedbi?

Dzaba...tipo karavan je solidno duzi od HB a znam da po dimenzijama rangu limuzine, eto tih 4cm..lakse ni je ubediti zenu da kupim limuzinu nego karavan, za isti se samo nakostresi. Obzirom da se i ona pita, kupio bi ono sto ce i ona voziti, a ne da mi trubi svaki dan sto imam lubenicara i da ce me matoci cimati da im vozim novu belu tehniku jerbo moze da stane :)

 

Sa druge strane Focus limuzina mi je krajnje odvratan (npr) dok mi je novija Insignija ili Mondeo vrh zbog 5.vrata (D segment) a i boljih voznih karakteristika od nekog MPVa ili slicno (C4 picasso ili 500L na primer).

 

Ja dosta sarenoliko gledam sto segmenti sto sama izvedba..

Moze i limuzina (npr Tipo), moze HB (npr Focus, Tipo, Megan IV eventualno od francuza jer su mi nekako njaaaa ne privlace me odnosno 'ne rade', AR ne gledam uopste, 

MPV neki 500L Cross sa 1.3-1.6 mjet (pozeljno...mada ne znam da li su i kod njih zeznuli dizne na 1.3 mjet motoru kao na Evo modelu) i to je recimo to.

Opel K u HB varijanti mi je lep no dizele uvek uhebu a 1.4 turbo je onako lenj, Insignia novija izgleda vrh a verujem i da je tako odrzavanje pa me malo zbog toga odbija od forda jos Mondeo, koji se teze nalazi u oglasima.

 

Jbg, tu sam na raskrsnici, dal kroz neko vreme dati 10-12k za par godina star auto iste ili nize klase ili uzeti nov na kredu do 21k..slicne ili iste klase al skidas folije....

 

Dok ne sredim prioritet, gledam i ne zurim :) Ironija je sto u vecinu novijih vozila u koja sam usao izrada je losija i siromasnija sa materijalima spram mog skoro pa klot Brava.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si sve zivo izmesao :P .

Pominjes B ili C klasu, gledas manji auto koji ce voziti i zena - a Mondeo cetvorka (uzeo kolega) skoro 4.9 m dugacak i 1.85m sirok, prilicno gabaritan auto ;) . Slicno kao i Insignia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno tako, sarenoliko. Kazem ti, lakse mi je ubediti za D segment limuzinu nego B+/C klasu karavana...mada istina, to je preterivanje za voznju po gradu (jbg, licni afinitet - samo da je velKo).

Zato i nemam nesto za sta bih se konkretno uhvatio jer svaki od navedenih automobila bi mi bio ok a opet i ona bi vozila. Od svega navedenog bi krajnje presudila cena i stanje auta, za auto star max 6-7g. 

 

Znam ja da bi ona najradije mecku A/T da uzmem i to dizla da ne salta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gde karavan moze biti atraktivan auto, retki su takvi koji na nesto lice, to jedino kao potrebu bih uzeo i vozio, slucajno sam imao dva, pezo 206 i alfu 156, mada realno alfa mi se i svidjala u sw varijanti ali sam je uzeo jer ispala nesto brzinski jeftina a dobra, 206 takodje, trebalo nesto prelazno za zimu, nalete jeftin i bas ocuvan, coveku bila hica za lovu i ajde, ali oba sam kratko vozio i sto je bitno nisam izgubio pare na njima cak i zaradio  tako da i nisu bili losa kupovina :)

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MiloshBg said:

Razmisljas mozda o Fordu, C-Max? Cisto ideju da ti dam. :)

I on i BMax idu u obzir. BMax ima onu dobru foru sa kliznim vratima, kad se i prednja otvore mos uguras sta hoces. 

1 hour ago, OMP said:

Ma gde karavan moze biti atraktivan auto

Talisman mi je npr odlican po dizajnu ili Honda Accord, obe izvedbe su stvarno retke. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zove se B max a nema B stub :)  stvarno dobra fora nisam to primetio

 

buyers_guide_-_ford_b-max_2014_-_side.jp

 

 

Ti si jedan od retkih kome je acord u karavan varijanti lep, acord i talisman samo limuzne mi se svidjaju, generalno ti veliki karavani su mi uzas ko pogrebna vozila

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, ISV_01 said:

I on i BMax idu u obzir. BMax ima onu dobru foru sa kliznim vratima, kad se i prednja otvore mos uguras sta hoces. 

Odlicna fora, i meni se dopala, samo pazi da ne prokisnjava :D To ti dodje nesto kao "bocni kabriolet sa tvrdim krovom" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"... Cak ponekad svodim na pricu manji auto + kofer za put ako zatreba pogotovu sto sam bar 20-30% godisnje van kuce pa zena vozi auto, a naravno njoj lakse mali i podignut... " :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@city Da da, al zaista me tesko sta 'radi' od tih malih auta..najvise me smori sto su mahom slabasni 75/90ks. 

Ne mogu bas svega da se odreknem, nek bar ima alu felne i turbo :lol:

3 hours ago, OMP said:

karavani su mi uzas ko pogrebna vozila

Posle voznji kombajna, nekako imam potrebu za 'metrom lima vise'...krajnje neprimenljivo u gradu, jelte :lol:

2 hours ago, horvat said:

Odlicna fora, i meni se dopala, samo pazi da ne prokisnjava

Ovo je poznata boljka ili ? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

HDI 90 konja sasvim solidno nosi tu sasiju. Sestra mi ima HDI u 2008, 100 konja i sasvim solidno ide. Jeste da kad sednem u Brava imam utisak da sam u raketu seo, ali skroz je fin taj HDI a verujem da se moze i cipnuti/zivnuti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@city

Taj brend kao i BMW, Audi i slicni tog ranga su izvan moje mogucnosti odrzavanja, to je glavni razlog. Drugi je taj sto do 10k nema bog zna sta ispod 10g starosti da nije preslo il boga oca il ima renoov motor sto svakako nije mercedes. :)

 

@MiloshBg

Znam da ti HDI 90ks kao i dci 75-90ks su u principu rastereceni i dugotrajni motori, posebno 1.6/90 hdi. Jedino nisam fan PSA gupacije jer mi enterijer onako..nja..DS5 sto npr Ivan ima je zanimljiv jer je sam koncept auta takav, ostalo mi je bezlicno skroz. Naveo Megan kao iole neku opciju u slucaju kupovine Francuza, Scenic III (kraj produkcije) ili IV (koji je skup solidno).

 

Videcemo, do tad eno zena vozi Brava, dal je ostao bez suspleha il desnog branika, to me ceka kad dodjem kuci :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez mnogo polemisanja i ikakvog vredjanja ali koji god auto neko spomene covek sve zna. I mane i vrline i sta mu fali a sta ne. 

Cemu onda sve ovo pisanije kad on svemu zna sta valja ili ne jer tako ga niko nece nagovoriti ni na sta jer on u startu zna sta ne valja.  

Predlozi su uzaludni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...