Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Po još koji Bravisha da se negde uglavi

Recommended Posts

39 minutes ago, igor0511 said:

 Trebao si kao @Axic da organizujes sve :D

Videh ti nedavno Leon na parkingu BN Bossa, jurih nesto da kupim pa me poslali iz grada tamo...

Htedoh iz zafrkancije da ti napisem i zakacim ponudu :) , ali kao za djavola nisam poneo ranac koji stalno vucaram sa sobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 prevideo sam ono "cim se pusti gas ne vibrira"... Onda je mogice da je do poluosovina ali se one obicno pokazu na uzbrdici, narocito pri opterecenju i izmedju 70 i 90... Zato se preorijentisah na gume...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, MS PK said:

Axicu, u narodu se to zove tvrdjenje pazara, a ti si se upecao :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Ma kakvi, nemam ja vremena za to od deteta :lol:

Dogovor je bio da prodamo Deltu cim roditelji izaberu sta im se svidja, ali onda je nastao problem pregleda vozila - sta god da sam pogledao ili su bili krsevi ili je otislo dok sam pozvao oglas. Tako da ispade mesec i po trazenja po oglasima

9 hours ago, Ivan said:

Videh ti nedavno Leon na parkingu BN Bossa

 

Da, da, cesto idem tamo u teretanu i u DM po pelene. Mogao si za parkiranje poruku da ostavis, obicno odem u najdalju tacku gde nikom ne smeta auto i zauzmem mesto i po da mi ne grebu vrata :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Axic said:

ma i prokupački sexy Nole uskoro uzima deltu 1.6

Nole se ne bavi tim prdavcima od kubikaza.

 

13 hours ago, Mijailović P. said:
23 hours ago, ISV_01 said:

Jbg, sledeci bar da ima u startu alu felne :lol:

  Ova mudrost ne sme proći nezapaženo! :thumbup:

Rece covek koji, umesto da bude primer buducim generacijama, jedini na forumu vozi 16'' na Bravu :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Ivan-Topola said:

Imenjace, zaboravio si me skroz.. :lol:

Nisam, nego mislim na ove starije, koji treba da budu primer za mladje generacije... A ne da voze na copavcima :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam iznosim zuti i crni sok i vanilice, kad ste se već odomaćili ? :D 

Elem, zvao majstor, uzet drugi menjač, promenio ulje i neki semering, sipao Valvoline ulje za menjač, probao i kaže sve ok. Takođe me savetovao da dođem posle jedno 300-500km da opet promenimo ulje čisto preventivno jer je menjač stajao nepoznato dugo, pa da ga sipano ulje očisti a posle zamene da teram bez brige. 

Urađeno sve što je traženo - EGR i usisna blago zaprljane, kaže bilo uljnih para jedno 150-200gr, ok dizlo je to. Sline kod vakuum pumpe rešava sutra i popodne da dođem, starter odrađen (mogao još da tera ali ok, četkice sređene), reostat isto ok ali nešto oko instalacije crklo pa sređeno, sad fercera). Ostavljen je bio depozit od 400e, videćemo koliko još da se doda i teraj dalje.

Sve u svemu, žao mi je što nije rađena reparacija...verovatno bi na ukupnu sumu (koju će mi javiti sutra) bilo skuplje al znam da je sve što treba odrađeno, dok me ovako može potencijalno opet sačekati....

 

Dobro, draga i ja smo se složili da je Bravko kod nas još 2-3g i onda ga definitivno menjamo. Sudeći po urađenim stvarima i načinu vožnje, mislim da će ga sledeći vlasnik samo voziti neko vreme, kako to obično biva :D 

Taman ga središ i onda ga prodaš....nastavlja se porodična tradicija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/1/2023 at 9:13 PM, Ivan said:

A ne da voze na copavcima

Auuuu sta si sad kaz'o.... Pa ne... Ne mozemo dalje ovako.

On 10/1/2023 at 11:45 PM, ISV_01 said:

pa da ga sipano ulje očisti

Upravo treba da zamenim uje u menjacu (naruceno iz Slodexa), nisam zamenio pre par meseci kad sam radio veliki servis, nije moglo da se iskombinuje tada.

 

Elem, cuo sam od nekih ljudi koji rade samo menjace, da oni dizelom (wtf!?) isperu menjac posle rada da ga ociste od opiljaka i kojecega, i tek onda sipaju novo ulje. Kad sam pitao mog mehanicara, covek me samo bledo pogledao - Ja cu da uradim kako mi ti kazes, ali ja ne bih jeo go*na sa autom koji radi, nego samo sipao novo ulje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni

Nemam pojma sta i kako rade na reparaciji menjaca, iskreno ne bih ni trazio objasnjenje jer od njega nemam prakticne vajde :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epilog, ukupna cifra 525E.

Menjac je osetno bolji, precizniji/direktniji da se bolje izrazim...podseca me dosta na menjac kao u Nesinoj staroj 159 ili silenici Gulieti..e sad da li je moj toliko propadao kroz vreme i na isti se navikavao, ko zna..

Kad su blage promene kroz vreme ni ne oseti se razlika dok se ne uzme drugi / nov i onda maltene bude otkrovenje..

Elem, sve radi, ja zadovoljan. Spremni za zimsku sezonu i godisnji.

 

A da, slika 'ulja' iz menjaca, ako se moze tako nazvati..

20231003_195845.thumb.jpg.9296368f26966905f86dcc8e91ccd5db.jpg

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle 1200km od kupovine drugog polovnog menjaca, ponovo zamenjeno ulje sa Total uljem za menjac. Nisam ja birao, neg majstor, kaze da nikad nije imao primedbi...za razliku od mene sa fals uljem. 

Ulje cisto, bez opiljaka, menjac lepo radi i salta, milina. 

 

Uradjen downgrade sa zasenama za sunce i upgrade sa guzo-grejacima, stavljena gumena podnica za gepek. 

Odradjeno voskiranje i usisavanje tik pred ovo hladno vreme :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet palo voskiranje, usisavanje, glicerinovanje i zastita felni, opravljena 2 cepa za felne (zabice popustile), proveren trap, dijagnostika i neke manje rutinske provere pred nastojece pravo zimsko vreme.

 

Pali, sedi vozi, tek smo na 206k

20240105_152706.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...