Jump to content
FAS Goran
ISV_01

Po još koji Bravisha da se negde uglavi

Recommended Posts

Ako vas ne "izedu" migranti

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece, u selo Klisura nema toga :) A u Pirotu sladoled 10 kinti kugla... Odvalili se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nem pojma, meni je sasvim ok. Ima i u Kovinu 50 kinti, kugla kao pesnica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovako odmaramo u travi

 

IMG_20210501_093441.thumb.jpg.46e8a5d27d2c487e9c32705f88535877.jpg

 

Treba jedno dooooobro pranje, boja vrlo zahvalna za stroku... Dok se ne priblizm :D

 

Uskoro nazad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam je davno, dobra je

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno, pre 2 meseca se upalio cuveni Check engine po povratku iz Bele Palanke sa kraćeg odmora uoci 1.maja. 

Nakon 2 gašenja (svraćanje u PO i kraće zadržavanje u centru BG) greška se gubi, tj nestaje sa displeja i nikad se nije više pojavila. Auto fercera normale.

DIjagnostika kod majstora kaže DPF ili nešto oko njega.

Kao preventivu mi je majstor sugerisao neki od onih aditiva za DPF (što inače i koristim), pošto ćemo DPF ionako skidati, čisto da vidimo da li će nešto promeniti. Sipan Wynnćs za regeneraciju ali u jačoj koncentaciji (tipa na 1/4 rezervoara). Da li jeste ili nije...ne znam iskreno.

 

Prošli petak ostavljen kod mehaničara, skinut DPF, čišćen sa nekom hemijom + fizički, vraćen, majstor vozio i proveren preko dijagnostike - bez grešaka.

Stanje DPF-a pre tretmana nije bio uopšte loš po rečima majstora, štaviše bio je solidan shodno godinama i pređenoj km (186K).

 

Ono što me čudi je da u periodu od tih 2 meseca skoro nije/bar nisam primetio da je pokretao regeneraciju ijednom (povećana potrošnja preko borda), a prešao sam bar oko 300-350km za to vreme.

 

Danas-sutra ću ga pokupiti pa ću videti detalje od majstora. 

Ako ništa drugo, sada sam miran neko duže vreme. 

 

Kotrljamo se dalje. Uskoro pranje, voskiranje (o5), ulepšavanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj nista da mi kacis te smajlice :D .

Cekamo, dzaba ti sva ostala sminka... Navraticu neki vikend do Intera u kontrolu, nisam bio od jesenas, postali ste raspustena banda :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Branislav se dosta radovao radije bih neko pivo popio nego cimao ovo moje sokocalo levo desno da me drugi razumeju da nesto nije bilo u redu i da koce da vide da je disk kriv hahaha

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto je bitno je druzenje :) . Ovo ostalo je samo povod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pa čekaj, siiigurno ima još nešto na toj kosilici da se...ne radi :D Ova moja je malo monotona, samo paučinu imam u motornom prostoru....i felne umesto kamena za turšiju :D 

 

Za druženje onda biće piće i kole i suva keksa :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se mozda naletim i ja jedan vikend sad je lepo vreme a nije mi daleko, taman da pobegnem od devojke malo :whistle:

 

Sto se kvarova tice nema ih vise ostalo je jos izduvna grana da se uradi i ti diskovi i plocice i to je to. Opciono mozda plin ugradim u neko dogledno vreme

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Branislav said:

mozda plin ugradim

Jeres :D Na plin se pali šporet :D 

 

Šalim se, ako se prati moje razgledanje budućeg auta, sve ti je jasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

3 hours ago, ISV_01 said:

A pa čekaj, siiigurno ima još nešto na toj kosilici da se...ne radi :D

Ih, za nas budale uvek moze nesto da se izmisli. Posto sam trenutno o'ladio za zamenom auta zbog ocajne ponude - iz zezanja sam ubacio fabricku InstantNav, ispolirao farove... I to je to u odnosu na stanje od jesenas i zadnje vidjanje, videces vec.

Javite se kad budete planirali, pa da naletim i ja ako budem dokon. Nisam bio 100 godina, da se ispricamo i ismejemo, taman da ocenimo kako napreduje ovaj imenjakov projekat :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, Ivan said:

pa da naletim

I tamam da vidim kako da upakujem i povezem xendze :stuart:

54 minutes ago, Ivan said:

kako napreduje ovaj imenjakov projekat :D .

Oh no... :no

 

Ovaj vikend sam def na skupu. 

Preuzeo auto od mehanicara. Pokazao mi je bocu sa tecnoscu od DPF filtera kada ga je praznio, kaze neki jak koncentrovan deterdzent koji ne nagriza metal je koristio. 

 

Bidon 5L crn posteno, ali iskreno sam mislio da ima jos naslaga na dnu boce, ali jok. Na placu kada sam dosao bio jos jedan Bravo (za koji znam, dosao u istom kontigentu kao i mo, metalik plav sa narandzastim ratkapnama LOLj) ali taj nije izbijao iz grada - njemu je takodje ciscen DPF jer je blindirao. Efekat ciscenja istom hemijom bio odlican i sad normalno radi. 

 

Rezime - nikakva razlika u voznji, a vidi se da je DPF skidan pa varen nazad jer je grana dugacka. Kaze mi majstor, najveci problem je u stvari osusiti DPF dobro da se ne kupi cadj dok se ne prosusi. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, ISV_01 said:

I tamam da vidim kako da upakujem i povezem xendze :stuart:

Samo da znas da svoj patent za nosace balasta iskljucivo prodajem. Prvo solarna metoda, pa se podize hauba :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 No DPF no Problem, zasto se muciti kada se moze lepo fino ugasiti i fizicki odstraniti sa pacijenta :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pusti ti mene, ja popravljam i ono sto ne treba da se popravlja a kamoli ono sto treba :animier::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...