Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

Odlicno izgleda ovaj intefejs na navigaciji, taj detalj mi se bas svidja na Leonu, sve animirano, ugladjeno i funkcionalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A secam se da mi je te 2006. fabricka multimedija u sluzbenom 407 izgledala kao u svemirskom brodu :). Dok sada i relativno novi uredjaji vrlo brzo postaju prevazidjeni.

On 29/08/2017 at 8:17 PM, igor0511 said:

Eco mod je, po mom misljenju, vrlo nezgodan na autoputu ukoliko je guzva posto zahteva konstantno stiskanje kola pri obliazenju. Zanimljivo da i vise trosi u eco modu.

Sve sa oznakom Eco na motorima sa unutrasnjim sagorevanjem je, po mom skromnom misljenju, cisto sviranje... Sto se ne plati na mostu, plati se na cupriji.

Super potrosnja za tu prosecnu brzinu, uvek mi je drago kada neko napravi pravi izbor i uziva u tome. 

Jesi li negde video novu Ibizu, vec su je prozvali Little Leon? Izgleda takodje odlicno, pogotovo u FR varijanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 29.8.2017. at 9:28 PM, totti said:

Pffff... onaj Uroš nejaki od 92 konja šije sa potrošnjom te "rasterećene" i na auto-putu emoji3.png A i brži emoji3.png

Ima tu i do spoljne temperature posto je kod mene klima sve vreme radila, tezine noge, cekanja (bila su solidna zadrzavanja na granici,  a ja i ne volim nesto start&stop), ali da ne cepidlacim, recimo da su tu negde sa potrosnjom :)

 

@Sava super je fora sa Android autom/Mirror link-om/Apple car play posto moze gomila aplikacija sa telefona da se koristi na multimediji. Ima i gomila third-party navigacija koju koriste ljudi, aplikacija za muziku, audio knjige,..

Cenim da je ovo neki medjukorak pre opcije da se telefon u potpunosti koristi kao multimedija i lap top. Naravno, pod uslovom da sve ovo zazivi.

 

@Ivan Bas se brzo menjaju standardi. Ja sam pre 3 godine bio odusevljen navigacijom na sluzbenoj Octavii 2014. Sada vidim na istom uredjaju piksele i deluje mi bas siromasno rezolucija, a uredjaj sporo.

A eco mod je ok za po gradu, ali gnjavi dosta. I daleko mi se vise dopada volan u sport modu.

Ibiza je odlicna. Bas mi se svidja. Mada i sad da biram opet bih Leona posto su dimenzije taman po mojim potrebama.

 

@dellas Hvala :) Meni su motor i menjac pogotovu savrseno legli. Mislim da je ovo i najduzi prenos u klasi sa manuelnim menjacem. Cak mi nije pala na pamet ni verzija od 190ks ni cipovanje posto mi je ova snaga taman. Verovatno nece biti i za 3-4 godine kada se naviknem, ali za sada mi taman deluje 150ks za svrckanje po Evropi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igi, ja po ovom što vidim je da sam posle 10 sati vožnje 20 kilometara ispred tebe i da sam manje goriva potrošio

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, igor0511 said:

Ibiza je odlicna. Bas mi se svidja. Mada i sad da biram opet bih Leona posto su dimenzije taman po mojim potrebama.

Ma daleko od toga da pricam o tvom odlicnom izboru. Hteo sam da kazem da je B klasa toliko porasla, da je skoro sustigla dimenzije stare C klase. Zato i Ibiza moze da bude dobar izbor za nekoga kome treba trunku manje prostora.

Ostao sam prilicno iznenadjen gledajuci specifikacije, kada je model predstavljen. Poredeci eto sa 3v Stilom koga u sraf znamo - Ibiza 2017 je dugacka 4.06 naspram Stilovih 4.18m i tu je najveca razlika. Medjuosovinsko rastojanje 2.57m (Stilo, Nuova Bravo 2.6m), ono sto mi je fascinantno - trag tockova samo za par mm uzi, sirina identicna 178 cm, 355 l gepeka... I u Ibizi se sedi prilicno nisko (sto volim), visoka je 144 cm, ovako na papiru gabariti deluju sjajno za tu klasu. Vizuelno su dinamicno pojacali liniju boka i zadnji kraj u odnosu na veceg brata - za moj ukus vrhunski dizajn, pa jos ako je u FR varijanti - markantan autic za svoju klasu, kao i Leon:

ibiza-fr-desire-red-003h.thumb.jpg.ca5f0b20e008d13e18391384452a5a31.jpgimg_1245.thumb.jpg.2cdc9a55c51e2be225ffd9a1921fd3ae.jpgibiza-fr-desire-red-001h.thumb.jpg.f0e3296033bf310c61d67eb5284da323.jpgmaxresdefault.thumb.jpg.132b2af17b8d1f9a5809f64955a10f5c.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
I u Ibizi se sedi prilicno nisko (sto volim)
 
 

I ti si Bataja Kuvalja style znači...


Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, vrlo slicno :D , sedenje sto blize asfaltu, zavaljen, sa volanom u krilu. Krivine ispred i uzivanje je tu.

Doduse, nas drugar @Kuvalja ima taj jos radikalniji stil ;) , oci u nivou lampice alarma na vratima :stuart: .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja to da ne bacam pare na tamna stakla, sakrijem se iza tapacira

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imam otvor dole na vratima, kao na kucnim kad neko ima ulaz za macku ili kera :D
Ali to retko, samo kad sredjujem nokte, pa turpijam o asfalt.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Ibize do Bataje :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...