Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

Zahvaljujem :) 

Meni i nije bilo bitno da auto bude nov, ali je definitivno prednost sto sam po kupovini umesto u servis isao odmah za Bec bez trunke straha kako ce da prodje na putu.

 

 Najvise mi je znacilo da nadjem nesto sto ce da mi odgovara zaista po svim parametrima da ne bih morao da pravim kompromis u opremi ili klasi vozila zarad boljeg stanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5500km na satu i ja sam prezadovoljan. Sve se lepo razradilo, motor je dosta zivlji, a potrosnja manja na svakom sipanju. Trenutni prosek na bordu je smesnih 4.5l.

 

Iako mi je receno da ocekujem potrosnju ulja ni milimetar se nije pomerio nivo za sad.

 

A panorama je pravo uzivanje kad upekne Sunce. Klimu koristim samo na autoputu kada ne mogu da otvorim panoramu :) 

 

 

IMG_0962.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep auto, prava zamena za Stildzu. Jeste da jarke boje istaknu neke detalje, ali mu i crna lezi kao budali samar.

Mogli bi i ovi "nasi" malo da bace pogled preko tarabe i vide kako se dizajnira auto C segmenta.

U nekom su losem tripu posle Nuova Bravo naovamo :lol: . 

A vec sam ranije napisao - uzivanje mi je da vidim kada neko uziva u pravom izboru ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah ta Spanija... Zemlja odlicnog fudbala, prelepih zena, peskovitih plaza.. I ruznih automobila :P Ahahaha spdnja mala, uglavnom auto je baba rogicaaa. Neka te lepo sluzi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :)

Moracu da uhvatim vremena da islikam konacno auto kako treba posto je za sada sve nesto usput.

 

9 hours ago, Ivan said:

Prelep auto, prava zamena za Stildzu. Jeste da jarke boje istaknu neke detalje, ali mu i crna lezi kao budali samar.

 

Slazem se za oboje. Nazalost Giuliettu nisam video kao zamenu za Stila, pogotovu za ono sto nudi za ove pare. 2.0 mjet u dobroj opremi ulazi vec u cenovni rang Superba 2.0 tdi sto je po meni suludo.

A sto se boje tice prvi pik mi je bila tirkizno plava, ali nisam hteo da uzmem DSG niti da cekam 2 meseca dok stigne sa manuelnim menjacem, a i mislim da nisam pogresio posto kada vidim na ulici tirkizni FR deluje jako neozbiljno posto panorama bas odskace od ostatka kola.

Kod mene se ljudi uglavnom iznenade kada sednu u kola i vide panoramu posto je spolja potpuno neprimetna :)

 

 

I jos jedna stvar koja me odusevljava - menjac. Prenosi su toliko dugacki da se auto bukvalno ne cuje na 140.

Na 120-130 je toliko opusteno kruziranje da imam osecaj da idem daleko sporije kada nema vozila oko mene. Manje-vise to ovako izgleda:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato sto covek voli da vozi :D .

Svidja mi se resenje za pokazivace goriva i temperature, u okviru cajgera za brzinu i rpm. Zauzima malo mesta a pregledno, a i ostavlja dosta vise prostora za centralni ekran. Golf VII koliko se secam ima takodje te "integrisane" pokazivace, ali u vidu klasicnih cukica sa kazaljkom pa deluje dosta natrpanije.

I da, pored svega bitnog na autu, odusevljava me kada vidim dizajnerske detalje i trud na istim, a toga ovaj auto poprilicno ima. Recimo sitan detalj, uz agresivna prednja svetla i masku, spoljni retrovizori su mi vrh (vise upada u oci na svetlijim bojama):

58d4f7c722b8f_bg14wur-121500x1000.thumb.jpg.069fd5d6c0e8746aa0ce4f01f5a9fe5b.jpgseat-leon-2012-08.thumb.jpg.b1c89922b0e672768626904c54915750.jpgseat-leon-fr-003.thumb.jpg.203de3e90cea5cda91a35a3184393f8c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@m1hajlo Bas kao sto rece Ivan :D

Automatik mi je super za Mercedes E klasu, ali za C klasu sa sportskim afinitetima mi nekako ne ide.

Pogotovu sto su samaraljke na Leonu dva patrljka iza volana koje u krivini nema sanse da dohvatis.

 

Sto se detalja tice rekao bih da su odradjeni na jako visokom nivou. Cajger mnogo podseca na 159 zbog 0 koja krece potpuno vertikalno tako da je 4000rpm mnogo "blize" oku.

Onda, naslon za ruku je oko 3-4cm kraci nego na Octavii tako da ostavlja vise prostora za manevrisanje rukama.

I jedna sitnica koja je meni jako simpaticna: Plastika retrovizora u cosku ima providni deo tako da kada se pritisne levi migavac vidi se i u retrovizoru. Ne znaci, ali je jako simpatican detalj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 @Ivan  Volim i ja da vozim i mogu da kazem da sam se preporodio sa automatikom, svaki dan mi izmami par puta kez na lice :D Samaraljke i DSG + kick down su po meni top, mislim da ce mi biti tesko da se presaltam nekada posle na manuelac opet. Jedini zao momenat je potrosnja, ali zivot je kratak da brinem o tome sada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti i pricam, uzivancija u svakom saltanju, je*es voznju bez kvacila :lol: .

Mislim bez pedale, a ne tog duplog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, Ivan said:

Pa to ti i pricam, uzivancija u svakom saltanju, je*es voznju bez kvacila :lol: . 

:lol:

 

A verovatno da je i svaka eventualna intervencija (zamena lamele ili ne daj bože-kvar) daleko jeftinija i jednostavnija nego kod DSG-a. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno nisam ni razmisljao o tome sta ce duze da traje ili manje da kosta za popravak.

Racunam da bi sve trebalo da bude na mestu do 120-150 000km i 5-7 godina, a nakon toga se nadam da cu imati priliku da predjem u nesto drugo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Nego, jesi li video novu Ibizu 2017, odradili su je do *** ? Bas i pitah na temi o Salonu automobila da li je neko sacnuo na VIP danu.

Em je novi dizajnerski pravac Seata za moj ukus sjajan, em vidim da su prosle godine kao brand zabelezili prilican skok u prodaji. Evo kako to izgleda kod Leona:

Untitled.thumb.jpg.ced6e2e4d63e1660ad609c0466d1116c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko kaze :D . Pro_Cee'd, Mazda 3, A Classe, Leon - tako treba da izgleda C klasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/24/2017 at 4:42 PM, Ivan said:

Em je novi dizajnerski pravac Seata za moj ukus sjajan, em vidim da su prosle godine kao brand zabelezili prilican skok u prodaji.

 

Bas mi je to zapalo za oko, nikada im nije bila isla bolje prodaja.

Takodje, po Nemackoj i Austriji ima nenormalno mnogo FR-ova, pogotovu karavana.

U neku ruku to i razumem jer automobil nudi gotovo isto sto i Golf GTD, ali za skoro duplo manje novca i, po mom misljenju, za nijansu i lepsi dizajn.

 

Inace, po mojim standardnim rutama (posao, svrckanje po lokalu, fax) sam imao najmanju zabelezenu potrosnju od kad koristim aplikacije za logovanje potrosnje i to sa zimskim gumama ovaj put - 4.59l.

Definitivno ima razlike u potrosnji u odnosu na Stila i najvise na brzinama preko 120km/h gde je razlika skoro 2l u korist Leona. 


Poslednjih nekoliko sipanja cep-cep statistika ovako izgleda:

 

 

fullsizeoutput_ce.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/23/2017 at 6:58 PM, igor0511 said:

A panorama je pravo uzivanje kad upekne Sunce. Klimu koristim samo na autoputu kada ne mogu da otvorim panoramu :) 

 

kad zvezda preko leta upeče u glavu, još kako ćeš zatvarati
iskustvo iz prve ruke jer sam imao Stila sa panorama krovom :)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 30+ stepeni verovatno, ali na 20ak stepeni je milina kako brzo zameni vazduh u kabini :)

Inace, na visim temperaturama ni automatska klima nije toliko sjajna jer mi je podesena na 20 stepeni, a poslednjih par dana kada upalim auto posle posla krene preterano agresivno da hladi pa moram da podignem temperaturu na 22 stepena dok se ne rashladi malo kabina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da zavisi i od senzora, ali ja svoju automatsku ispod 23-24c nikad ne spustam leti, bude previse hladno, prevelika razlika u odnosu na spoljnu temperaturu... Na 20c bi morao u duksu da sedim unutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jos nisam ni imao priliku da isprobam  na svojim kolima automatsku klimu leti tako da cemo videti na kojoj ce temperaturi da stoji.
Zimi, u duksu, mi je 20 stepeni bilo taman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa neces leti da vozis u duksu :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...