Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

pa klima ti je nova, mora da hladi bolje nego klime na polovnim automobilima. Sad tek vidiš koliko su klime na polovnjacima iznjakane :)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se tesim da zavisi i od modela. Na Astri klima jako hladi od pocetka, ali gotovo da nema razlike izmedju 1. i 4. brzine dok je na Stilu u 1. brzini hladjenje traljavo.

 

Na Leonu klima ima dugme max koje bi trebalo jos da pojaca hladjenje/grejanje, ali stvarno ne vidim cemu to. I ovako toliko agresivno hladi da mi dodje da prebacim u manuelni mod i smanjim.

A i grejanje prilicno lepo reseno. Otprilike treba 3-5 minuta da grene da greje toplo po minusima.

 

@Ivan kako je krenulo sa prolecem ove godine nije iskljuceno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako lep auto. Sve pohvale za izbor auta. Meni je zapao za oko ovde u Dubrovniku jos letos i bas sam se uvek razveselio kad sam ga zapazio, okretao se za njim... :) Slicne utiske doduse malo vece mi je davala Astra J GTC i eto danas je i vozim ;)

Svidja mi se odsecen volan, takav je i moj, felne su mu odlicno legle uz te ostre ivicie prednjice, farova i maglenki, panorama vrh . Ona potrosnja sa tim motorom na 120 ako se ne varam ti je bila 4,4 mi bas deluje malo nestvarno. Ja sam sa bravom i slicnim motorom tu potrosnju imao na 90 doduse nisam imao tempomat da mi tu brzinu fiksira nego onako sa ukocenom nogom. GTC koliko vidim ima islu potrosnju kao i bravo ali ovo tvoje bas deluje impresivno.  Sve cestitke i da ga sa srecom vozas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :) Mogu da ti kazem da sam za ova 3 meseca posedovanja prezadovoljan kolima. Ne pada mi na pamet sta bi mi vise odgovaralo i koji auto bi mi bolje legao.

Zakrivljen volan je fenomenalna stvar, ne znam kako se ranije nisu setili da stavljaju u kola. U kombinaciji sa drive modom i tvrdim vesanjem cini auto ozbiljnom igrackom.

 

A sto se potrosnje tice dosta sam vozio 2.0tdi 140ks iz one serije zagadjivaca. Taj auto je lagano mogao da voznjom 130-150 na autoputu ima prosek ispod 5l po bordu, mada je i lagao bord dosta.

Ovaj moj nije bas takav, ali je i dalje osetno manji potrosac od mjet-a. 4.4l moze po ravnom i bez vetra i jaaako laganom nogom na gasu. Realnije je oko 5l.


Danas sam presao 140km, od toga oko 100km autoputem voznjom 140km/h i ostalo magistralom lagano i prosek po bordu je bio 5l po bordu. Neko standardno laganje mu je 0.3l sto mi opet deluje kao odlican rezultat u poredjenju koliko bi mi Stilo trosio na istoj ruti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, totti said:

Zakrivljen volan ugrađuju od samog početka auto industrije. Odsečen je već nešto drugo.

Koja je razlika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, deluje mi četvrtasto. :P
Ali, sve mi je jedno kako je Igro opisao (zakrivljen, odsečen, četvrtast...) totalno nebitno za diskusiju....ono, razumeli smo se. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam rekao leon je prelep :)

Vidim da se spominjala astra j, leon mi je generalno bolji sto je I logicno jer je 3-4 godine savremeniji, motor je jaca strana leona, 150ks brzi od astre 165, verovatno zbog tezine.

Jedina zamerka na leonov enterijer je su plasticni tapaciri, ali tu je I djulijeta osakacena, mislim da su to namerno uradili na leonu I oktaviji da ih diferenciraju od golfa I a3 ili stvarno tu ustede neki evric nemam pojma, ali za 20k je bzvz, moze panorama, moze ful led farovi kao u top lux segmentu, tapacirana vrata njet :D

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem :)

Zanimljivi su TDI motori sto se snage tice. Ponasaju se kao da imaju daleko vise konja. Nikada na primer ne bih rekao da ovaj motor ima jednako konja kao 2.0 mjet u Astri ili 1.9 mjet 150ks.

A konkurencija za kupovinu kod mene su bili 1.4t i 1.6 cdti koji su bas primetno slabiji i zedniji od 2.0tdi na mojim rutama.

 

A sto se tapacira tice slazem se. Malo su se izvukli sa ambijentalnim osvetljenjem i promenama boje, ali moglo je to i lepse da se resi.

I ako vec trazim dlaku u jajetu obavezno bih stavio aluminijum na deo volana ispod FR slova.

 

Sto se ostalog tice, enterijer je kao i kod Octavie, uradjen vrlo kvalitetno. Mogli su tu i lepsi materijali, ali sto kazes kao onda opravdati skoro duplo vecu cenu Golfa sa identicnom opremom :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mlogo lepa makina :thumbup:!Samo oni hromirani završeci na auspuhu,jel mi se čini ili ih hvata blaga korozija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, Igor se zabio u onu gomilu peska iza dok je parkirao auto za poziranje :lol: .

Nemojte da cepidlacite za tapacire :) , makina je bomba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je bombona. Nema potrebe traziti mane i sitnice, sipaj, vozi, pusti muziku i uzivaj. Bar ne moras svako malo da stisavas muziku da osluskujes trap, motor. Novo je novo :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sebe uhvatim ponekad da osluskujem nesto i onda se setim "A sto bih to radio" :D 

 

@nstyner Nije korozija vec cadj. Iako je euro6 koji po specifikaciji nista vise od vrapca koji ka*i ne zagadjuje, uhvati se malo prasine po auspuhu. Sada je sredjeno

 

IMG_0983.thumb.JPG.6409c11e464b65c871f7f681d7b62316.JPG

 

Kada vec kacim slike da dodam i neku multimedijalnog uredjaja koji mi se bas dopada. Kretanje kroz meni je preko touch screen-a ili putem dugmica:

 

IMG_2745.thumb.JPG.a47e9562035c9aa1204d6d5f92c7345c.JPG

 

Zanimljivo je da ima settinge klime tako da moze i bez tockica da se dobije lepa slika kako klima radi i da se vrse podesvanja:

 

IMG_2741.thumb.JPG.e996cd7e641e1516ea15a1693f2a213f.JPG  IMG_2742.thumb.JPG.42de597a6191c6f60caba9c3c00594ed.JPG

 

 

Sto se ambijentalnog osvetljenja tice, ono se menja u zavisnosti od moda voznje koji je takodje prikazan na multimedijalnom uredjaju.

U sport modu se pojavi Cupra znak na multimediji, volan postane tvrdji i precizniji, gas osetljiviji, a ambijentalno osvetljenje crveno:

 

IMG_2739.thumb.JPG.70f824b70db72dd81d4091a0cfd426fe.JPG

 

IMG_2737.thumb.JPG.a358a40eabed10cd5babad7f58b1a5cc.JPG

 

U eco i normal modu je ambijentalno osvetljenje belo:

 

IMG_2740.thumb.JPG.8d73f69962f3058406f5035987605305.JPG

 

IMG_2733.thumb.JPG.9dc87b9704de7f321cb58c122a604e05.JPG

 

 

Postoji jos i individual mod gde vozac bira boju osvetljenja i ponasanje motora, klime i volana.

A ovako cela tabla izgleda pod osvetljenjem:

 

IMG_2724.thumb.JPG.cbf60de358b1ed7cd61c51f0fe372b15.JPG

 

Pokusao sam i LED tehnologiju da uhvatim, ali cu za oborena i duga svetla morati da ostanem duzan jer ih je jako tesko slikati ukoliko ima i drugih izvora svetlosti u blizini:

 

IMG_2725.thumb.JPG.15afb1d5d7170ca5eef77332cb7289f3.JPGIMG_2716.thumb.JPG.b03a81e1b2e2229890f619eb2d2a1d2e.JPGIMG_2710.thumb.JPG.cff53976f4110c8196934df94fe119f1.JPG

 

I jos jedna sitnica za kraj. Iako nije velik auto, iza mene ima bas dosta prostora. Ovako izgleda kada ja namestim sediste kako mi odgovara

 

IMG_2750.thumb.JPG.5eb9519ba6d925aab52ee412680325b0.JPG

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predjeno 10 000km.

Mogu da kazem da sam prezadovoljan i da nisam pogresio u izboru automobila jer mi je legao savsreno.

 

U medjuvremenu se motor razradio i sada je dosta zivlji nego u startu i potrosnja je drasticno opala.

 

Aktivirao sam full link tako da sada imam i navigaciju, par dodataka za pracenje stanja vozila i performansi na stazi (nije da ce trebati, ali zasto da ne :) ), Deezer aplikaciju i jos svasta.

 

Takodje sam naleteo na set gotovo novih originalnih FR felni 18" tako da smo spremni i za zimu. 

 

Odlazaka u servis nije bilo. Preventivno sam kupio litar ulja posto su mi najavili potrosnju tokom razrade, ali i dalje je ulje na maksimumu.

 

Evo i par slika:

 

SmartSelectImage_2017-08-06-14-19-47.png

SmartSelectImage_2017-08-06-14-21-35.png

 

Google maps i Andorid Auto:

IMG_1259.JPG

 

Apple maps:

IMG_1147.JPG

 

A uhvatih i jednog policjskog, tj od Karabinjera, Leona :D 

 

20170724_190318.jpg

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo :respect:

 

 

Jel sve ok sa menjačem?

Ima jedan lik, na Garaža.rs, muke muči sa menjačem, a u pitanju nov Seat, leon, ali 1.2 tsi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :)

 

Sa menjacem sve ok.

 

Stavise menjac je jedan od razloga sto sam trazio 2.0 tdi jer ima savrsene prenose za moj ukus i neverovatno je precizan.

 

Imao je svoj period razrade takodje kada je bio prilicno tvrd, ali to je prakticno zavrsilo sa prvim putovanjem.

 

1.2, koliko ja znam, nosi drugaciji menjac. 

 

Citao sam malo po VW forumima da su se ljudi zalili na crkavanje sinhrona, ali kod mene, srecom, nema nikakvih naznaka da ce nesto crci.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leon je otisao na prvo duze putovanje od razrade motora.

Predjeno skoro 2500km , od cega je preko 2300km autoput.

 

Ja sam prezadovoljan posto se nisam ni namanje umorio od voznje.

Sport mod je odlican na autoputu posto se volan ukruti i daleko manje paznje zahteva kako bi se drzao pravo. Gas je daleko osetljiviji tako da uz pipkanje gasa ubrzava od 140 do 170.

 

Eco mod je, po mom misljenju, vrlo nezgodan na autoputu ukoliko je guzva posto zahteva konstantno stiskanje kola pri obliazenju. Zanimljivo da i vise trosi u eco modu.

 

Tempomat je obavio posao odlicno na ravnim podlogama, dok na brdovitim delovima ima malo vise seckanja nego sto volim pri voznji.

 

Prosecna brzina 111km/h, prosecna potrosnja 5.43/100km cep-cep, a evo i kratak klip kako radi Google maps preko Android auta sa cim je malo reci da sam zadovoljan:

 

 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...