Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

Ovo je nevezano od toga da li voziš po propisima,redovna kontrola,lanci,obavezna oprema i to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro covek pitao za radare a redovna kontrola je nebitna ako si uredan nemas brige nek zaustavljaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

idem za bosnu u ponedeljak preko sapca, majura i dalje.. sta da gledam ( znam napred kroz soferku :) ) al sem toga posto nisam nikad isao za Sarajevo ako znate dje u Bosni da se pazim a vi kazite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ako se mimoidjemo blizu radara dok ima onih koji mi blicaju 5km pre pa bez veze soliram gledajuci gde se nalazi

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

to mi je najjace, jednom sam brat bratu vozio jedno 10km posle signala i kad sam dao gas eto ti radara i sargarepice.

isto tako blicam kad je neki sudar ili nesto na putu da uspore ljudi

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, shortee said:

idem za bosnu u ponedeljak preko sapca, majura i dalje.. sta da gledam ( znam napred kroz soferku :) ) al sem toga posto nisam nikad isao za Sarajevo ako znate dje u Bosni da se pazim a vi kazite...

Ako ulazis ranije kod Loznice (GP Trbusnica/Sepak, licno uvek idem tuda ako nema guzve, jer je bolji i brzi put nego sa nase strane) - odmah iza u mestu Rocevic imas digitalno merenje brzine, retko i patrolu.

Izlaz iz Kozluka, blago uzbrdo i krivina ulevo, redovno mesto gde cesto znaju da se namontiraju na prosirenju u hlad.

Na ulazu u Zvornik, pre pruge, imas skolu i ogranicenje 30, strogo postuj, posto i tu znaju da cuce.

Iza toga ti ide GP Zvornik, ako tu ulazis u BiH, ovo iznad zanemari.

Cepas onda prelepom magistralom uz Drinu, kada se odvojis udesno imas mesto Drinjaca, takodje skola i ogranicenje 30, neretko patrola.

Ispred Milica, mislim da se mesto zove Dubnica, Dubnicki Most, tako nesto - imas fiksnu kameru na stubu, opet skola i ogranicenje 30.

Od Milica prelepa deonica za gazenje uz recicu Jadar, blago uzbrdo, krivine, patrolu mozes da imas tek na samom ulazu u Vlasenicu.

Posto se tu put racva, dalje nisi napisao da li planiras preko Han Pijeska i Sokolca? Ili preko Kladnja, Olova i Nisicke visoravni (zadnjih godina sam isao tuda, a odlicno je ko ide dalje ka moru, zaobilazi se potpuno Sarajevo i prolaz kroz grad i izlazi direktno na auto put kao Mostaru). Tj. Sarajevu se tuda prilazi sa zapadne strane (Vogosca, Rajlovac, Novi Grad, Ilidza,...).

 

Uglavnom, da ne bi pamtio bez potrebe - drzi se ogranicenja gde su zone 30 km/h i ogranicenja za naseljena mesta. Kod njih je to, za razliku od nas, sve lepo i intuitivno obelezeno, uvek imas kraj ogranicenja (gde neretko i bude policija), tako da nemoj da te povuce i da raspalis ranije, jer ta mestasca znaju da budu razudjena i da se razvuku i po par km.

Za ostalo slobodno raspali, putevi su im vrlo lepo odrzavani, priroda i konfiguracije puteva bas za uzivanje. Za cevape i pite, pisali smo na temi o Sarajevu :D . Srecan put i lep provod ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivane brate..idem da radim al zan se posle 19h alkohol i cevapi

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anegdota od prosle nedelje, raspravljamo se kako je bolje sada ici Milosem pa preko Mokre Gore. 

Sada po RS ima kamera koliko hoces, jos crni stubici za zutom trakom, znaci, do BN je svaki pravac pokriven, plus staticki radar plus ovako patrola...
I pricamo mi tako i krece rasprava oko kamera i svega...

Samo komentar: Ako ima kamera u Zvorniku nema u Milicima... 
Ja kao Molim, sta ima nema, ima na oba mesta kamere. 

Kaze Vidi se kroz kutiju, ako je prazna u Zvorniku, onda je u Milicima, ako je u Zvorniku kamera u kutiji, nema je u Milicima. 
 

@shortee  nisam cuo da je neko odavde dobio kaznu sa kamera iz RS, ali ono, sad od Sepka do Han Pijeska (pa i dalje) ima ih koliko hoces. 
Npr, na Sokocu imaju 2 kamere, jedna kad se ulazi, druga kad se izlazi.
Patrola zna da stoji pred samu Vlasenicu, al ono, resivo je sve

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/23/2024 at 3:49 PM, knezevic76 said:

Ranije jesam, poslednjih godina ne.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 

Zašto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što krećem od sebe. Ako hoću da vozim van ograničenja i propisa, tj da se kurčim, onda ću i da platim ako me navataju. Sam skočio, sam se ubio.

A da pomažem nekome da divlja , tj da ga ne uvati radar, i pritom ugrozi nekoga, ne daj bože ubije, ne pada mi na pamet.

Blicnem kad vidim da neko nije upalio farove ili kad vidim sudar ili neki zastoj pa da upozorim ove iz suprotnog pravca da se nešto dešava.

 

PS ranije, kqo klinac sam bio u fazonu, ajd da ne popiju kaznu itd, a onda sam shvatio neke stvari

 

 

 

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi bilo u redu da radara najcesce ne postavljaju na deonicama gde nema nikakve logike za ogranicenje. Cini mi se da oko svakog grada postoji tako neki pravac gde bude radar, lokalci znaju a mi kako nam se zalomi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, knezevic76 said:

Zato što krećem od sebe. Ako hoću da vozim van ograničenja i propisa, tj da se kurčim, onda ću i da platim ako me navataju. Sam skočio, sam se ubio.

 

 

 

 

 

Kako znas da onaj koji ti dolazi vozi van ogranicenja, mislim ok je kad se nesto ocigledno vidi ali zasto ne upozoriti one koji mozda voze 10-15kmh brze to ne mozes da ocenis.

 

Juce idem za Banju i gledam lika sa novom S klasom BG table, vozi iza mene a ispred mene dva auta i kamion, covek krece da nas sve pretice a auto mu ide u susret, znaci vidno napeta situacija, kontam upakovace se iza kamiona ali jok bre drzi gas da je onaj u susret kocio i bezao desno, pratim ga dalje isto u sledece preticanje ulece rizicno i ko zna koliko toga je bilo plus preticanje zavrsava u punoj liniji. Pre 10ak dana isto BG table samo E klasa ista prica videh da je pitanju mladji par u autu a onda i bmw 5ica kasnije u povratku isto BG table ulece u makaze nama u susret autu ispred mene, znaci ljudi svesno voze divljacki i preko ogranicenja, takve bih pokidao sa kaznama samo tako i evidentno je da brzo voze i sigurno ih ne bih upozorio na policiju ali sve ostale koji mozda idu malo preko ogranicenja zasto da ne.

8 hours ago, city said:

 

To bi bilo u redu da radara najcesce ne postavljaju na deonicama gde nema nikakve logike za ogranicenje. Cini mi se da oko svakog grada postoji tako neki pravac gde bude radar, lokalci znaju a mi kako nam se zalomi :) 

U mojoj oklini, cca 20-30km okruzenje, radari su uvek na mestima gde je ogranicenje uglavnom 50, retko stoje gde je 80. Juce bas gledam lika NP table na ulasku u KŠ ocigledno ne zna gde peca radar na 50 i on cepa bar 70 i pretice sve nas cik cak (ulica sa 2 trake) srecom po njega nije stajao radar tu a cesto stoji.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, city said:

To bi bilo u redu da radara najcesce ne postavljaju na deonicama gde nema nikakve logike za ogranicenje

Tako su meni pre nekog vremena na deonici Veliko Gradiste - Pozarevac, ima tu nekoliko dobrih pravaca, mene navatali na jednom od njih, vozio sam celih 75. Kaze pandur E tu je, na kratkom delu,  zbog ukljucenja na put ogranicenje 60, rekoh ukljucenje sa njive? Kaze on ukljucenje je ukljucenje, i pise. Rekoh mu da su bas iskusno nasli mesto, bravo, on kao poceo pricu i kolegi su pre neki dan pisali, rekoh za kolegu se uopste ne sekiram... I tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

krstise.gif.4810596a3ef7a2beac4ce231d3744e65.gif

Ovo ne bih nazvao ni nasilnickom voznjom, ovo je za trajno onemogucavanje bilo kakvog ucestvovanja u saobracaju i neko detaljnije posmatranje u odgovarajucoj ustanovi.

Vidis li @Sinnerman sta su prave makazice, a ne oni fini ljudi sa blinkerima oko Uzica koje si kacio :) .

Daleko od toga da opravdavam, ali neretko sra*a provociraju i upravo ovakvi koji na pravcima i ogranicenjima od 80 km/h voze po 50-60 km/h. Vidi se na GPS podacima sa kamere, da se crveni auto krece malo iznad 60 km/h. Svako drasticnije odstupanje od brzine normalnog toka saobracaja i njegovo usporavanje, takodje potencijalno predstavlja problem. Pogotovo na mestima gde se to ne ocekuje.

 

PS: E sad, tu mozda dolazi i ono sto godinama pominjem - izuzetno lose oznacavanje prestanka ogranicenja na nasim putevima. Poredim sa najblizom Bosnom, gde se svako ogranicenje zavrsava odgovarajucim znakom (prestanak ogranicenja) i dalje vazi generalno ogranicenje za tu vrstu puta. Ili je postavljeno novo, vise ogranicenje i nema nikakve dileme.

A kod nas na gomili mesta stoji znak npr. 60 km/h i to je to, nista iza toga... Pa ti gataj dokle vazi, gde je prva raskrsnica gde prestaje (kako se to obicno tumaci), da li je to neki sporedni seoski put/ukrstanje ili te negde u siprazju ceka sakriven radar. A vrlo cesto ih postavljaju upravo na nekim nelogicnim mestima, bas ovo sto iznad pomenu @milan-jtd.

Tako da su neretko ljudi koji ne poznaju put jednostavno sludjeni losim signalizacijom i voze sporije tamo gde ne moraju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP zato i kažem, ne blicam i ne upozoravam na radare i uopšte se ne tangiram oko toga, dal neko vozi iznad, ispod ograničenja, divlja ne divlja, nisam mu ja majka

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iz navike uvek blicam, čisto iz ličnog iskustva, jer sam sve kazne platio bez ikakvog kurčenja, jednostavno vozilm neku svoju laganu vožnju i previdim znak. Uđem u naseljeno mesto 60 umesto 50 i eto kazne. Niti sam divljao, niti jurio. Platio sam čak i kaznu za 51kmh kada sam svesno pazio na naseljeno mesto ali radar je još svesnije pazio.

E sad ako stvarno uspem da ocenim da neko u susret ide kao divljak, onda i ne blicnem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom, Merosina, 50kmh, svi lagano voze. Blicaju mi da je patrola. Ja usporim. Prodjem patrolu. Idem uzbrdo ka Prokuplju. Otuda ide auto, ja blicam njemu, on blicne meni, kao razumeo... Prilazimo jedno drugom i ja vidim da su policijska kola..

Svasta se coveku dogodi, pomazes neprijatelju

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...