Jump to content
FAS Goran
neshaoct

10 najgorih navika u vožnji

Recommended Posts

Vozim libru 2003.Iskreno ne znam ni koliko je konja taj c-max pa necu lupati.Moja libra je tip top,tako da nikada u nju ne sumnjam.190kmh idem i jednom rukom drzim volan nikakve vibracije samo pliva putem.Za novu godinu u 13h krenuo iz preljine u 14h bio na Zlatiboru ispred jezera patkiran.Niko me obisao nije,dzabe masine od 3000cc kada se plase krivine.Sad pogledah tog eco boosta 150ks.Obice me oce,oduvati tesko.U principu bezl ljutnje tebe ce delta twin turbo oduvati.Jaca je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne birni se.Ja ne ugrozavam nikoga,ne ulecem u makazice,ne sateravam onoga iz susreta u kanal.Vec mene ugrozavaju oni sto zaborave da pogledaju levi retrovizor pre pocetka preticanja.Takodje i oni sto koji se ukrucuju na magistral gde je linija isprekidana,pa ne pogleda da li neko pretice.

inace Igore hvala na savetu za pamet u glavu.
Ja znam da je sve ovo pogresno,ali sta cu volim taj adrenalin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako, mlad je decko.

 

Iskustvo dolazi sa godinama. Naucice se sve to. Verujem da niko od nas nije vozio isto sad kao i sa 19 godina i isto razmisljao. 

 

Samo treba sto pre ukapirati ko ti daje pametan savet i koga slusati, a koga ne ako vec sam ne ukspiras iz prve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore masis poentu. Prvi ja sa 19 nisam vozio tako a verujem i dosta ljudi ovde. To sto je mlad ne daje mu za pravo da to radi. Kapiram da hoces recima da ga ubedis da ne radi to, ali to su trebali roditelji odavno da urade.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog takvih kao ti ja kad vozim sestricinu dovodim je u opasnost i strah me je da je vozim zbog tebe. Imas Navak ili posto si ti jako lud idi na nurburgring. Ne razumem ljude koji svojom voznjom dovode ostale a i ljude u svom vozilu u zivotnu opasnost. Ima toliko mesta po BG koja su prazna i gde moze auto da se potegne, a ti si nasao na magistrali da ides 180? Tebe ce neko bas lepo da nalupa. Kao sto su na sajmu zbog blicanja iz BMWa izasla dva panja i gazila coveka dobrih 3 minuta dok svi okolo gledaju sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, danijel55 said:

Ne birni se.Ja ne ugrozavam nikoga,ne ulecem u makazice,ne sateravam onoga iz susreta u kanal.Vec mene ugrozavaju oni sto zaborave da pogledaju levi retrovizor pre pocetka preticanja.Takodje i oni sto koji se ukrucuju na magistral gde je linija isprekidana,pa ne pogleda da li neko pretice.

inace Igore hvala na savetu za pamet u glavu.
Ja znam da je sve ovo pogresno,ali sta cu volim taj adrenalin.

"Ja ne ugrožavam nikoga"? Sa 190km/h ne ugrožavaš nikoga? Šta možemo sledeće da očekujemo od tebe? Da uskoro počneš, u noćnim satima i na manje frekventnim raskrsnicama, da prolaziš na crveno svetlo, jer zaboga- ti si pažljiv, siguran u sebe, i time ne ugrožavaš nikoga? Koliko god poredjenje ne bilo isto, veruj mi toliko besmisleno zvuči tvoja ubedjenost da radiš nešto, skoro pa normalno i bezopasno. Pozdrav i želim ti puno, puno sreće, baš kao i svima nama, kada se nadjemo u saobraćaju sa tobom i tebi sličnima! PS: za višak adrenalina postoje lekovi, bez ljutnje!

Edited by LjubeVG

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ja ne ugrozavam nikog" 180-190 magistralom u 15 godina starom autu?

To je pokusaj ubistva!!

 

6 hours ago, danijel55 said:

Ko hoce da se ubaci ja ne pustam gas

 

Znaci ako neko hoce da te pretekne i pogresno proceni, pre nego da ispadnes covek i uradis ono sto bi svako normalan uradio.... Sta?

Nek se slupa u nadolazeci saobracaj? Ubije sebe i nekog neduznog, zato sto je napravio pogresnu procenu, a ti si najpametniji?

 

 

Pre ili kasnije ces naleteti na nekog ko je "malo" za*ebaniji od kurira brze poste.

 

Sto neko rece, ja se nadam da ti trolujes, i zezas ljude. Ako ti stvarno ovo radis, i mislis....

Samo se nadam da ces poziveti dovoljno dugo, da se okrenes jedan dan i da te bude sramota sta si pisao. Ja imam transfer blama.

Jos bitnije da ne ubijes nekog neduznog.

Kapiram da ti imas neku sliku o sebi da si za*eban lik "zivi brzo, umri mlad, budi lep les", ali za vecinu ljudi ovde.... Smeju ti se ljudi.

 

https://tenor.com/view/sta-ti-radis-decko-gif-10147933

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni Kakve veze ima koliko je auto star?Bitno je kako se odrzava.Mnogi su imali problema i sa novima.Sto se mene tice moze slobodno lock.Kad ovaj Marko Jovanovic pocne da lupa se nekim njegovim likovima,meni postane smesno.Isto kao pre kad je poceo,da li ces mojoj zeni da blicas bla,bla..ne znam sta si umislio,da te se neko plasi ili sta vec.

I oladi te malo kad zelim da stisnem po gasu,a ne da ja tu svaki dan u svim satima idem 180-190.Sve propise postujem sem brzine.I do sada sam sa drugima imao 2 puta nesrecu,jednom prevrtanje na krov i jednom sletanje sa puta.U oba slucaja je vozeno brze od dozvoljene brzine,a da li je to bio uzrok?Nije.Uzrok je bila voznja u alkoholisanjom stanju.Toliko od mene.

Cisto da ubacim sad kad sam gledao temu.Evo reicmo Dellasov Bmw,2004god,znaci covek ne sme sa njim da ide 180-190?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dekirs said:

Igore masis poentu. Prvi ja sa 19 nisam vozio tako a verujem i dosta ljudi ovde. To sto je mlad ne daje mu za pravo da to radi. Kapiram da hoces recima da ga ubedis da ne radi to, ali to su trebali roditelji odavno da urade.
 

Fora je sto smo mi, iole stariji, sa 19 godina vozili jugice i nesto slicno.. i naravno, nije mi padalo na pamet da se glupiram sa autom od 50 ks. Kakva crna jurnjava, potezanje, kurcenje... u 26-oj sam prvi put kupio auto sa preko 100 ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta hoces da kazes da jugisa 1.3ks ne moze da gura do nekih 150 pa i vise.

Nego da mi vise ne bi trosili reci i ulazili u neke sukobe bezveze.Sto se mene tice moze LOCK.Naravno ako admin i vi nemate nista protiv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ovo kroz sprdnju rekao.Al naravno da imam juga i njega bih nekada probao do max,zasto ne?Svako poznaje dobro svoj auto.To kako ce ko voziti,to je njegova stvar.Ne vozim kao vecina.Takodje potrosnji materijali mi vise traju od vecine,tj od proseka vozaca.Mogu da vozim da neko spava,ali to ne preferiram.Vise volim kada sam sam,da dodam malo po gasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja odoh do auta, moram malo sad da ga opeglam 220-230... nadam se da nema murije jer ako me zaustave moraću ih prebiti... nema veze i ako bude pandurka, sigurno ću biti besan... i da, ponecu bokserske rukavice ako ću već nekoga morati da tucem, bar da to radim humano, bez cepanja kože.. mislim, moje kože sa pesnica, ko njih šiša kad već ulaze u frku... šta me briga i ako završim u zatvoru, bar ću imati čime da zadivim devojčice iz razreda posto one ovde ovo ne čitaju...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, rkoma1986 said:

Fora je sto smo mi, iole stariji, sa 19 godina vozili jugice i nesto slicno.. i naravno, nije mi padalo na pamet da se glupiram sa autom od 50 ks. Kakva crna jurnjava, potezanje, kurcenje... u 26-oj sam prvi put kupio auto sa preko 100 ks.

 

Ja vozio Juga 140km/h, u 4oj jer u 5oj nije mogao preko 130 :D

Na autoputu, naravno. Nije bas bilo prijatno, a i bilo je nizbrdo pa nije mnogo potrajalo.

 

A za preticanje sam uvek bio odmeren jer sam znao sa cim raspolazem.

Ometanje saobracaja sa toliko Nm nije ni moguce osim ako ne zelis nekog da usporis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...