Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

To pričam, demagogija je bila o popustu 2500eur - kako god, mislim da smo dobro prošli. Auto je krojen prema mojim potrebama, jedino sam više očekivao od ovlašćenih servisa
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...u stvari stos u tome sto se ukida subvencija, ali da ce fiat da da neki popust od 2000e i tako ce biti skuplji tih 1000e. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj je sada skuplji 950€. Jedina prednost novog cenovnika je mogućnost da se dodaje oprema po volji.

 

Sve u svemu dobro smo prošli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni čudo da je b-max bio najprodavaniji automobil na sajmu, a verovatno će i prestići 500L u ovogodišnjoj prodaji ako i dalje ostanu isti akcijski uslovii kod forda, šteta za "našeg" fiata  :o 

 

Zanimljivo u cenovniku: 1.4 Tjet ista cena kao 1.3Mjet, dalje, 1.4TJet + LPG isto kao 1.6Mjet 105ks? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni čudo da je b-max bio najprodavaniji automobil na sajmu...

 

Odakle ovaj podatak?

 

Prodaja novih automobila u Srbiji, ceo mart 2014. (uključujući i BG Car Show):

 

1. Fiat 342

2. Škoda 314

3. VW 247

4. Hyundai 149

5. Ford 143

6. Dacia 130

7. Opel 117

8. Renault 75

9. Toyota 71

10. Kia 70

http://www.vrelegume.rs/vesti/u-martu-prodato-2000-vozila-izvestaj/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni čudo da je b-max bio najprodavaniji automobil na sajmu,

Sta ti je marketing, meni se drugar iz grand-a zalio da im B-max bas slabo ide. Cele prosle godine su prodali 35 kom ukupno s tim sto bih to uzeo sa malom rezervom jer je grand poznat po tome da i reexport prijavljuje kao domacu prodaju (pored hyundaija). Merivi prodato prosle godine 57. Fiata 500L (sve verzije) 2.061.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Nije ni čudo da je b-max bio najprodavaniji automobil na sajmu...

 

Odakle ovaj podatak?

https://www.google.com/search?client=opera&q=najprodavaniji+automobil+na+sajmu&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

 

mislio je na prodaju pojednačnih modela. ovi tvoji podaci se odnose na sve modele pojedinih marki.

 

Fiatu u Srbiji je ubedljivi deo prodaje 500L. Računaj da je od one cifre koja piše pored imena Fiat bar 80% samo model 500L. ;)

Drugim rečima, Ford B-Max nije bio nigde po prodaji u Srbiji do sada (naveo je Woodoo koliko su ga prodali za celu prošlu godinu), a ni na BG Car Show 2014. godine. Samo je pokušaj njihovog marketinga u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, ja sam loše prošao. Lounge je pojeftinio skoro 2000€. Nije mi toliko krivo para koliko zbog činjenice što bih sada za iste novce mogao da kupim 1.4 turbo benzinac... Sudbino kleta :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da će ove cene dugo da se zadrže. Čisto malo da se poplaše neodlučni pa će neka nova akcija i tada će biti malo povoljniji nego što smo mi plaćali, čisto da se nova tura kupaca zaleti. Cene ne mogu ići gore kada ima konkurencije na tržištu.

Hehe, ja sam loše prošao. Lounge je pojeftinio skoro 2000€. Nije mi toliko krivo para koliko zbog činjenice što bih sada za iste novce mogao da kupim 1.4 turbo benzinac... Sudbino kleta :-)

Jel lounge imao alu felne u standardnoj opremi kada si ti kupio? Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je "b-max najprodavaniji na sajmu" samo marketing i ove nove cene za 500L su samo navlačenje da se nacionale rasproda, jer za ovu godinu je "subvencionisano" preko 2000 komada, a to se sigurno nije već rasprodalo. Osim toga, nije nemoguće da se b-max sada dobro prodaje, ima dobru cenu, dobru opremu, dobre uslove krditiranja i sigurno je to dobar auto kao i fiesta uostalom, mada ima ona klizna vrata koja se meni ne dopadaju a i što se tiče prostora, 500L je bolji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mu zaista podignu cenu - mogu da se pozdrave sa prodajom... A možda to baš i žele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rado ovog svog Punta zamenio kroz par godina jednim 1.4T LPG, no videćemo kako će se odvijati stvari sa cenom, subvencijama i ostalim... A i ko zna šta će se kroz 3-4 godine još nuditi na tržištu i po kojim cenama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep je 500l meni se bar svidja. Ko ugrabi sad ugrabio je po ovim uslovima. Prodaju ovlasceni ono sto imaju na lageru nemna biranja opreme. Sestra moja kupila sa lagera pre 3 nedelje u
Stojanovu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jel lounge imao alu felne u standardnoj opremi kada si ti kupio?

 

Da. I sada ima. Jedina razlika koju sam primetio je elektrohromatski retrovizor koji sam ja dobio u paketu a sada se doplaćuje 150€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi cene, bas kao sto sam rekao. Bas steta. Ali lepo je sto sad nude sa LPGom, ali da nam zamazu oci spustili parking senzore na 200e :p Jos jedna dobra stvar, moze oprema zasebno. Meni ova cena ne odgovara, bar za sad :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...