Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Samo ti možeš znati šta tebi treba i šta ti najviše odgovara.

 

Punto i 500L nisu ista klasa i samim tim su automobili različite koncepcije. Ako ti treba porodični automobil, često voziš neki prtljag i više ljudi u kolima biraj 500L. Ako si sam, gledam kola koja si napisao u garaži, reko bih uštedi sebi 2000 evra i kupi novi punto.

 

Motori na oba su podjednako slabi za tu masu, oprema je tu negde, kvalitet takođe tako da... po meni primarna razlika je u nameni tako da bi ti moj predlog bio da se time rukovodiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče prvog paketa opreme, mogu da kažem da vredi, ne toliko zbog multimedije koju možeš kupiti polovnu, već zbog onog odvratnog volana, koji kao da je za kamion pravljen. Takođe ne bih mogao da zamislim da u 21.veku imam pozadi motalice, a ne elektro podizace

Share this post


Link to post
Share on other sites

vredi P1 jer ga i ne osetis na ovu kamatu a dosta toga imas za 800e, priznajem zeznuo sam se sto ne uzeh i P2  :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, ova dva modela nisu bas za poredjenje i to naravno u korist 500L-a jer je savremeniji, kompletniji i mnogo kvalitetnije odradjen od punta. Ako stvarno dignu cenu za ficka... bedak, plasim se da ce mnoge da odgovore od kupovine.

Sto se dodatne opreme tice, definitivno treba odma iskesirati za oba paketa, jer ce kasnije sve to biti mnogo skuplje doplatiti, ako uopste to i bude moguce. P1 obavezno.

Da dodam i da mogu da te (opravdano) zezaju pri ugradnji nekih kineskih multimedija, alarma, senzora i sl. , tj. mozes da izgubis garanciju.

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj glas ide za doplatu dodatne opreme. U kreditu se ne oseti, a znači.

 

Suzuki ti je lepo rekao da izbor modela zavisi od tvojih potreba. Ja sam punta zamenilo L-om jer mi je punto postao premali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na brzim odgovorima,imacu u vidu.

 

@ Suzuki

za sada jesam sam, ali bi trebala da dodje i porodica za godinu,dve, a novi auto ne bih menjao za manje od 10 godina. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nesavr

 

Znači još malo pa :baby:  :laughing:

 

Onda samo gledaj 500L, nema dalje. Ako ikako možeš uzmi oba paketa, vidi kolika je razlika u rati ali mislim da će biti oko 2000 dinara mesečno. To može da ti kaže neko ko već plaća kredit.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nesavr @Suzuki  

Razlika u rati  je oko 2000 din mesečno, ali ima i razliku u učešću od 480e (za oba paketa). Moja preporuka paket 1, jer paket 2 mislim da je preskup (dobijaš gratis parking senzore, znači svetla za maglu i felne 850e - mnooogo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene ce izgleda da odvrate od kupovine. I ja sam bio u MIG auto u Nisu i tako mi rekli. Ja sam tvrdo zagrejan za trekkinga, ali ako i njemu bude 1000e veca cena tesko da cu ga uzeti. Dvoumim se da li on vredi tih para, s obzirom da je slicna oprema kao nacionale na paket2 opremi, s tim sto je lepsi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povećanje cene treba da raduje postojeće vlasnike jer samim tim, skače cena i njihovih polovnih vozila. Ali svakako je za brigu budućim vlasnicima. Sada je čini se pravo vreme za kupovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo sa oba paketa opreme. 3780e učešće, 133.9e rata sa fiksnom kamatom od 3% na 6 godina.

Po meni treba uzeti prvi paket sigurno, a drugi paket vredi uzeti ako imaš mogućnosti, a ako baš i nemaš onda uopšte nije neophodno.

Maglenke su dobre, ali nisam baš oduševljen ni kako svetle, ni kako su ugrađene.

Alu felne jedino što lepo izgledaju, ali neku posebnu svrhu nemaju :),

Parking senzori su odlični, mada mislim da bi malo brže trebali da reaguju...

Na kraju se sve svodi na to šta ti treba i kakve su ti finansijske mogućnosti.

P.S. Neko je gore pominjao dugo čekanje isporuke. Ja sam čekao 72 dana, a ima još par ljudi koji su čekali i malo duže. Tako da nemojte da vas to odvrati od kupovine ovog odličnog auta...

Nexus 7

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ja sam tvrdo zagrejan za trekkinga, ali ako i njemu bude 1000e veca cena tesko da cu ga uzeti. Dvoumim se da li on vredi tih para, s obzirom da je slicna oprema kao nacionale na paket2 opremi, s tim sto je lepsi :)

Trekking vredi onoliko koliko ti na kraju napisu na predracunu :-) a da li ti zelis toliko da platis - samo ti znas. Par nas sto smo ga pazarili, ocigledno da smo bili spremni da zbog sminke platimo nesto vise, ali uzivam u svakom pogledu u mog ficka. Meni, brate, puno znaci, ali da je racionalno - nije. Enterijer je definitivno bolji u trekkingu, felne su ekstra, a i dalje smatram da se nismo zaje..li zbog M+S guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, u pravu si, slazem se sa tobom. Vec smo o tome diskutovali pre nekoliko meseci, zato sam ja i bacio pogled na trekkinga. Razlog je, sto trenutno necu moci sebi da priustim jos tih dodatnih 1000e. :(

Elem, veceras sam dobio informaciju da je u stvari stos u tome sto se ukida subvencija, ali da ce fiat da da neki popust od 2000e i tako ce biti skuplji tih 1000e. E sad, mozda kada nam se oformi vlada, mozda ce ponovo biti subvencije, ali to je ALI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da i ja napisem koju o mom trekkingu. Prezadovoljan sam, zao mi je samo sto nisam doplatio sa sunroof :-) u odnosu na clio 3 rip curl koji sam imao pre toga korak napred u svakom pogledu. Napisao sam mali komentar na biciklizam temi gde sam zakljucio da je gepek manji u odnosu na ono sto sam ocekivao zbog masivnih i dobrih zadnjih sedista, da naglasim jos jednom, manji je u odnosu na ocekivanje :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da! Nacionale nema vise u prodaji. Sve je kao sto smo komentarisali

Bas lepa okrugla cena za beats edition. 20 000e :w00t:

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček ček, koliko bi to onda koštao naš Nacionale - ne čini mi se da je to 13500 + 1. paket 850 koliko pričaše. Pop star je 12900 + putni računar da bude kao nap Nacionale. Ne gađa mi se baš sve

'oću reći nije nama popust bio baš kao što je reklamirano

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...