Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Nije se imalo... To je bilo još 1k evrića za učešće a to je u tom trenutku bilo totalno izuvanje
Da ne beše nacionale ne bi bilo ni Fićka
Zato mi je i žao što će se novi Fićkovi ređe viđati na ulicama

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prešao 13.000 km, s tim što sam imao 3 meseca zabrane. Prosečna potrošnja je 7.1 i to je 60% grad, 40% na otvorenom. Ja sam prezadovoljan!

Apelujem na sve vlasnike i potencijalne kupce fiata 500L, da se prijave i dođu na skup u Košutnjaku 04.05. kako bi nas bilo što više i kako bi razmenili iskustva.

Ko nije upućen, tema je ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64027-17.-Zvanično-FLCS-Okupljanje-&-roštilj

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ikako isposlujem slobodno dođem sve skupa sa podmlatkom :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O da izvinjavam se na dezinformaciji...

04.maja je okupljanje! Evo prepravio sam post.

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači dve litre manje od 1.4 to je ok ušteda, ali nije ništa posebno za kilometraže koje prelazimo. Prednost je svakako o moment

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu verovatno svratiti, 3.5 moram da sam u palanci na nekoj svadbi pa ako stignem u bg u neko normalno vreme dolazim, zivim tu odmah iznad.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci Bimba bi sa dizelasom na gorivu sa 20 000 predjenih kilometara ustedeo za godinu dana oko 300e, sto mu dodje mesecno 25e. Kod nas prosecnih vozaca 500L, koji predjemo oko 10 000, ta usteda je oko 12e, ili 1500 dinara mesecno. Jedna tura pica u kafani. Bas velika usteda!?

Ili ti profesore ata imas opet drugu racunicu!?

A Nm je veoma bitan za nas koji vozimo decu kako neki vole da kazu, da ne kazem za nas koji vozimo pazljivo, stedljivo, tj vozimo kao babe,...

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojane - potpisujem svako slovo što si napisao!
Na duže staze dizel se isplati ali ja ne bi da teram doživotno - zato sam i kupio auto koji mi je u tom trenutku bio optimalan - a ako baš zapne - ugradiću gas...
Inače prosečna brzina mi je oko 42km/h
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ima svoju racunicu. I ja bih sa mojom predjenom kilometrazom trebao da vozim ovaj auto 10 god. da bi mi se dizel isplatio, a to nemam namere. Gledao sam da mi rata bude sto manja, zato sam skupio sto vise kesa za ucesce, tako da mi je rata okruglo 100e. 

Ata stalno potencira ustedu na gorivu kod dizela, ali dobro, on ce ga mozda voziti 15 godina, pa moze unucima da prica da je bolje prosao

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci Bimba bi sa dizelasom na gorivu sa 20 000 predjenih kilometara ustedeo za godinu dana oko 300e, sto mu dodje mesecno 25e. Kod nas prosecnih vozaca 500L, koji predjemo oko 10 000, ta usteda je oko 12e, ili 1500 dinara mesecno. Jedna tura pica u kafani. Bas velika usteda!?

Ili ti profesore ata imas opet drugu racunicu!?

A Nm je veoma bitan za nas koji vozimo decu kako neki vole da kazu, da ne kazem za nas koji vozimo pazljivo, stedljivo, tj vozimo kao babe,...

  

Nemojte ponovooo... ma znate sve, al opet zezate... vec pocinje da me mrzi da ponovo pisem...

  

Nm bas pomazu laksoj voznji - auto moze da se vozi na manjim obrtajima... elasticnije (pogotovo uzbrdo)... dizel tim svojim manjim obrtajima upravo smiruje voznju, nema se osecaj kao da je covek u trkackom, vec u porodicnom automobilu...

 

Usteda na 10.000 je tolika da je podjednako isplatljivo voziti benzinca ili dizelasa - za oko 6 godina sam racunao da dodju na isto. A ja ni ne nameravam da prodajem ova kola bar toliko... ko menja svakih par godina (ima strpljenja i vremena), i ne prelazi 10.000 neka uzme benzinca - bolji je za njega... to i ja kazem.

Ps. Mala grescica Bojane, ja sam izracunao da na 20.000 usteda je 200 * 2 (litre) * 157 / 116 = 541 eura

sto dodje mesecno oko 45 eura. Ne menja bitno stvar, al...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nam ata ne bude usamljen u razmišljanju ja sam se nadao baš tom malom 1.3 dizelu ali kad su me otkačili za kredit bilo mi je baš mnogo 2000€ razlike u ceni. Ako, sad ću da napičim plin posle prvog servisa i da vidiš šta je trkači auto :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda malo skrećemo sa teme ali verujem da može da koristi potencijalnim kupcima.

Ja nakon 8 meseci napravio 15000 km. Prosečna potrošnja po bordu 6.5 (realno sedam). Većinom autoput i grad. I još jedna korisna informacija - dosipao sam 450 ml ulja ukupno.

Edited by Deda Jung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da stanem na stranu ate :-) http://www.ooyyo.rs/automobili/saveti/ooyyo-savetuje-izbegnite-izbor-pogresnog-motora Zapravo, 1.3 Multijet je kao stvoren za 500L, miniven koji je lepo, i ugodno voziti bez sportskih pretenzija. :-)

Dakle, na izbor dizelaša, nemojte gledati kao na mašinu za štednju para. On zaista malo troši, 5,9 litara u proseku naspram benzinskih 7,8 litara, pa ako godišnje prelazite preko 25,000 km, onda ćete brzo otplatiti skuplju, ali racionalniju investiciju. Međutim, mnogo veća prednost dizelaša je bezbednijoj vožnji, bržim preticanjima, a pošto sigurnost vaše porodice nema cenu, onda se najbolji izbor nameće sam po sebi. Osim toga, dizelaš kada budete prodavali, dobićete za njega bar 20% veću vrednost nego za sličan benzinac, i prodaćete ga daleko brže. Dakle, u ovom slučaju izbor benzinskog motora i nema puno smisla, čak i ako nemate dovoljno novca za 1.3 Multijet verziju, jer danas u eri kredita, i lizinga, nema potreba da vozite automobile koji vam ne odgovora, i koji će nedovoljno iskusne vozače staviti u kritične situacije tokom preticanja.
Objasnio covek :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je imao mirnu voznju (paljenje) i to po ovoj blagoj zimi ne bio mu u kozi(autu) sledece godine kada bude -20C.

 

Dizel  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ps. Mala grescica Bojane, ja sam izracunao da na 20.000 usteda je 200 * 2 (litre) * 157 / 116 = 541 eura

sto dodje mesecno oko 45 eura. Ne menja bitno stvar, al...

 

Tu si se profesore zaj...o. Razlika kod tebe i Bimbe u potrosnji nije 2 l, vec,  1.2 l tj i nesto manje. Tako da baci taj papir i kreni ponovo da racunas :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko 1.6 da kaze koju o njemu ... :D

Šta te interesuje?

 

Nisam ga uzeo zbog uštede nego zbog snage. Napisaću kolika mi je prosečna popodne. Moram da proverim. Ne pratim te podatke, a i nisam šedljiv vozač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene bi zanimalo da provozam taj 1,6 u 500L-u da vidim kako ide pošto 1,4 i 1,3mjet koji sam probao idu kao...  :sick:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...