Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Ne pominju 3% fixnu kamatu.

a sta ce ti fixna kamata:

 
 
Ukupna nominalna kamatna stopa 2.02% godišnje (copy/paste sa agricole)

 

nadam se da ce tako i ostati  :unworthy:

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bih zavisio od euribora. On je trenutno na istorijskom minimumu od 0,2%, a bivao je i 5%. Ne bih voleo da mi kamata sa 2% ode na 7%. Zato sam i uzeo kredit sa fiksnom godišnjom kamatom od 3%. Tako sam siguran da mi je rata 150€ od prvog do poslednjeg meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jovan90

 

oprema je paket 1, naravno 1.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bih zavisio od euribora. On je trenutno na istorijskom minimumu od 0,2%, a bivao je i 5%. Ne bih voleo da mi kamata sa 2% ode na 7%. Zato sam i uzeo kredit sa fiksnom godišnjom kamatom od 3%. Tako sam siguran da mi je rata 150€ od prvog do poslednjeg meseca.

 

Da bi onaj koji dize kredit sa 2% kamate platio isto toliko za kamatu kao ti od 3% - euribor bi morao da do kraja perioda otplate kredita poraste na 4%

To vazi za one klijente banke koji sada ugovaraju kredit, a za nas koji otplacujemo vec neko vreme jos na vise... da bi meni koji otplacujem vec 9 meseci sa neznatnim povecanjem (sa 2% povecao se na 2.2%) bi na kraju trebalo da se poveca na skoro 5%, da bi bio na istom kao onaj ko od pocetka ima kamatu od 3%... sto smatram da je skoro nemoguce.

 

Pored toga cak i ako euribor pocne da divlja uvek postoji opcija prevremene otplate bez naknade - mada cak i da skoci na 10%, jos uvek se ovaj kredit vise isplati od obicnih nesubvencionisanih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene ne moze. Ja primam platu u evrima, tj dinari po srednjem kursu. Bragging!

Inace, bez obzira sto je ista prica bila za Svajcarce, po mom misljenju, Ata je potpuno u pravu.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da ne bih zavisio od euribora. On je trenutno na istorijskom minimumu od 0,2%, a bivao je i 5%. Ne bih voleo da mi kamata sa 2% ode na 7%. Zato sam i uzeo kredit sa fiksnom godišnjom kamatom od 3%. Tako sam siguran da mi je rata 150€ od prvog do poslednjeg meseca.

 

Da bi onaj koji dize kredit sa 2% kamate platio isto toliko za kamatu kao ti od 3% - euribor bi morao da do kraja perioda otplate kredita poraste na 4%

To vazi za one klijente banke koji sada ugovaraju kredit, a za nas koji otplacujemo vec neko vreme jos na vise... da bi meni koji otplacujem vec 9 meseci sa neznatnim povecanjem (sa 2% povecao se na 2.2%) bi na kraju trebalo da se poveca na skoro 5%, da bi bio na istom kao onaj ko od pocetka ima kamatu od 3%... sto smatram da je skoro nemoguce.

 

Pored toga cak i ako euribor pocne da divlja uvek postoji opcija prevremene otplate bez naknade - mada cak i da skoci na 10%, jos uvek se ovaj kredit vise isplati od obicnih nesubvencionisanih.

 

Ako opcijprevremene otplate ostavimo po strani ostaje pitanje koja je kamata bolja.

 

Meni je bolja fiksna. Tako sam sigurniji i znam unapred koliki su mi troškovi. Možda preplatim u odnosu na druge, al mirno spavam.

Kako će se euribor ponašati niko ne može sa sigurnošću da predvidi. Mada, sa više nezavisnih strana sam dobio projekcije da postoji realna mogućnost da dosta skoči. Dovoljno je da Italija, Portugalija ili bilo ko treći pukne, što nije nerealno.

 

Sve u svemu svako bira po svom nahođenju. Ja sam spreman i da platim više zarad svog duševnog mira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si jedan od retkih ko je mogao da uzme fiksnu kamatu. Pitao sam u banci nekoliko puta, trazio da provere se centralom. Odgovor je bio da fiksne kamate nema po ovim uslovima, tj 3% godisnje.

Secam se i iz ove teme da su neki (retki) pominjali da su uzeli fiksnu kamatu od 3% a da drugi (vecina), nisi imali tu mogucnost. Mislim da to samo u Srbiji moze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su nudili obe opcije. Kako nisam bio spreman imao sam par minuta da razmislim i odlucio se za fiksnu kamatu od 3% zbog sigurnosti. Nisam uopste isao u banku vec je sve uradjeno u Ak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam uzeo sa fiksnom kamatom. Nisu ni u banci znali da postoji ta opcija, ali sam im ja rekao da provere pošto sam na forumu pročitao da su neki uzimali.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si jedan od retkih ko je mogao da uzme fiksnu kamatu. Pitao sam u banci nekoliko puta, trazio da provere se centralom. Odgovor je bio da fiksne kamate nema po ovim uslovima, tj 3% godisnje.

Secam se i iz ove teme da su neki (retki) pominjali da su uzeli fiksnu kamatu od 3% a da drugi (vecina), nisi imali tu mogucnost. Mislim da to samo u Srbiji moze....

Letos kada sam kupovao L-a, na forumu sam saznao za fixnu kamatu. U banci mi je nisu pomenuli dok nisam pitao. Ponašali su se kao da ta opcija ne postoji. Tek na moje insistiranje da hoću taj oblik kredita su rekli da može.

 

Moje iskustvo sa bankom je generalno loše. Kupovao sam staro za novo. Prvo sam otišao u banku da se raspitam i dogovorim, kad sam to uradio, dogovorio sam se sa AK. L je naručen prijateljski bez plaćanja depozita i dogovoreno je da im Punta predam poslenjeg dana registracije.

Ponovo sam otišao u banku, ovaj put da zvanično apliciram za kredit. Tada se ispostavilo da banka ne može da da 11300€ koliko je trebalo nego da daju 10000€ max. Navodno da su to uslovi subvencionisanog kredita. To je značilo da ja treba da rodim još 1400€.

Takođe sam im neke papire slao mail-om skenirane i u mail-u molio da mi potvrde da je sve ok, da je scan dovoljno čitljiv....  Nisu mi odgovorili, nego su mi nedelju dana kasnije tražili da im ponovo dostavim isto to.

Uglavnom razvukli su proceduru toliko da sam predao Punta, a da mi kredit nije još uvek nije bio odobren. Katastrofalni su bili i vrlo neprofesionalni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ti je to kad je kredit sigurica. Ja kada sam prodao auto na kredit zahtev, odobrenje i uplata bili u roku od 15min ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče preuzeo FIĆU u AK Kompresor plus 4 točka sa zimskim gumama MATADOR  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si jedan od retkih koji je dobio bilo sta od AK :clap:

 

Nemoj da si na kraj srca: ja sam dobio gumene patosnice, privezak i ram za tablice (bogato nema sta)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam dobio obavezan set trougao, sijalice, prsluk, kanap za vucu, prvu pomoc... Kod njih je koštao oko 4000 rsd

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si jedan od retkih ko je mogao da uzme fiksnu kamatu. Pitao sam u banci nekoliko puta, trazio da provere se centralom. Odgovor je bio da fiksne kamate nema po ovim uslovima, tj 3% godisnje.

Secam se i iz ove teme da su neki (retki) pominjali da su uzeli fiksnu kamatu od 3% a da drugi (vecina), nisi imali tu mogucnost. Mislim da to samo u Srbiji moze....

Fixna kamata je postojala od pocetka, ja sam za nju saznao od prijatelja koji je prodavac,nikakvu vezu nisam imao, cak se nisu ni pravili ludi da ne postoji. Naravno odmah sam to napisao na ovom forumu i drago mi je sto su pojedinci uspeli da se "izbore " za nju. Sad prica koja kamata kome odgovara je iluzorna, pricacemo za 3 godine, pa tada mozemo da sumiramo utiske ko je bio u pravu, ja sam zadovoljan s fiksnom kamatom, jer imam stambeni koji je zavisan od euribora, pa sa ovom fiksnom kamatom lakse spavam.

p.s. otkad su poceli i gume dadele za dzabe,mora da je opala prodaja. Nego nacuh da nema vise na subvenciju, jel to istina????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije istina za ukidanje subvencije. Cesta politika prodaje je jos malo pa nestalo pa neodlucni brze odluce da kupe. Sto se tice kamate, ostaje novim kupcima da insistiraju na fiksnoj kamati ukoliko je zele. Ja sam hteo da uzmem fiksnu kamatu, iako je diskutabilno da li ce biti isplativije ali mi je jasno receno da ne moze. Takodje, zamolio sam da provere sa centralom jos jednom da ne moze i potvrdjeno je. Nije mi bilo toliko vazno da uzmem fiksnu kamatu pa nisam zbog toga zeleo da menjam filijalu i gubim vreme. U banci sam proveo max 30 minuta sve ukupno.

Tockovi se dele zato sto se kupuje auto iz prosle godine sto prilicno umanji cenu pri prodaji i retko ko se odlucuje da kupuje takav auto. U drugim kucama su popusti za takve automobile cesto veci od vrednosti kompleta tockova. Znam mnoge ljude koji novi automobil iskljucivo kupuju u periodu april - maj.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://vesti.mojauto.rs/Istrazujemo/449076/Preko-100000-FIATA-500L-izaslo-iz-Kragujevca-tokom-2013
 
Fiat Automobili Srbija je prema zvaničnim podacima tokom 2013. godine proizveo preko 117.000 vozila. Od ukupnog broja vozila koja su sišla sa proizvodne trake izvezveno je oko 97%, dok je na domaće tržište otišlo 3% tj. 2.700 "fiata 500L".Kako se navodi u podacima iz Carina Srbije, najviše "fiata 500L" je izvezeno u Italiju (76.432) odakle su plasirani i na okolna tržišta EU.
 
Sledeći najveći partner FAS je prema zvaničnim podacima Amerika sa 20.305 isporučenih vozila, a za njom su Nemačka sa 6.000, te Poljska i Austrija sa oko 2.000 uvezenih modela "fiat 500L".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...