Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Citam opremu za POP 1.3 JTD - i naletim na stavku:  "Dodatni grejač standard za dizel motore"?

 

Sta su mislili sa tim "dodatni grejac"? Ako je onaj sto je trebao da greje kabinu kad je ispod nule - nemam(o) ga... da li to znaci da je nas nacionale model siromasniji po toj opciji od najjeftinijeg?

 

10. 900 + 2000 dizel + 850 prvi paket = 13.750, a Pop star je 14.900 => popust je bio celih 1150... a ko zna da nema jos nesto sto nemamo pored tog grejaca, a da ne znamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modernim dizelima treba večnost da počnu zimi da greju u kabini. Toliko da na nekim normalnim gradskim relacijama ne stignete da se ugrejete u autu. E ovaj grejač služi da pripomogne u tom problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto ga nemaaa... Ne pocne da greje dok ne dostigne radnu temperaturu - za oko 4 km gradske voznje, par milimetara pre nje, ako cete precizno !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neka fora kako se pali, ventilator na prvu brzinu, grejanje ful crveno + valjda gde da se usmeri. Ima u uputstvu, čitao sam ovde na forumu samo se ne sećam koja tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam i ja, ali meni nije uspelo - sta god radio. Mislim da se isto jos neko zalio da ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledajući nove cenovnike čudi me da ne nude i osnovni 1.4 motor sa fabričkim plinom.

Siguran sam da bi mnogi doplatili umesto naknadne ugradnje, ja bih sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta što taj mali turbo 0.9 nije bio u Nacionale varijanti, to mi uopšte nije bilo jasno zašto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čika Crni (1.4, 120 KS, LPG) je najjači čovek na svetu.

Samo je skup, u maminu mamu :(

 

15900,00€, pu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je "b-max najprodavaniji na sajmu" samo marketing i ove nove cene za 500L su samo navlačenje da se nacionale rasproda, jer za ovu godinu je "subvencionisano" preko 2000 komada, a to se sigurno nije već rasprodalo. Osim toga, nije nemoguće da se b-max sada dobro prodaje, ima dobru cenu, dobru opremu, dobre uslove krditiranja i sigurno je to dobar auto kao i fiesta uostalom, mada ima ona klizna vrata koja se meni ne dopadaju a i što se tiče prostora, 500L je bolji. 

U martu prodato 23 meriva, samo 1 dizel od toga. 17 B-max-a, od toga 5 dizela i 133 fiata 500L, 86 benzinaca, 44 dizela i 3 dizel livinga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Woodoo, hvala na podacima, eh, ne može više čovek da veruje onome šta pročita u novinama, pa makar to bile strane o sportu, estradi, čitulje ili o automobilima :o  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i meni 26. aprila ficko puni godinu dana i presao sam "neverovatnih" 4000 km :)

Da ne zna neko mozda koliko kosta druga godina kasko osiguranja u DDOR-u Novi Sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja dogurao do 7500, doduse od toga je mojih samo 4000. Ipak je moj polovnjak :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto li ste i kupovali auto, nije mi jasno... :)

Ja sam sa svojim Puntićem prvu godinu završio sa 19.200 km. :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači najgori sam od sve dece:
- pređenih 19900 km
- potrošnja 6.392 (čep-čep)
- trošak 12.749 din/km
a tek se vozimo 10 meseci i 4 dana

Skup mi nešto ovaj modni detalj - to sam 'teo da kažem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bimba, pa sto kupi benzinca...:(

Kod mene je trenutno 10.500, do kraja meseca ce biti godinu dana, znaci 11.000 na godinu dana, inracunam da sam kroz gorivo ustedeo vise nego sto je razlika u mesecnoj rati x12... mada mi usteda nije glavni razlog - vec Nm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...