Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Tu si se profesore zaj...o. Razlika kod tebe i Bimbe u potrosnji nije 2 l, vec,  1.2 l tj i nesto manje. Tako da baci taj papir i kreni ponovo da racunas :welcome:

 

 

Ok, priznajem da jesam... mada to dosta zavisi od rezima voznje... ko zna koliko bi Bimba trosio da ima dizel, mozda cak i manje od mene? ;)

 

Imam i ja kontraargument - po sledecem linku razlika je 2.3 litre...tako da ajde da se nadjemo na sredini i kazemo da dizeli trose oko 2 litra manje od benzinaca... ;)

 

http://www.spritmonitor.de/en/overview/16-Fiat/1310-500L.html?gearing=1&powerunit=2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene bi zanimalo da provozam taj 1,6 u 500L-u da vidim kako ide pošto 1,4 i 1,3mjet koji sam probao idu kao...  :sick:

Ja nisam bio nezadovoljan kako ide 1.4, mozda sam ocekivao pre probe da je bas  spor pa zato. Doduse nisam ga duze vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tu si se profesore zaj...o. Razlika kod tebe i Bimbe u potrosnji nije 2 l, vec,  1.2 l tj i nesto manje. Tako da baci taj papir i kreni ponovo da racunas :welcome:

 

 

Ok, priznajem da jesam... mada to dosta zavisi od rezima voznje... ko zna koliko bi Bimba trosio da ima dizel, mozda cak i manje od mene? ;)

 

Imam i ja kontraargument - po sledecem linku razlika je 2.3 litre...tako da ajde da se nadjemo na sredini i kazemo da dizeli trose oko 2 litra manje od benzinaca... ;)

 

http://www.spritmonitor.de/en/overview/16-Fiat/1310-500L.html?gearing=1&powerunit=2

 

Ma pusti ti linkove, ovde je konkretno u pitanju Bimbina racunica dizel-benzin. A to da li bi manje trosio od tebe, ne verujem, ipak ti imas manju potrosnju od fabricke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6Mjet prava mera! Voleo bih da probam 1.4Tjet, ali kada sam video cenu nijje mi žao što nije bio ranije u ponudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D :D :D

Al si me nasmejao. Najgore je što ja pojma ne bih imao šta je krug, nego sam u kolima čitao pa odmah proverio.

 

Kad je reč o potrošnji ja nisam merilo. Meni su uvek kola trošila više nego drugima, il sam samo ja bio iskren. Bem li ga.

U svakom slučaju mogla bi ona da bude niža da ja vozim malo normalnije, da ne jurcam auto putem, da nemam nekad po 10 sedanja za volan dnevno zbog kratkih relacija, da upalim start & stop...... al to nikada neće biti moja porošnja. Moja je takva kakva je. Ja da menjam stil vožnje neću.

 

Inače motor sam uzeo ne da bih šedeo, nego da bih imao snage u svim režimima. Danas da biram vrlo je verovatno da bih uzeo 1.4 tjet, al bez plina. Jbg odrastao sam na benzincima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma moj 500L troši dosta manje i od Bimbinog i od atinog 500L. Tačnije, ne troši ništa kada ga ne vozim  ;)  :ice:  :clap:  :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čist grad - od posla do Ibarske (Voždovac - Vidikovac) i meni je prosek oko 8l i brzina 23km/h

Znači, isti su mi proseci kao i ostalima

Inače, danas sam video jednog 500L-a bicolore: tamno siva metalik (grafitna) sa žutim krovom i retrovizorima.

Smrzo sam se ko ekser koliko mi se dopao

Tptk

Edited by Bimba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja. Meni se sviđaju samo kombinacije belo/crno, crveno/belo i žuto/belo, ostalo je baš bljak (kao ona od skoro fotka jednog belog 500L sa crvenim krovom - nič mi se ne sviđa). :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćemo da se hvalimo sa slikama...

1/3 magistrala, 2/3 Beograd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sivo - zuta, bljaaak :) :

 

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja o sivo-zutom. Evo neki pokusaj odradjen sa touchpad-om   :crazy:  

 

sivo_zuti.jpg

 

Meni ovo dobro (hrabro) izgleda  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad sam provalio da ne mogu slike potrošnje iz tapatoka. Moraće da sačekaju sutra.

Video sam taj sivo zuti pre jedno dve nedelje na putu iz NS za Zrenjanin, običan 500L. Mogao bi da se zakunem da je imao ZR tablice. Uživo izgleda... zanimljivo. Zapravo mnogo bolje nebgo što zvuči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nbumbic @pedjaana

Slobodno predstavite vase automobile u drugoj temi.Koliko znam do sad nije predstavljen ni jedan Living.

Da nije mozda beli,cesto parkiran u Gastona Gravijea? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam taj sivo zuti pre jedno dve nedelje na putu iz NS za Zrenjanin, običan 500L. Mogao bi da se zakunem da je imao ZR tablice. Uživo izgleda... zanimljivo. Zapravo mnogo bolje nebgo što zvuči.

 

Sivo-zuti nacionale je iz Zrenjanina.Video ga uzivo a i kada su lepili foliju na krov u salonu.Meni uzivo deluje katastrofalno.Tesko da moze da se izabere gora kombinacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...