Jump to content
FAS Goran
filipovic

Slike automobila bez posebnog razloga...

Recommended Posts

30 minutes ago, neshtry said:

Trebalo je preći hiljade kilometara od Poljske do Jadrana.Imali su i tovar na krovu auta.

IMG_2779.jpeg

Oduvek zeleo ovako sa Yugom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni to sve prodaju i prikolice i stvari i otplate letovanje... mi smo tako kupili brako prikolicu,koja ladno može i na juga. Mada,ako 126 može da vuče ovu,šta je to za tvog razbušenog juga...

Evo i jednog prelepog deda Audija kog sam slikao malopre u kimšuluku,BiH tablebf6c7da7a5038de191f7a1e14c0970e8.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oni to sve prodaju i prikolice i stvari i otplate letovanje... mi smo tako kupili brako prikolicu,koja ladno može i na juga. Mada,ako 126 može da vuče ovu,šta je to za tvog razbušenog juga...
Evo i jednog prelepog deda Audija kog sam slikao malopre u kimšuluku,BiH tablebf6c7da7a5038de191f7a1e14c0970e8.jpg
 
 
Sent from my iPhone using Tapatalk
Izvanredan auto!

Sent from my SM-A346B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Listam neke stare fotke pa nadjoh na neke ćaletove automobile kad sam ja bio mali a sećam ih se...

 

jugo 45, porucen cim je krenula prodaja prvih jugica, 81. godine, vozn do 85. kad je kupljena 128ica takodje nova, ali ne bas iz salona nego od nekog coveka iz KG koji je koliko se secam očeve price dobio na nekoj lutriji ili kako vec zaboravih ali je nije registrovao niti vozio vec odmah prodao. Iako sam tad imao samo 5. godina neverovatno ali pamtim kao danas da gledam kako je 8ica stigla....  kasno jesenje popodne mene baba i deda cuvaju a ćale i keva zapalili sa posla do KG da preuzmu auto, ja nista ne znam, baba i deda me foliraju da su moji jos na poslu ostali da rade docice kasnije kad zavrse posao, ja cupkam, iscekujem ih,  i negde recimo oko 19h vec je pao mrak uveliko, neko svira u dvoristu, ja istrcavam a ćale uteruje auto bez tablica i keva viče iznenadjenje, ja skacem, ulećem u auto, gledam, odusevljavam se, neverovatno koliko mi se to urezalo u secanje, evo i emocije naviru ... 8ica vozena do 89. kad je zamenjuje reno 5 par godina star, uvezen iz nemacke i tih detalja se secam i stizanja ćaleta sa autom kao da je juce bilo.

Inace zanimljiv je bio tuning&styling 80ih sto se vidi iz prilozenog, felne 5,5J Ivan Dolničar Slovenija (popularne dolnicarke dugo godina aktuelne na trkama), inace kopija italijanskih Karmona, spljleri i pragovi takodje SLO (sve se narucivalo preko auto magazina u to vreme) maglenke saturnus,  retrovizori Vitaloni Califotnia nabavljeni iz Italije, kao i sportski volan Pesronal takodje iz IT. Kracene opruge itd.

viber_image_2024-03-02_18-40-03-950.jpg

viber_image_2024-03-02_18-40-04-066.jpg

viber_image_2024-03-02_18-40-02-948.jpg

viber_image_2024-03-02_18-40-03-054.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, neshtry said:

Trebalo je preći hiljade kilometara od Poljske do Jadrana.Imali su i tovar na krovu auta.

IMG_2779.jpeg

Sa vazdušnim hlađenjem i motorom pozadi od 650 kubika i 24ks prvu ozbiljnu uzbrdicu nije mogla da izvuče. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih viđao po Splitu i Rijeci gde nisu mogli da uđu bez uspona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego sta su radili? Vozili samo nizbrdo :D

Sent from my SM-A346B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma isla je pegla lagano ona i na ravnom nije bila brza a poljaci nisu ni zurili putovalo se to iza dva dana tri ko zna, pa i u ono vreme kad su kod nas dolazili i dovlacili robu na buvljake, poljaci, rusi, madjari rumuni, kad bila kupovina za "črvenu" :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Опис фотографије није доступан.

 

Moj Golf GTI iz vremena kad je još imao K glavu, 2008. Sve delove koji imaju veze sa verzijom GTi su počupani i prodati posebno za bagatelu. Tu je čak bio i "dugi" menjač na kom je riknula 4 brzina, a koji je kupio čuveni VW forumaš GEDORA iz munzea.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav neon ... hahhahaha :D Ovo u ćuning treba da ide ! ;)

 

Ja onomad izlazim iz banje i vidim u susret ide Stilo. Ali kakav stilo ! :w00t: Narandžaste boje, sa "tigarskim" šarama urađenim od folije. Valjda. Al dok sam ja uključio tel, ode, jbg.

 

A 3V spušten, namunjen, tight like tiger ! :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Reacher Gilt said:

Ja onomad izlazim iz banje i vidim u susret ide Stilo. Ali kakav stilo ! :w00t: Narandžaste boje, sa "tigarskim" šarama urađenim od folije. Valjda.

A 3V spušten, namunjen, tight like tiger ! :D

Pisah na drugoj temi, kada krenu da ubijaju eleganciju Lancia modela:

On 3/4/2024 at 11:14 AM, Ivan said:

Nikakvo budzenje, folije, spustanje, spojleri, preterane aftermarket felne, daunpajpovi i skidanje lonaca, groktanje na promene stepena prenosa i sl... Sto je sudbina prilicno modela kada pojeftine i dodju u ruke raznoraznih.

Sto je bila sudbina Stila, cim je pojeftino tamo pre 15-ak godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...