Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

@MS PK - izvrdao odgovor <_<

4 minutes ago, Ivan said:

 A stvarno je interesantan i lep motor za voznju u pitanju (uz vise torque i manju potrosnju u odnosu na obican T-Jet) i to me je, uz opremu, najvise i privuklo da ga pazarim.

 

 

Kako god...vise nisi Ivan-Robusni! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono cudo od UniJet-a je bilo fenomen svoje vrste, takve radne mazge se vise ne prave :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas auto koji nam je nesto mnogo forumski zanimljiv ali zanimljiva prica. Bio sam pre neki dan da ga pogledam za bratovog kolegu iz BG. Kao cisto ono da li da krece iz BG, vredi li uopste...

 

Volvo V40

 

asdadsasd.thumb.png.282f949753917941ce99f1be9efdd882.png


Pa ovako...

Levi far 2013. godiste, desni far 2014. godiste

Sofersajbna - 2015. godiste

Bocna stakla sva 2013, ali totalno random neka proizvodena u Ceskoj, neka u Madjarskoj. Ne verujem da tako treba...

Gume prednje zimske, zadnje letnje...

Na oglasu pise da je presao 98.000, oko toga su se potrudili, a nisu se potrudili da sa poklopca akumulatora skinu...

 

Untitled.thumb.png.fa517450e0b5d6e6ef88ac4d204919f0.png

 

Znaci bukvalno cim se otvori hauba pljas.

 

I tako, to su krupnije stvari...ima svasta jos nesto sitno

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li ovo isti plac na kome je bio i onaj "WRC" koji je ovde vec neko detaljno opisao?

56 minutes ago, Milutinac said:

Pusti ga. To se zove "kriza srednjih godina". Razumecemo i ti i ja to kad dodjemo u njegove godine... ^_^

A ne, to je ljubav iz mladjih dana :) . Imam sliku pored bordo Sporta ispod cekica, iz salona u Italiji 2008.

Ko ne veruje, slika na uvid na nekom skupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Ivan said:

 

A ne, to je ljubav iz mladjih dana :) . Imam sliku pored bordo Sporta ispod cekica, iz salona u Italiji 2008.

Ko ne veruje, slika na uvid na nekom skupu.

 

...i vide se zelene manzetne ;)

 

2 minutes ago, Ivan said:

Je li ovo isti plac na kome je bio i onaj "WRC" koji je ovde vec neko detaljno opisao?

 

 

Bravo...jeste, bas je i dekirs primetio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam ja čuo, to su neka dva brata i ozbiljnisu prevaranti, imaju još jedan plac i tamo prodaju kršine.

Edited by Pluto

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, Milutinac said:

Untitled.thumb.png.fa517450e0b5d6e6ef88ac4d204919f0.png

 

Znaci bukvalno cim se otvori hauba pljas.

 

I tako, to su krupnije stvari...ima svasta jos nesto sitno

 

 

 

Jesi barem rekao ljudima da skinu da se ne blamiraju? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka. Ne treba maskirati. Nek sto vise ljudi vidi...
Ono...da sam isao sebi da gledam kola - pitao bi ih da li su normalni. Ovako sam rekao coveku da nema porebe da krece za NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nije ni ta km od 140k problem, ali kada ih uhvatis na delu to menja stvari skroz..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali i ta kilometraza je mislim 2015. god.

Nemam sliku, obrisao sam iz viber images...ovo sam cropovao iz dopisivanja sto sam tebi poslao...Ne mogu uvelicam jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci mozda jos 2 do najvise 2.5 godine efektivne voznje.

Verovatno blizu 200 000km, ako ne i preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema Bravo za 4.000 a da mu nesto ne fali. Ja sam kupovao pre nekoliko meseci i svi do 4.200-4.300 su imali ozbiljnih problema. Na svakom za pocetak nije valjalo kvacilo, tesko su palili, kocnice potrosene...

 

Na kraju sam kupio ocigledno primerak u koji treba uloziti ali sam ga kupio u okolini i od prvog vlasnika iz uvoza (uvezao ga sa 4 godine i bio kod njega 7 godina). Ulje je menjano na 10.000 km. 

Onda sam ga oterao prvo kod Gorana gde je zamenjen set kvacila sa potisnim lezajem i plivajucim zamajcem, nosac motara, protokomer, zatvoren egr, izmenjane sve pregorele lampice, uje u menjacu i jos neke sitnice. Nakon toga sam ga oterao u srugi servis u NS posto mi je BG daleko i tu je dodatno uradjene zadnje kocnice kompetno, sajle rucne, sajle menjaca, birac brzina, jedan grejac. Sada konacno mogu sa saltam ko covek. Osalo mi je da sredim volan i da ga dubinski operem. Do sada sam ulozio nesto preko 1.000 eur a to je ono sto se mora uloziti u vecini auta sa placeva.

Na kraju ce me izaci preko 5.000. Realno nema pristojnog Brava bez min 4.500. Realno retko se i pojavi neki da je dobar. Na kraju sam dosao do jos love i razmišljao da ga prodam i kupim nesto novije ali razum je presudio da sedim i cutim. Verovatno nebih mogao da dobijem ni 4.500 eur jer bi svako rekao da ima na oglasima i za manje od 4.000. Ovako cu ga voziti 3 godine dok ne pohabam ovo sto sam ugradio u njega i ne dodje vreme za novi veliki servis pa onda koliko dobijem, dobijem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su cudo... radije ce da kupe auto na placu za 3.500 i da uloze jos 1000 (servis, gume x8, registracija i jos po nesto) nego da u startu kupe isti taj auto od vlasnika za 4.000e komplet sredjen, sa dva seta guma, bez dinara ulaganja. Zato se i ja rukovodim tom logikom kao i ti... kad budem prodavao za x godina ima da ga izacem i prodam bud zasto pa nek on sredjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ja uvek prodajem auto kada je najispravniji, da meni bude mirna savest. Naravno nacekam se dok ne dobijem novac koji trazim ali na kraju dobijem...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje.

+ ne zelim sebe da dovodim u opasnost izvlaceci "maksimum" iz automobila.

 

Ja dosta putujem i ne pada mi na pamet da tempiram servise, gume i kocnice da se maksimalno amortizuju kod mene. Menjam sve kada treba, bez obzira na prodaju. Izgubi se nesto, ali mirno spavam i pre i posle prodaje.

 

Stila sam prodao u jedno 3x boljem stanju nego sto sam ga uzeo. Nisam se cuo sa kupcem, ali se iskreno nadam da nije imao drugih ulaganja osim guma.

Ali, vratila je karma sa Deltom :) Bukvalno je identicno ostalo do malog i velikog servisa pri prodaji Stila i kupovini Delte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, shakalkv said:

Ljudi su cudo... radije ce da kupe auto na placu za 3.500 i da uloze jos 1000 (servis, gume x8, registracija i jos po nesto) nego da u startu kupe isti taj auto od vlasnika za 4.000e komplet sredjen, sa dva seta guma, bez dinara ulaganja. Zato se i ja rukovodim tom logikom kao i ti... kad budem prodavao za x godina ima da ga izacem i prodam bud zasto pa nek on sredjuje.

 

14 hours ago, Ticma said:

Ne znam, ja uvek prodajem auto kada je najispravniji, da meni bude mirna savest. Naravno nacekam se dok ne dobijem novac koji trazim ali na kraju dobijem...

mene zvali danas za forda od klinca sto prodajem. sta ima sve, sta je uradjeno, aha i to je uradjeno, ok hvala. koja je zadnja cena ja kazem 2350...

ah, pa na oglasima na auto placevima iste cene druze...i onda sam ja samo rekao musteriji...tu tu, tu tu, tu tu i nastavio da pijem kafu...

naicice musterija i to je to...

a sto se tice vozila koja treba izbegavati. svako vozilo treba izbegavati, jer u suprotnom dodje do sudara... ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je tako, hteo mondea lubeničara mk3 sa kukom, pošto fordove vozim dugo, i imam jednog mk2 koji je dugo kod mene i ima pravih 200000km kupljen 2002 za skoro 8000e.

Pogledao 30tak komada, i baš je bilo u fazonu "to meni ne smeta" no međutim, moj trenutni fond nije bio dovoljan za pristojan i siguran mondeo, na placevima cene odlične, krš do krša, spolja i iznutra sijaju, a motor kad se startuje na svakom je ponegde dimilo više ili manje...pogledah onda pošto su na zapadu do 150000km ta vozila i dođem do nekih minimalnih 4500 da bi trebali biti kod nas plus zarada svih u lancu, tako da više nisam ni gledao, niti hoću dok mi fond opet ne poraste 

rupu je popunio stilać, koji je tip top, sedi vozi apsolutno ništa od ulaganja, pa čak ni ulje.

 

Nego znate li gde ima dobra dačija pikap 4x4 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahaha , a baš mi treba takav gepek 1200kg, i klirens, može i spolja užas samo da je mehanika dobra.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al vidiš da je okruglo 180k znači da je idealna za kupca..Beš ovo što je na tabli..To se zanemaruje..^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...