Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Lancia Nuova Ypsilon

Recommended Posts

Prethodna je bila bas originalna i nije imala nista vec vidjeno a ovo sad napred c3 fazon, pozadi mito, generalno oblik pezoa, tako da je sve vec vidjeno samo malo modifikovano, no dobro ajde da je vidimo zvanicno pa da sudimo, mozda promenim misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP

Na koji C3 mislis, odlazeci ili novi elektricni?

Pogledaj fotke Ypsilon-sa boka, bas prepoznatljivo...

lancia y 402.jpg

lancia y 125.jpg

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites

c3 od 2017. sto je krenuo, isto farovi u braniku a dnevna svetla iznad, kod lancie tanka traka kod ovog malo sira traka

 

sa boka jos vise mi lici na 208 :) krovni spojler ko da skinuli sa 208 cak i fazon rubova su uzeli

 

326065592_Peugeot-20833.thumb.jpg.09c2026156872732c7ec6b597c54c7bd.jpg

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP

Na koji C3 mislis, odlazeci ili novi elektricni?

Pogledaj fotke Ypsilon-sa boka, bas prepoznatljivo...

novi-citroen-e-c3-elektricni-citroen-4.jpg

21880601_1200_900px.jpg

Nidje veze...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Untitled.thumb.jpg.09866a641514fc42933dfeed743a025f.jpg

 

Pa dobro sad mozemo da se natezemo do sutra dal je isto ili nije, naravno da nije isto ali uzet taj fazon koji je provaljen jos pre 7 godina na c3, i jasno je da je auto deo PSA grupacije i da ce uzimati nesto od njih, prvo su kod citroena vidjena svetla u braniku sto je meni odmah bilo odvratno, sad i korejanci poceli da spustaju glavna svetla dole a dnevna gore

2177688-h8cxhd8ycf-whr.thumb.jpg.a644046cad97f570fc46c7a7392615a3.jpg

 

Krov i zadnji spojler definitivno corsa i 208 , obzirom da ce se praviti u istoj fabrici svi logicno je i da dele dosta delova i platformu

 

Nemam ja nista protiv svega toga, mnogo kola lici jedno na drugo samo da ne pricamo o originalnosti, lancia je bila uvek originalna ali u ovom slucaju nema te originalnosti sem u nekim detaljima. Delta 100% originalan auto, prethodna i ona pre nje Y takodje, Musa isto ali ovo u globalu vec vidjeno

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ima elemenata vec vidjenih ali ako gledas u celini ipak je originalna, tesko da ces je pomesati...

Pa samo ta LED linija na nosu je dovoljna za raspoznavanje, sa boka da ne pominjem!

Sa boka je cak originalno ruzna :zorro:

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, OMP said:

uy5m.thumb.png.313562fb90d848a5443b133851cf69f3.png

Eto izbacili su i poziciju centralnog sata po cemu je Y prepoznatljiva... Sad su 2 displeja kao i u bilo kom automobilu stelantisa... Samo malo promeni oklop i nalepnicu na braniku/gepeku

Od Y samo slovo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tabla katastrofa ali ne cudi jer je danas to standard na zalost, samo gruvaj tablete, sto vise i sto vece pa ce automobili poceti  da lice na kancelarije, jos da se izbaci volan da se vozi na misa i neki stampac pored da se uglavi bilo bi dobro

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene najvise podseca iz nekog razloga na novu corsu, barem spreda.

Svakako je najlepsi model za sada sa te 208/corsa platforme

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, city said:

Ja tek sad videh ovu "konzolu" pozadi :(

Meni ima smeka, rekoh da me, sa ovim okruglim stopaljkama, asocira na legendarnu 037. A gde je na Ypsilonci sada natpis "LANCIA", na Rally verziji 037 je stajalo "Pirelli" :) .

S druge strane, generalno mi najlosije izgleda od svih klonova na toj platformi.

Eksterijerom mi je ispred svih Peugeot 208, nekako je i agresivniji i fluidniji. A enterijerom Corsa - klasicnija, centralni greben zakrenut ka vozacu, ekran multimedije lepo upakovan u dizajn table (a ne odvratni tablet nakacen na vr' iste), zasecen volan, jos ako je varijanta sa analognim cajgerima i onim hromiranim polu-tunelima, jos lepse nego bezlicna digitalna tabla...

 

Videcemo kako ce proci u prodaji, "strucnjaci" su nazalost vec maltene zatrli legendarni brand. Ypsilon je bio poslednji model Lancie, koji se dodatno prodavao samo u Italiji. I to u manjim serijama, reda velicine 40.000 jedinica zadnjih godina. A poverenje kupaca treba i zadobiti i vratiti, sa navalom gomile drugih proizvodjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Ne verujem da ce biti trazen model.

Kad su na Fiatovom forumu ovako negativni komentari na prvu loptu sta ocekivati onda od ostalih???

Naravno, iznosim svoj stav, nikoga ne prozivam...:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je od pomenutih nova Corsa najineteresantnija trenutno, nekako, spolja i iznutra. Ali, raduje me sto ce se pojaviti nova Lancia, ima neki smek, videcemo kako to izgleda kad padne neki pro review.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno puno zavisi i od cene a ne verujem da ce biti nesto povoljna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto zamrla tema.....

 

mk7w.jpeg hmh8.jpeg 27lh.jpeg gtan.jpeg

 

8w94.jpeg p3uu.jpeg pm2m.jpeg

 

sta li ce mu ovaj ajncer??  generalno ima par zanimjlivih detalja ali u globalu mi se ne svidja, prednji deo mi je ruzan pozadi i nekako

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tanjiru bezicno punis telefon. I jasna mi je ta polovina, ali nije ona druga polovina tanjira sa kozom, zaigrao se dizajner?

A za volan mi se cini kao da je na proslom Pezo 208 (vozio sluzbeni u par navrata), malecki i kao Logitech da ga je pravio za PC/PS5 a ne za auto...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je baš estra u ovoj boji, od napred pogotovo. :) Ovu aplikaciju pozadi ne bih da komentarišem.

 

Mnogo je manje ženstven od svih prethodnih Y. Takoreći unisex. :D

 

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh ja bih vise voleo da su nakacili LED farove na neki stariji model. Mnogo me podseca na VW ID klonove

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Reacher Gilt said:

Meni je baš estra u ovoj boji, od napred pogotovo.

Kod mene je kontra, efekat kao npr. Giulietta svojevremeno :) .

Bokovi i pogotovo zadnji kraj odlicni, a prednji kraj i enterijer su mi prilican promasaj.

 

9 hours ago, OMP said:

pm2m.jpeg

 

generalno ima par zanimjlivih detalja

Ajncer mi je bas grdan detalj, kome li je ovo palo na pamet...

A Zabari se, kao i za druge stvari na ovom modelu, ocigledno bas potrudili oko dizajna kljuca.

Jos se cudim, poznat mi nesto  :D :

 

IMG_20240216_175035_resized_20240216_055122791.thumb.jpg.da310b355cd73081798b7c2681ff6f61.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je Keyless (kao sto pretpostavljam da jeste) kljuc je stalno u dzepu, a taj ajncer onda moze da posluzi za odlaganje pljeskavice, piva, itd... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...