Jump to content
FAS Euroauto Goran Vlada
neshaoct

Alfa Romeo SUV - Alfa Romeo Stelvio

Recommended Posts

18 hours ago, dellas said:
Presao sam par stotina km sa stelviom i odusevljen sam, dinamika voznje za svaku pohvalu, zf-ov menjac bruka i 2.2 motor snage i vise nego dovoljno, sve u svemu jako pozitivan utisak. Ljudi kad cuju alfa vrlo su skepticni, ali ovaj auto zasluzuje to ime i nesto je vise od onoga sto smo navikli u poslednji 20ak godina

brutalno dobar SUV, malo jaca cena ali mislim da vredi. Nemam pojma kako im ide prodaja globalno ali se vozaju po ulicama kod nas.

10 hours ago, dellas said:
Ma kakvi, sve je top. Moze se na i jeftina plastika ali bas ako se potrudis, npr onaj drzac za ruku na nebu

Mislim da ne postoji auto kome neće da krckaju plastike na pritisak (pogotovo po toplom vremenu), samo je poenta da ne krckaju u vožnji.

carwow.jpg CarWOW video: Alfa Romeo Stelvio QV, Mercedes AMG G63 i Jaguar F-Pace SVR

Pogledajte ko je najbrži iz mesta, iz zaleta i ko ima najbolje kočnice:

emisijasat.jpg EmisijaSAT video: Alfa Romeo Stelvio, Lamborghini Urus, Porsche Cayenne, Jaguar F-Pace i Jeep Grand Cherokee

SUV automobili su odavno napustili blato, sneg i prirodu, počeli su da dominiraju čak i u gradskim jezgrima, pa su neko vreme samo trkačke staze odolevale - sve do momenta kada je i taj poslednji bastion konzervativizma napukao pojavom SUV modela sportskih brendova kakvi su Porsche ili Alfa Romeo. Ali, ako je jedan Porsche Cayenne za pukotinu u zidu konzervativizma, onda je Lamborghini Urus izazvao razorni zemljotres, što uopšte ne znači da i neki drugi brendovi ne umeju da konstruišu brze i čak snažnije SUV modele. Upravo to nam je pokazalo novo izdanje ''kluba 3 sekunde'' u kome smo Lamborghini Urus uporedili sa najsnažnijim verzijama modela: Porsche Cayenne, Alfa Romeo Stelvio, Jaguar F-pace i Jeep Grand Cherokee:

Sve je to u redu, ali ja koliko znam Steva je i dalje kralj Ringa. Urus iz nekog razloga i dalje nije postavio vreme. 

Da sutra uzimam SUV sekunde jedne ne bih razmišljao da izaberem Stelvija. 

KAo sto sam vec spominjao blizak brat ga vozi, ja ga takodje vozim cesto igrom slucaja bruka je uradjen. Ima premium mana ali leanje je perfektno. Vozio sam i novi X5 u m paketu ne moze da se poredi stvarno cak i da neka sekunda na testu bude ovkva ili onakva. Ali mislim da u QV ediciji nema konkurenciju, to je klasa za sebe

throttlehouse.jpg ThrottleHouse video: Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio vs Mercedes AMG GLC 63S

Kada Alfa Romeo Giuliu i Mercedesovu C klasu podignete - dobijete Stelvio i GLC. Doduše, Mercedes nudi GLC u dve varijante - kao Coupe i kao klasični SUV, dok Alfa naravno i ovde ima samo jednu varijantu u ponudi. Međutim, ovo su danas najviše sportski SUV modeli koje možete da kupite. Motor u Mercedesu ima 2 cilindra više ali i par konja manje. Skroz je cool što na njemu postoji pločica sa imenom Mercedesovog radnika koji je sklopio motor, ali je to ipak manje cool u poređenju sa rečenicom koju može da izgovori svaki vlasnik Stelvia - moj auto ima Ferrari motor:

Evropa, zakljucno sa avgustom 2019.:

Untitledse.thumb.png.29a6250bc2d48a28cd64c30c864166e6.png

USA, zakljucno sa septembrom 2019.:

Untitledsusa.thumb.png.0ebe4540a33ee428d5f4945c67a68981.png

Edited by Ivan

Užas živi. Mislim da je jedini SUV sa padom prodaje. Totalno promašen koncept. 

U USA razumijem lošu prodaju (nema dilera, nema servisa) ali u Evropi ne. 

Edited by Elra

U Europi cijela ova klasa ima cca 20% YOY pad. To me iznenadilo. 

Za Ameriku je jednostavno promašen dizajn. Mora biti nešto više u stilu X3. Ima veze i sa njihovim standardom za izračun kapaciteta prtljažnog prostora gdje se mjeri sve do krova, a ne do police kao kod nas. 

Recimo da SUV-ovi kao X4 i X6 daleko bolje idu u Europi nego li u SAD-u ako gledamo omjer prodaje naspram X3 i X5.

Da se zaključiti, Evropljani se okreću kompaktnoj klasi. C, D, E segmenti padaju (limuzine, SUV), raste prodaja B crossovera i C crossovera.

FCA, nespreman kao i obično :) 

Edited by Elra

7 hours ago, horvat said:

Pa Stelvio i nije tako los... Bolje od Macana?

Ne bih ja to nazvao nekim uspjehom. Ipak Macan kreće jako visoko i čini mi se više nema dizel u ponudi. To isto moraš biti lud za maknuti dizel.

Što se Steve tiče, a to vrijedi i za Giuliu. Sam problem je u Italiji. Talijani vole više strano nego domaće, nisu nešto naročito ni bogati no čak u najbogatijoj regiji Lombardiji najmanje kupuju talijanske automobile. 

Jednom sam računao. Uzeo prodaju Volva XC60 u Švedskoj te to primjenio na Stelvio i talijanski broj stanovnika. Oni nebi uspjeli proizvesti Stelvia koliko bi se tražio.

Ako se itko ikad pitao koliko je instalirani proizvodni kapacitet za Stelvio i Giuliu. Usko grlo jednog alata je 600 komada na dan. Uzimajući u obzir kolektivne godišnje, da se radi 5 dana u tjednu plus neki nacionalni praznici, došli bi da je kombinirani kapacitet Giulia i Stelvia na maksimalno oko 130 000 jedinica godišnje. 

redlinereviews.jpg RedlineReviews video: Alfa Romeo Stelvio QV i Porsche Macan

Ne baš najsrećnije direktno poređenje jer je sa jedne strane Stelvio u QV izdanju, dok je Macan na testu ustvari sa osnovnom verzijom motora...

Valjda... Tko zna hoće li biti dio press materijala. NDA je kao što kažem do 19. ovog mjeseca. Već su test vožnje na jugu Italije u regiji Apulija.

A ovo gore, pa dole... To je bilo i sa Giuliom. Jedna MY je bila povišena pa su je opet spustili. :lol:

Detalji koji se na Stelvio 2020 moraju popraviti od 06:40 min videa do 12:00 min

Infotainment je totalni demode.

Edited by Elra

Ne razumijem post. O Stevici MY20 se sve zna, pa čak i izgled centralnog tunela koji je procurio i više nego jednom.

Reći ću iskreno. No to je za moderaciju kao što je @neshaoct. Da ja dođem na recimo VW forum i pišem postove u stilu kakav ti ovdje imaš bio bi baniran u roku keks. 

VWu, tj Audiu se ne desavaju ovakvi propusti. 

Ako hoces premium nema propusta kao iz videa iznad. 

Edited by Elra