Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

 

Nisam spremio 7000 evra za auto, nego oko 6 i ako uspem da spustim cenu za veliki servis, par hiljada dinara znači puno verovao ti ili ne, a da je ovo normalna država i da nema prevaranata na svakom ćošku onda iskreno ne bi ni gledao auto preko 5000...

 

Ako si spremio 6000€ zašto onda gledaš Bravo mlađi od 2008. godišta? Kačiš linkove ka oglasima na kojima je "početna" cena preko 6000€. Sve i da spustiš cenu na tih 6000€ koliko imaš ti moraš dati u idealnom slučaju još 1000€ u startu ili u prvih mesec-dva. 

 

- veliki servis je oko 300€

- registracija neka je 200-300€ (još ako uzmeš iz uvoza sa tablicama je bliže 300€)

- zamena nekih potrošnih delova (pločice, diskovi, gume i sl.) zbog kojih sigurno nećeš odustati od kupovine - bar 200-300€

- i daćeš još sigurno 100-200€ na sitne gluposti koje nećeš ni primetiti (gorivo, patosnice, prva pomoć, jelkice itd). 

 

Znači treba da tražiš auto od 5000€ da bi te tih 6000€ koje imaš skrpilo da voziš normalan auto. Nije poenta ni kupiti auto pa ga držati ispred kuće dva meseca do druge plate dok se skupi za registraciju, pa još dva meseca dok se skupi za servis i gorivo... a u međuvremenu ti ode želudac od paštete. 

 

EDIT: Na visinu registracije najvećim delom utiče polisa osiguranja čija se cena određuje na osnovu kW, a ne na osnovu kubikaže. Polisa za 1,9 120KS i za 1,6 120KS isto košta. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam povremeno moguci buduci auto.... Izmedju ostalog upadne i Bravo u kombinaciju a zahtevi su da bude bar 4god mladji auto od mog stila a da je doplata 2-3000€ (i to sve za jedno 2god)

Prica je da sam uzeo Stila pre 2-3god pa za jedno 2god da uzmem nesto slicno kao tada Stila jer ocigledno pored obaveza prema kuci, zeni, detetu...... Necemo bas moci da napredujemo u smislu jos mladjeg auta. Mada cenovno gledano bice napredka.

U obzir dolaze i ljuti rivali u vidu C4, Focusa i sl...

Opet se ponavlja prica da ce pobediti pod 1 najocuvaniji pa pod 2 najmladji primerak. Motor, marka, boja, gorivo...... To je sve manje bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi ajde mi pomozite, gledao sam danas jedan Bravo i zapisao sam brojeve sa pločice napred na automobilu


4215504 broj na svim staklima


192B2000 broj motora


198AXA1B 00B da li je ovo broj šasije?


4205293 ovo ne znam šta je..


Auto deluje ok, nije našminkan, ima par sitnih ogrebotina i suvozačevo sedište je malo ishabano na naslonu, nema dima na čepu ni na meraču, od ektronike na moju proveru sve radi, amoritizeri se vraćaju itd.


Ono što me buni, ima zadnje pojaseve ali nema, gde da se utaknu da izvinete, maglenke rade samo sa uključenim svetlima, i zadnje štopaljke imaju malo magle, nema rezervni točak nego kompresor i set za reparaciju?


i najbitnije od svega, čovek kaže da mogu da dovedem koga hoću od svojih majstora ima i dizalicu i sve ali ne da da vozilo ide na šlep sa placa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"priključke" za zadnje pojaseve potraži ispod zadnje klupe.

Maglenke i treba da rade samo kad su uključena svetla.

Kompresor sa setom za reparaciju je dolazio opciono. (kod mene je tako na Delti zbog Bose ozvučenja možda ga ima i taj Bravo)

Što se tiče brojeva mislim da navedeni nisu ti za koje ih smatraš.

Broj šasije počinje sa slovnim oznakama i nalazi se kod nogu suvozača verovatno.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites
i najbitnije od svega, čovek kaže da mogu da dovedem koga hoću od svojih majstora ima i dizalicu i sve ali ne da da vozilo ide na šlep sa placa?

 

Mozda su prakticni razlozi u pitanju,ne mora da znaci da nesto krije.Da bi dosao slep,utovario auto,odvezao na pregled,sacekao na red,vratio i istovario vozilo,prodje skoro ceo dan.E sad malo je nezgodno dati nekom auto na ceo dan.A opet ne izvodljivo pratiti svako vozilo tako...

Ako mozes vidi sa nekim da pogleda vozilo tamo i da ponese dijagnostiku,ili odustani od kupovine ako mislis da to nije dovoljno za pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Broj šasije počinje ZFA19800004 i dalje ti fali još šest brojeva.

Kombinacijom ZFA198000004205293 dobijam Bravo 1.4 90 ks 16.3.2009. god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, gledao sam taj 1.4 90 ks 2009. godište, to sam pročitao na pločici ispred motora tj. pored desnog fara, nisam gledao ispred suvozača pa je možda na pločici taj broj skraćen.

Jel ok auto, mislim nije kraden itd.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mod, ali mogu da stavim

1f4e72d7723a_800x600.jpg 5ea232e315ed_800x600.jpg d0fd0b066586_800x600.jpg

Tomas bio brzi, a ja se trudio, ne moze da se kaze da nisam :D

UH! Slabost mi je bela boja! Ovako na slikama izgleda fantazija!

ko moj samo sto je moj sa drugim farovima i sa drugim motorom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na ovim kolima sve osim boje deluje savršeno.
Nekako mi ne ide bela boja na Brava. Mada bi i to moglo da se popravi sa nekom sjajnom folijom preko krova i zatamnjenim farovima i staklima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na ovim kolima sve osim boje deluje savršeno.

Nekako mi ne ide bela boja na Brava. Mada bi i to moglo da se popravi sa nekom sjajnom folijom preko krova i zatamnjenim farovima i staklima :)

O ukusima ne treba raspravljati ali meni ni jedan nije ko beli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep je beli Bravo, ali felne moraju da budu 17" da bi to izgledalo lepo. Plavi, bordo, crni i sivi su mi isto lepi, ali vecina novih automobila mora da ima velike tockove da bi licili na nesto.

Mogu samo da zamisljam kako bi izgledao zuti Bravo sa 17-18 felnama :)

Video sam neki dan belog iz telenora, felne 15-16 ... to je samo za prvu pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zatrebaju detaljnije informacije, odnos cene i kvaliteta delova, mozes da prelistas i odgovarajucu temu: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38283-veliki-i-mali-servis-za-stila-nuova-bravo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...