Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

ePER ti je fiatova "Biblija"  da se tako izrazim... pogledaj na forumu ima o tome cela tema pa ćeš videti. 

 

Koliko ja znam, 1,6 je imao samo 6 brzina. 1,9 120KS ima 5, a 1,9 sa 150KS ima 6 brzina... u suštini to ti nije od značaja, nemaju problema sa menjačima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti 

Zavisi od servisa do servisa... koliko znam Škoda kod nas nije povezana sa Češkom jer se to dodatno plaća... slično je recimo i kod Audija... Porsche ima kompletnu istoriju, a onaj u Čačku ima samo svoju, jer ne plaća umrežavanje sa Porsche-om tj sa Nemcima... 

 

Za svaki Audi sam uspeo ovde da proverim servisnu istoriju, bilo iz Italije, bilo iz Austrije, bilo iz Belgije. Oni su iz mog iskustva ok.

Ali za Škode kupljene kod nas sam morao da zovem po 10 servisa za proveru dok ne nađem u kojem je servis rađen, kad im isti nisu bili upisani u servisnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako skontati da li Bravo 1.6 16V 105ks ima DPF ili ne?

Po uputstvu, treba gledati tablicu ispod haube, i u zavisnosti koje je slovo pored oznake motora/vrste karoserije se zna da li ima DPF ili ne. U ovom slučaju, u oznaci karoserije ne postoji nijedno slovo već samo piše 07

http://prntscr.com/559p3h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Broj šasije i pitaš EPER neki online. Onda ti ozbaci da li ima particulate filter ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje pise da li ima ili ne u Eperu? Evo gledam i nigdje ne vidim informaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše particulate filter yes ili no (ako je na italijanskom trebalo bi da je filtro particolario...) nisam uz komp da sad proverim svoj stari broj šasije i tačno ti kažem. A opet zar nemaju svi 1.6 DPF?

Edited by Dimitrije Munćan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste nema takva opcija da pise pa vjerujem da nema DPF. Dodatno, na dijagnostici uopste ne otvara polja sa DPF pa je to jos jedna potvrda.

Nemaju svi 1.6 motori od 105ks DPF, zavisi od verzije. Oni od 120ks imaju svi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad daš kontakt između ostalih mora se upaliti i lampica koja liči na horizontalnu cev iz koje izleću varnice ili nešto poput toga. To je znak za regeneraciju pa ako je nema na tabli logično mi je da i ti nemaš DPF.

f6e3b42f3f8705b1a197480a00d43a3d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ta lampica... svetli kratko narandžasto kad daš kontakt... ili kad radi ciklus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad nešto razmišljam i verovatno sam je imao. Nisam bio siguran da li sam je viđao kod mene, ili na nekim drugim na placu. Ali u jedno sam siguran - nije mi se palila prilikom redovne regeneracije. Možda služi kao upozorenje kad se baš zapuši i kad je regeneracija baš neophodna i "hitna".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad nešto razmišljam i verovatno sam je imao. Nisam bio siguran da li sam je viđao kod mene, ili na nekim drugim na placu. Ali u jedno sam siguran - nije mi se palila prilikom redovne regeneracije. Možda služi kao upozorenje kad se baš zapuši i kad je regeneracija baš neophodna i "hitna".

Tačno! Kod redovne se ne pali i ja je hvala bogu još nisam video da radi sem na kontaktu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Dimitrije u pravu ako se dobro secam mislim da sam u temi "DPF filter" procitao da modeli 1.6 od 105 i 120ks svi imaju DPF, opet kazem ako se dobro secam. U toj temi ima sve objasnjeno citao sam je iz ciste radoznalosti.

Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da je Dimitrije u pravu ako se dobro secam mislim da sam u temi "DPF filter" procitao da modeli 1.6 od 105 i 120ks svi imaju DPF, opet kazem ako se dobro secam. U toj temi ima sve objasnjeno citao sam je iz ciste radoznalosti.

Od 105ks nemaju svi. Evo iz servisne knjige:

http://prntscr.com/559p3h

Verzije koje imaju crni kvadratic su bez DPF-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće. Mada sam u temi procitao da je DPF "povezan" sa euro normom, da Euro 5 motori svi imaju DPF dok Euro 4 motori i nemaju bas svi DPF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, novi sam član.

Planiram kupovinu novog brava, godišnje ne prelazim sigurno više od 15 000 km, najviše u "gradu", i možda jednom godišnje do mora.

Listajući ovu temu vidim da se samo o dizelima priča, da li neko ima iskustva sa benzincima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...