Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Pa bas zato me i cudi, vecina danas nema problema sa tom antikorozivnom zastitom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa taj sto ima koroziju zato i prodaje opela.....ko nema rdju ne prodaje, jel tako zrnke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije je bilo lako kod Opela, nigde tapacirunga , sve go pleh. I ima vremena da spasiš pleh.

Sada , silna potkrila , tapacirunzi , plastika i kad da provališ ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sustigne Opela korozija kad-tad, pa cak i one brze sa Fiat-ovim motorom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis ove ultra-brze MultiJet, satro CDTI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice kilometraze, najbolje cete vidjeti tako da spojite na dijagnostiku i pogledate koliki je prosjek ciscenja dpf filtera (podatak u km) i broj ciscenja dpf filtera. Pomnozite to dvoje i dobit cete stvarnu kilometrazu. Ako jako odstupa od one na km satu zna se da je skidana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na dijagnostici samo prijavio kolika je trenutna zapusenost dpf-a.

Ostali podaci, vezano za dpf, su bili prazni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko počistio da ne opterećuješ glavicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto ih je po oglasima bas malo.. Trenutno mozda jedan emotion i to dualogic koji nisam razmatrao. A i pored toga generalno, broj Bravo-a tako 5-6 godina starih je u oglasima bas mali. Zato mi deluje prihvatljivo da uzmem neki koji nije bas skroz klot, ako je cena ok i pre svega naravno ako je automobil u korektnom stanju. Meni npr tempomat, automatska klima i podizaci zadnjih stakala ne igraju neku preveliku ulogu, bar iz sadasnje perspektive. 

 

Sto se tice ovih screenshotova, moja greska, al sad ne vidim kako mogu da editujem post.. 

 

Onda čekaj. Pojaviće se. Tek kada jednom probaš parking senzore, hill-holder, tempomat... shvatiš koliko ti to olakšava vožnju. Naravno, možeš uvek bez toga, ali je značajno lakše. Ja sam imao Brava Emotion-a i posle njega uzeo auto bez parking senzora, tempomata i hill-holdera. Prvih 15 dana smrt... krenem da se parkiram i skontam da nisam lepo pogledao parking mesto, a ne mogu da krenem jer nemam parking senzore... naravno, navikneš se, ali skapiraš koliko su sve te stvari zapravo bitne. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i dalje nista za zamenu  :thumbdown:
 

Kriterijumi pretraživanja: Fiat Bravo, Dizel, 2012 god.+

Trenutno nema rezultata koji odgovaraju Vašem kriterijumu pretraživanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, razmisljam ozbiljno o kupovini Brava 2008-2009 za oko 5-5.5k.
Pojavilo se dosta 1.4 benzinaca na oglasima za razumne pare, ali toliko losih stvari sam cuo za njega da sam ipak odustao.
Skoro svi modeli trenutno na oglasima su sa placeva, dosta njih ne daje bilo kakvu vrstu provere i to mi je problem. Takodje rekao mi je moj majstor da za Fiata ne moze da se utvrdi tacna kilometraza kada se zakaci na kompjuter (kao za nemce recimo) jer placevi sprze sve te podatke cim dobiju kola.
 
Gledao bih nesto ovako
 
cxcv8513.jpg
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6598083/fiat-bravo-16mjet
 
Da li su vredna rizika ovakva kola s placeva za ove pare ili da odustanem od kupovine i gledam neke druge modele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj koji si okačio je registrovan. Verovatno uzet u zameni. Pozovi pa pitaj o poreklu i da li može provera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klot varijanta. Vredi te pare ako su uradjeni servisi i ako nema nekih ulaganja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Takodje rekao mi je moj majstor da za Fiata ne moze da se utvrdi tacna kilometraza kada se zakaci na kompjuter (kao za nemce recimo) jer placevi sprze sve te podatke cim dobiju kola.

 

Jak i iskusan majstor  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti jel i vi pržite kilometraze? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko košta kod tog majstora da mi objasni kako se na nemcima gleda tačna kilometraža? :) 


Totti jel i vi pržite kilometraze? :D

 

Verovatno samo na italijanima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima majstora koji su stvarno strucnjaci :D .

Pogledaj temu o servisima, imas par ljudi koji ce ti pouzdano pregledati Zabara.

Batali ove svastare i "njemacko auto" varijante.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...