Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Pozdrav ljudi.

 

Zanima me sta mislite o sledecem automobilu ? Da li je ovo previsoka cena ili korektna?  Izgleda sjajno, oprema je super, da ne spominjem ove felne . Evo oglas, a slike su ispod: http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5759685/fiat-bravo-14-turbo-150ks

 

cxcv1231.jpg

 

Hvala vam unapred!

Da su ga lepo oprali - jesu. Da je tabla ``full carbon``- jeste  :) .  Da su mu fabricki zatamnjena stakla - nisu, ali to je Sabac. Sa slike ne izgleda lose...ali i na tarabi pise... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbor mi je pao na ovaj: 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6253779/fiat-bravo-19-mjet

 

cxcv1680.jpg

 

 

Vozio sam ga kod majstora, podigao ga je na dizalicu, zakacio na dijagnostiku i kaze da je dobar jako. Iz Italije je, pa nije zardjao odozdo nimalo, doduse, tvrdi da su zadnja leva farbana, al dobro, svi su oni ,,cuknuti" bar malo. Bitno da su mu vitalni sistemi jako dobri (sistem kvacila, turbina, zamajac, kocioni sistem).

 

Sto se tice ocuvanosti, auto je sjajan, oprema je EMOTION i idu 2 kljuca naravno (znam pricu o jednom kljucu).

 

Jedva cekam da ga provozam malo na otvorenom  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Bravo je ubedljivo najlepsi auto u "golf" klasi. Jedina mana mu je veoma malo prostora na zadnjoj klupi i to je bio jedini razlog zasto nije bio moj izbor. Svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bravo odlican auto. Kad sam seo iz stila u njega...ogromna razlika a kazu da dele platformu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udoban je auto, ima IsoFix sedista i prijatno je sedeti u njemu. 

 

Jedina zamerka je na preglednost, jer su bocni zadnji stubovi poprilicno siroki, pa ostavljaju prostor za ,,mrtav ugao", al to je reseno sa parking senzorima (4 komada na zadnjem delu automobila).

 

Jako mi se svideo audio sistem (navodno HIFI mada...) i to sto ima USB konektor (Windows mobile certified).

Na ovaj nacin se moze i telefon puniti, stoga specijalan upaljac-punjac nije potreban.

Poprilicno korisna stvarcica, bar za mene koji volim elektronske gadgete.

 

Nisam jos sve isprobao, al' nasao sam dobar user manual pa ga citam pomalo  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To možda za Zrnketa bitan podatak.

Pozadi ima identično mesta kao u Stilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ishvali ga kolega ;) ... Masa svih tih stvari su bila standard i na starijim modelima.

Deli sa Stilom mnogo sto-sta, valjda je cak negde i oko 70-80% mehanike isto. Recimo, meni je dosta stvari i sam dozivljaj voznje identican kao na Stilu, valjda zavisi i od konkretnih primeraka. A primetni su naravno pomaci na bolje narocito u enterijeru. Za moj ukus mu fali malo agresivnosti u spoljnom dizajnu (napred), kao sto recimo ima Astra J, a maltene isti auto.

Ovo je poprilicno povoljno, verujem da je otisao i za manje. Gledao sam do nedavno Bravo za sebe, ono sto sam ja pikirao, dobar restyle (2010+), 2.0 MultiJet u Emotion opremi fino drzi cenu jos uvek, tu negde oko 7500+ .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ticma

 

Sto se tice rdje, desava se da auta 2007+ budu poprilicno zardjala odozdo, jer se voze u drzavama poput Austrije u kojoj se baca mnogo soli tokom zime. Majstor bas rece da je skoro video Mazdu 6 koja uzasno izgleda odozdo, bas zato sto je vozena 10 godina u Austriji. 

 

Jeste da je offtopic, izvinjavam se, al' zanima me kako moze da se sanira plastika iznad suvozacevog air bag-a, posto ima malu ogrebotinu, koja mi malo bode oci? Nije velika, al' mi smeta :) 

Guglao sam dosta, al' me stalno baca na sprejeve, paste i slicne stvari za ogrebotine spoljasnjih plastika, krila, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Mazdu i Austriju karakteristično. Dodao bi i Englesku. Tamo svi trule ko Opeli i ovi drugi sa zmajom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mazda je imala losu serija koja bi istrulila i u pustinji otprilike :) Naravno mozda je ta konkretno i plivala malo nikad se ne zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nije plivala, nego je kanta.

Moram da se ponavljam:

 

Evo na primer BMW 520 E34, 92 ili 93-će, vožen u Sankt Peterburgu dugo vremena

https://www.youtube.com/watch?v=NEE9BAyBomo

 

A evo i Mazde 3 2004 godište, takođe se vozi u Sankt Peterburgu

https://www.youtube.com/watch?v=_0vyMsfpkZU

 

Inače obožavam da gledam ovog lika. Uskoro će predstaviti trulekse od mazdi i ford fokus novijih godišta. Ah da, to je taj čuveni japanski kvalitet.

A ovo je ortak slikao 2011g, u pitanju je Mazda 323 hatchback, 2002. godište,

 

cxcv8512.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali off, apropo Opela, prica mi drugar koji trenutno juri da uzme auto - da ga je frapiralo da i na Astrama H nailazi na korodirale delove.

Pa zar to nije davno proslo vreme i sprdnja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je doslo do sudara i naknadno lose ofarbano svaki auto ce povuci rdju.Ne znam sta je tu cudno.

Ili ako je auto poplavljen i sl..

 

Treba razlikovati takve slucajeve od pojave rdje na neostecenim autima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pricam o ovom drugom, naravno, tj. bar o neostecenim delovima... Ne bih pominjao da je neki odvaljen od zivota...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahaha, leskovčanin je je kralj, obožavam ga. Srce mi je puno kada kaže "dže te de".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali off, apropo Opela, prica mi drugar koji trenutno juri da uzme auto - da ga je frapiralo da i na Astrama H nailazi na korodirale delove.

Pa zar to nije davno proslo vreme i sprdnja...

Ne bih znao, ja stvarno nemam nigde nikakvih tragova, znam dosta ljudi sa Astrom H, ni oni nemaju nigde nikakvih tragova korozije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...