Jump to content
FAS Goran
Detritus

Stilo Active>Dynamic - naslon za ruku

Recommended Posts

Moze li kod nekog tapetara, ili koga vec, da se presvuce u zeljenu boju a da ne odudara mnogo od originala, tj. da se ne primeti da je preradjivano? Jel pokusao neko to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su u temi za presvlacenje delova enterijera pisali o nekom tapetaru koji radi dobro presvlake za naslon i ima slicne materijale kao fabricke.

Mislim da se na ovoj temi pisalo ... a mozete i da nadjete recimo jedan tapacir u boji i dezenu koji vam odgovara ili zadnju klupu za male pare.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41565-tapacirung-presvlake-patosnice/page-2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je samo kakva je računica na kraju. Recimo uzmeš neki lošiji naslon za manje pare i dok sve to središ možda te čak izađe skuplje nego da si uzeo neki odgovarajući. Tapacir bar 10e, ruke još 10e... to je recimo 20e preko vrednosti naslona...hm

Možda i ja u skorije vreme krenem u potragu za nekim :D

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma samo polako,ne zurimo nigde....pojavice se vec odgovarajuci....

ovo sa tapaciranjem je prevelik posao,ti naslon ne mozes naci ispod 25€ i dodaj jos 20€ za tapaciranje to je 45€,i plati kurirskoj sluzbi da posaljes i vratis jos 10€,to izadje 55€ i mnogo cimanja...neka hvala,cekacu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da si uzimao novog Stila pa da ti ponude cn+ za 1000e, naslon za ~200, felne 400e i tako dalje..

 

Baš me zanima koliko bi ti tražio za neki deo da prodaješ :)

 

Tako su i meni nudili po 30-40e za fabrički mp3 jer je za Stila sve džabe pa bolje da ti ne kažem kako sam na to odgovarao :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se uradi za smesne pare. Ili kao presvlaka ili da se podvuce pod plastiku poklopca, skoro je Stilisa radio i opisao.

Evo kako je to ispalo kod mene:

 

10022012115.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što sam ja gledao po oglasima je stvarno u katastrofalnom stanju.
Neke naslone mislim da ni dubinsko ne može da sredi.
 

Ja jurim onaj svetli krem a ti su tek katastrofa.
Zapravo ja imam ideju da kada malo skupim para i sredim auto 100% mehanički promenim komplet enterijer u onu belu-krem boju - donji delovi prednjeg dela, naslon za ruku, tapaciri na vratima.
Ta boja mi se najviše sviđa na Stilu.
Prvi Stilo koji sam trebao da kupim bio je takav - dynamic. Nažalost bio je kanta i verovatno lupan. Čak je imao i koroziju na jednom krilu u migavcu. Odmah sam pobegao od njega. Ipak sam tada vozio Opela :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja sam bas na krem naleteo,30e komplet sve,ali nemam predstavu kako bih oprao one fleke.....a sve je to zato sto su ljudi nemarni,ja udjem u radionicu,normalno ljudi rade,ja pitam za naslon,jedan vice ima,uze neku krpicu,malo obrisa ruke,i ode po naslon da mi pokaze,a na rukama mu ulja boze sacuvaj....nek je otisao tako 5 puta da ga uhvati,i eto ti nezamislive stroke....

 

 

Voleo bih da si uzimao novog Stila pa da ti ponude cn+ za 1000e, naslon za ~200, felne 400e i tako dalje..

 

Baš me zanima koliko bi ti tražio za neki deo da prodaješ :)

 

Tako su i meni nudili po 30-40e za fabrički mp3 jer je za Stila sve džabe pa bolje da ti ne kažem kako sam na to odgovarao :laughing:

ma ok je to sto ti pricas,slazem se,ali ja sam spreman da naslon sa nosacem i onom ukrasnom plastikom platim do 40e,ali za tih 40e ocekujem savrseno ocuvan naslon....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se uradi za smesne pare. Ili kao presvlaka ili da se podvuce pod plastiku poklopca, skoro je Stilisa radio i opisao.

Evo kako je to ispalo kod mene:

10022012115.jpg

Ivane, ti si svoj presvlacio naknadno? Odlicno je ispalo, bukvalno fabricki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, naknadno, zato sam i okacio sliku. U mom slucaju "problem" je bio drugacija nijansa, jer je tada naslon za Stila bio kao trazenje igle u plastu sena.

 

Voleo bih da si uzimao novog Stila pa da ti ponude cn+ za 1000e, naslon za ~200, felne 400e i tako dalje..

Mali off, skoro smo negde kacili, u nekom cenovniku dodatne opreme za Stilo iz 2002. stoji da je doplata za ConnectNav+ bila tricavih 2500 EUR. Toliko sad vrede ove nase kante :) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh fina cena :)
Ako znaš gde je ta tema okači, baš bih rado pogledao.

 

Pa čak i kada sam ja uzeo Stila bili su dosta skuplji gadgeti nego danas, zato i gunđam za ove cene koje su ljudima previsoke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas lepo vreme, cacka mi se nesto oko kola i reko ajde da proverim nesto :)

Posto sam u aktivnoj potrazi za naslonom za ruku, resio sam da rasturim plastiku oko otvora za ventilaciju zadnje klupe da vidim da li imam plasticni ili metalni nosac. Na moje odusevljenje, nosac je metalni (ako je to to sto sam ja gledao, a valjda je)

CAM01716.jpg CAM01719.jpg CAM01715.jpg

To bi trebalo da je ovo crno?

Znaci dalja procedura je samo da se isece plastika gore gde se srafi naslon i da se on namontira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, to je bio lakši deo :D sad treba naći neki pristojan naslon i namontirati :) nadam se da će i to biti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće sigurno. Samo traži da ti daju i šrafove uz naslon da ne bi tražio koji odgovarjau. Još ona plastika koja ide gore u kompletu bi bila savršena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan na KP sa srafovima i plastikom, al ceni 40e. Plisani plavi enterijer.

Idealno bi bilo kad bih nasao u boji svog enterijera - siva, ali uzeo bih i ovaj ako hoće da spusti cenu, pa ću da nosim kod nekoga da presvuče :) videćemo

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez nsoača 40e? Pa i nije neka ponuda.

 

Vidi da li hoće da spusti cenu, svesni su i prodavci da ne može baš za toliko da se proda naslon :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez, samo naslon i vidim na slici srafove i onu ukrasnu plastiku. Ma stoji na KP ko zna od kad, ima par meseci sigurno :D Al cenu ne spusta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto kao ona navi od 200e i naslon od 80e sa polovnih automobila :D Stajali su barem godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na moje odusevljenje, nosac je metalni

Stilici pre restyle su imali te metalne nosace maltene serijski.

Posle restyle, zbog gubitaka na svakom prodatom primerku su ih obogaljili sa opremom i tim fabrickim pripremama. Pa je u tom slucaju onda plastikaner nosac koji mora da se zameni ako se ugradjuje naslon.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da Ivane, poznat mi je taj slucaj da su stariji stilici bogatiji opremom.

Imam jos jedno pitanje, mozda malo banalno.
Da li se naslon srafi za nosac samo odozgo (nisu valjda u pitanju srafovi sa maticama?), i da li se lako moze ona plastika iseci bez skidanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo odozgo se srafi imbus. (3 komada) Ja sam skidao jer sam i menjao nosac. E sad posto ti imas vec, moooozda i mozes da pokusas na licu mesta. Plastika nije toliko tvrda, polako skalperom seckas ako te mrzi da skidas.

Imas na pocetku negde Ivan.ik je postavio slike kako se skida, sve lepo objasnjeno, ne mozes da omasis. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da gledao sam slike, sve natenane :)
Nego na tim slikama je isto sve skidano zbog nosaca. Mislim i ja da bi trebalo da moze odozgo sve da se zavrsi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...