Jump to content
FAS Goran
Detritus

Stilo Active>Dynamic - naslon za ruku

Recommended Posts

Da su srafovi sa maticama, kako bi vratio plasticnu konzolu ;) ?

Pisao sam ranije - ako hoces pedantno da iseces, bolje skini, 10 minuta posla (licno sam skidao i kad sam sekao taj prorez, a i prorez za taster navigacije iza menjaca). Kacio sam i ja slike iz eLearn, u temi o rasturanju centralne konzole, takodje u Uradi sam.

A i ako neces, nije strasno jer taj iseceni deo ide pod rozetnu (iliti ornament, sto kaze ePer :) ) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može i odozgo sa onim Top-SHop čudom :D E da mi sam to imao kada sam montirao naslon..Inače, ja sam sa skalperom sekao. Trajalo je nekih pola sata i jače, ali smatram da sam prilično pedantno odradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko ko ima naslon za ruku u sivoj boji da mi potvrdi da li je to ovaj dezen kao na slikama, ili je ovo naknadno tapacirano?

Bune me ove bele tackice, mada moguce da je samo od osvetljenja tako

 

naslon_za_ruku_slika_O_33605257.jpg naslon_za_ruku_slika_O_33605261.jpg naslon_za_ruku_slika_O_33605265.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto mora neko da ima bas naslon u toj boji da bi ti potvrdio ;) ? Stavise, imas i vise sivih dezena, razlicitih tkanja...

 

Bez zezanja, originalan je dezen 100%, nije tapacirano. Isao je cesto u Stilice sa boljom opremom. Najbolje se vidi kako izgleda na toj tvojoj trecoj slici sa donje strane, jer se odozgo vide tragovi koriscenja, ali je u vrlo dobrom stanju.

Mislim cak da je dezen "Anthracite Cloth" (pogledaj obod sedista na slici koju sam ti ispod postavio). Eventualno "Grey Cloth":

 

anth.jpg

 

Kupuj vise, da se i ti nalaktis :) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponudio mi jedan kolega sa foruma naslon, kaze da je u idealnom stanju, jedino sto je plave boje :) A nasao sam jednog sto prodaje samo ovaj poklopac za 500 dinara, pa reko da napravim frankestajna od ova dva :D

 

Meni je ovaj Grey Cloth 160

 

Vala da znas, da se naslonim ko covek :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da nije taj dezen, resava se za smesne pare. A skroz je OK i jeftina i ta varijanta koju imas sa novim poklopcem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav..htio sam da ubacim naslon za ruku,ali ima samo jedna rupa gde ide saraf ispod gume..pa me zanima moze li se probusiti rupa na naslonu za ruku na mjestu koje odgovara i da se zavrne samo 1 saraf,dal bi moglo biti cvrsto ili moram vaditi celu plastiku napolje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je plastični nosač.

 

Pukao bi i ako zavrneš nekako naslon. Nije teško rasturiti konzolu, a i moraćeš svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam gledao jedan naslon i tu gde se zavrcu sarafi je zeljezo ?


a shvatam..znaci kad budem nabavljao naslo moram traziti i zeljezni nisac koji ide ispod konzole ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si gledao naslon jeste, ali da li je nosač od gvođža?

 

Ako ima jedan rupu za jedan šraf nažalost nije. Takav je i kod mene bio pa je sada negde na potrkovlju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.

 

 

Ima 3 rupe i naslon i nosač kroz koje idu inbusi. Najbolje i njih da ti daju i plastiku koja ide preko.

 

Ne treba da te brine montaža nosača i naslona, nije ništa komplikovano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oke...Hvala Drug puno...Mislio sam da je to jednostavije samo se kupi,ubode i zavrne :) Al nema veze uradicu i ovako. Hvala jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je plastični nosač.

Cekaj, Igore, polako :) . Otkud znas sta je ispod, dok se ne pogleda?

Mozda smanjimo coveku trosak, jer je moguce da vec ima ugradjen metalni nosac, neka prvo proveri to.

 

Ako si gledao naslon jeste, ali da li je nosač od gvođža?

Ako ima jedan rupu za jedan šraf nažalost nije.

Netacno. I taj metalni nosac, pored 3 srafa za naslon, ima navoj u koji se usrafljava onaj jedan sraf ako je obicna konzola u pitanju. Kod mene je bio takav slucaj, znaci metalni nosac (fabricka priprema) i u njega usrafljena plastika kroz dno police. Samo probusio dno police, usrafio naslon i montirao plasticnu rozetnu preko srafova.

Posto u vreme kada sam to montirao kod sebe ovaj forum nije postojao :)  nemam svoje slike radova. Ali cu iskoristiti slike Tute Bugarina koje je moj cenjeni imenjak postavljao, da ilustrujem ono o cemu pricam:

 

image.jpg

 

@Mc Shok

Moj ti je savet da prvo proveris koji nosac imas - plasticni ili metalni (pisano vec ranije na temi). Pa tek ako je plasticni, onda kupuj i nosac. Nisu neke pare, ali sto bi kupovao jos jedan. Koje je godiste Stilo, po slici zadnjih stubova rekao bih da je pre restyle?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa hebem mu miša valjda bi video na metalnom i ostale 3 rupe? :D

 

Zato i kažem da je 100% plastični ako vidi samo jednu rupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko ce odozgo (kroz rupu u dnu plasticne police) videti koji je nosac u pitanju. Bar sam ja pokusavao, ali nikako nisam mogao da budem siguran.

Najbolje rasturiti deo oko zadnjeg otvora ventilacije i uveriti se 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da bi bio 100% siguran, ali ako je restyle Active ili Actual (gledam po slici enterijera u avataru), vrlo verovatno da nema fabricku pripremu za naslon.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od unisexa, bice sex da se postavi. :D Ako negde zapinje, ili ti nije to to, na dobos i cekaj neki fabricki. Ima ih ko sase po slicnoj ceni, samo mora da se prate malo oglasi i da se nateze sa prodavcima, ali kad se ubode onda je to to. ;) Da ne kvarim bas raspolozenje, srecno sa ugradnjom, ako zapne negde vici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Će vidimo. Treba uskoro da stigne. Iz Bugarske šalju :D

@beli

Ne znam za nosače.

Će vidimo.

Moram ponovo da nađem fotke kako ovo izgleda kada se ugradi. Meni je bilo prihvatljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Stila ne znam, ja sam ugradio isti kao sa slike u Punta, bice uskoro 3 godine i ne pravi probleme, osim sto su ga 2 puta lomili prilikom naslanjanja, ali je uspesno krpljen :)

 

Jedina mana kod Punta mu je sto ne mozes normalno da podesavas naslon sedista na onim tockicima, ali koliko se secam kod Stila je to sa spoljne strane sedista pa onda verujem da nece biti problema. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo otprilike ovako to izgleda kada se namesti.

Nije Stilo ali nema veze:

28.jpg

Buši se konzola sa 4 šrafa a naslon prekriva onu ostavicu iznad ručne.

Videću kada stigne, pre bušenja, kako se uklapa. Ako mi se svidi bušim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...