Jump to content
FAS Goran
Detritus

Stilo Active>Dynamic - naslon za ruku

Recommended Posts

Mislim da ti je mnogo bolja opcija da si uzeo fabricki naslon. Em se daleko lepse uklapa, manji je, ima 3 nivoa podesavanja visine.

A i dobra opcija fabrickog je, posto je malo iznad rucne i zna da zasmeta - lako se podigne iznad sedista i bukvalno kao i da ga nema.

Ovo mi je malo previse "nabudzeno", busis konzolu sa strane i nikad se nece uklopiti kao fabricki. A za iste pare, sto kazu kolege, bar delova za Stila imas koliko hoces.

Kad sam ja nasao naslon kad ih maltene nije ni bilo u ponudi ili po placevim, verujem da je to sada maciji kasalj ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram da je bolji oriđiđi.

Ono što ja planiram, za nekih godinu dana je da promenim komplet enterijer u onaj bež. Uključijući i konzolu i plastike.

Ta boja mi je na Stilu najlepša. Ubedljivo.

Glupo mi sada da kupujem u drugoj boji samo naslon.

Ovaj je od kože i uklapa se po boji u sadašnje stanje.

Kako je promena enterijera malo skuplji i veći projekat sačekaće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam,ni meni se ne dopada ovako nesto,drug je u stilu takodje stavio univerzalni naslon i to onaj koji sa strane ima kao imitaciju hroma,meni je ono,blago receno, izgledalo smesno...definitivno se ni jedan od tih univerzalnih nikad nece uklopiti kao fabricki..

ja posto sam zavrsio sa felnama,lagano krecem u potragu za fabrickim naslonom (iskljucivo u sivoj boji) u kompletu sa nosacem (ovaj koji je trenutno u kolima je plastican) i onom ukrasnom plastikom,a sto se cena tice,one su sarene i idu od 30€ pa na gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joshi pa gde nađe onaj ciganluk ? Pa još u Stila da staviš.

Kupi negde fabrikanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas stigao naslon.

Svi vi koji ste sumnjali bili ste više nego u pravu. Ivan.ik je dao najprecizniji opis :)

Potpuni fijasko.

Pored toga što je ružan i jeftinog izgleda ne odgovara za Stila uopšte.

Ako bih ga montirao po uputstvu bio bi više naslon za rame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj i meni nesto :D Npr felne za mene :D

 

Meni sutra stize, nadam se da ce montaza proci bez problema i eto me sa slikama :guitar::fun:

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj i meni nesto :D

 

Šta da kažem a da se ne naljutiš ?

:harhar:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas stigao naslon - istog momenta namontiran.

 

Ceo proces je trajao nekih 20ak minuta. Najvise remena uzima secenje plastike. Posto sam vec imao metalni nosac nisam hteo da skidam celu konzolu vec sam skalpelom sekao odozgo.

Evo ceo proces namestanja kroz par slicica:

 

Naslon:

 

CAM00078.jpg CAM00077.jpg

 

Potreban alat:

 

CAM00082.jpg

 

Secenje:

 

CAM00079.jpg CAM00081.jpg

 

Montiranje:

 

CAM00083.jpg CAM00084.jpg

 

Rezultat:

 

CAM00085.jpg CAM00087.jpg

 

Sada krece potraga za sivim tapacirom, ili za bilo koju tkaninu u ovom dezenu i presvlacenje :)

 

Kada se sedne za volan - drugi auto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super ispalo!
Trebao si da napišeš: evo da Joshibeast vidi kako se to radi :D

Pretpostavljam da i ja imam te nosače metalne pošto je isti auto u pitanju.

Koji je razmak između plastike i tog nosača dole?
Da li možda mogu direkt da se ubuše šrafovi bez sečenja plastike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvori nazad ventilacioni otvor i odatle napipaj nosac kakav je. Meni posto je vec bio metalni to mi ulilo volju da uzmem naslon :) Da je bio plasticni mozda bi sacekao jos malo :)

 

Odma' ispod plastike ide metalni nosac, jedino sto je plastika debela nekih 4mm mozda. Mislis da usrafis naslon direktno u tu plastiku? :) Hmm... Svakako mislim da je jaca nego plasticni nosac, ali verovatno ce da strci negde zbog tih 4-5mm. Mozda moze da posluzi kao privremeno resenje, dok ne nadjes metalni nosac (ukoliko ga nemas)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo se razumeli. Ja sam mislio da gađam metalni nosač direkt kroz plastiku :)
Da ne da sečem ceo otvor već samo da probušim rupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa
Pa da l' ces da ih pogodis direktno? :)

 

Ima na KP za 500 dinara cela ta konzola od menjaca pa nazad do ventilacije sa fabricki isecenim otvorom. Ako hoces nacicu ti pa je pazari odma :)

Mada nije nikakav problem da se isece, a ionako se ne vidi nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije lose, jos ti je blizu mozes da odes po njega. Platno ces svakako da menjas u boju enterijera, tako da te zabole u kakvom je stanju :)

Vidis samo kaseta da li i kako radi.... Za manje od 30e dobijes i konzolu i naslon, verovatno i srafove i plastiku. Isplativo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, upravo sam se vratio sa voznje :D Posle 10km, bukvalno kao da je tu oduvek. Zadnjih 100tinak metara ga podignem skroz - vec vidim da mi nesto fali :)

 

Jedino sto mi je nezgodno da zakopcam pojas kad je naslon spusten :p Nije neizvodljivo, ali za sada nezgodno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako se nauči i da se vezuješ i da spuštaš ručnu, ali najzajebanija situacija kada ti neko digne naslon razbiješ se ko ........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma hvala Bogu, ziv se covek na sve navikne :)

 

Usavrsio sam vec tehniku ulazenja u kola sa oslanjanjem na naslon, verujem da bi zabio lakat kod rucne kad bi ga neko podigao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...