Jump to content
FAS Goran
Detritus

Stilo Active>Dynamic - naslon za ruku

Recommended Posts

Ja brate taj naslon koristim samo kad ne moram da saltam svaki cas brzine a da smeta prilikom podizanja rucne smeta :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate da znas citava filozofija oko naslona ali sta da se radi ljudi vole da omaraju ruku :laughing:

Boki sredio sam ono sa stop svetlom ali sam morao da skinem pola tapacirunga pa tek onda da skinem neke 4 matice m6 i onda lagano ispara ceo stop i mozes opusteno da zamenis koju hoces sijalicu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moguće je naravno. Ja sam to detaljno razmatrao. Postojao je samo jedan problem. Nisam mogao da nađem naslon, pa sam kupio za punta 4900 rsd i prepravljao.

1I__7r.jpg

Ade si uzeo taj puntaski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi je licno uzeo za sebe da mi odgovara boja plastike

( treba mi svetlo siva)

Ako neko naleti na takvu moze da me obavesti komotno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ove cice sa `naslovne` strane montiraju naslon za ruku? Ako da, dolazim da ugradim jos jedan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cice rade u prodaji, ne verujem da montiraju he he.

Ako nekom treba za Punta ne mora da dolazi, brza poštaradi. Montaža laka, treba zavrnuti 4 šrafa.

Ko hoće taj naslon za Stila ima da se budži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...na osnovu ovih slika, izgleda sasvim ok... :thumbup:

Vredi ga imati, svakako. A i ostala Dinamik oprema:

- svi mogući Airbag-ovi (vozač, suvozač, u sedištima, zavese na krovu)

- Digitalna klima "Dual zone"

- polica ispod vozačevog sedišta - za čuveni prsluk i još ponešto,

- veći gepek uz pomeranje oba dela zadnje deljive klupe cca 10-15cm bez i sa preklopom sedišta,

- naslon za ruke pozadi sa sve policom i držačem za čaše i dečije flašice

- otvor u zadnjem sedištu za transport "skija"

- alu felne 16"

- retrovizori i lajsne u boji kola...

Mislim da sam sve nabrojao...malo li je?

Vredi se malo "pomučiti" i naći ili sačekati Dynamic-a. Provereno.

Nije to sve Dynamic oprema. :whistle:

Od prvih serija Stila, pa sve negde do 2004. godine nije se pravio Stilo koji nema 6 vazdušnih jastuka. Manje od toga nije moglo. Onda je broj smanjen, pa je ostalo samo za Dynamic nivo opreme pun broj.

Slična je stvar i sa većinom stvari koje si nabrojao.

Npr. moj Stilo ima 6 vazdušnih jastuka, ASR, manuelnu klimu, fioku ispod vozačevog sedišta, zadnja sedišta se

preklapaju, ( ali bez pomeranja napred ), retrovizore u boji kola, ali ne i lajsne...

A, u ePER-u za njega piše da je sa ACTIV opremom.

Nije isto Activ iz 2002. i 2005. godine...jer onaj iz 2005. nema ASR, nema čak ni pepeljaru unutra...ima samo 4 vazdušna jastuka, itd...

Uglavnom, kao što je to Fiatov običaj...vremenom se i oni pogube u svim mogućim varijantama opreme. :D

Bilo je Stilaća sa digitalnom dvozonskom klimom, ali gore imaju radio cass...dok je fabrički radio CD upravo trebao da ide uz taj nivo opreme...

Mozes li molim te da mi pojasnis kako da proverim koliko imam airbag-ova? Paket je aktiv iz 2002. taj podatak sam nasao i na netu prema broju sasije ali i prema racunu od prvog kupca u Italiji... Negde sam cuo da do 2004 idu i zavese kao standard, a da su posle ukinuli to! Evo sta ja imam... napred i pozadi naravno, nalepnicu na sedistu na kojoj pie airbag i na spoljasnjim stranama naslona moze se napipati da i tu ima nesto... E sad ne znam da li su to bocni ili su bocni u krovu, tj stubovima izmedju vrata jer i tu stoji natpis za airbag...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na srednjem stubu ( stubu između vrata ) se nalaze vazdušne zavese, a u bočnom delu sedišta su spakovani bočni vazdušni jastuci...

6BYCS.jpg 6C070.jpg

Naravno, plus još dva za vozača i suvozača. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pa imam ti ja sve ovo :) Na to sam i mislio kad sam nabrajao! Znaci prednji i zadnji se podrazumevaju, ona etiketica na sedistima je za bocne, a to na stubovima zavese... Bas kao sto sam i mislio :) E sad neka mi neko samo kaze za te zavese da li su i za pozadi ili smao za prednji deo kola? I, da jos nesto, i da li ce airbag-ovima smetati ono pilot sediste ? znate na sta mislim ono sto nije kao cela presvlaka vec samo deo na kom se sedi, a drzi se za sediste pomocu dva lastisa koja idu preko sedista. Nedaj Boze da zatreba, ali valja znati...

i hvala na obavestenju i slikama... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Znaci prednji i zadnji se podrazumevaju...

Koji prednji i zadnji?

Za vozača u volanu, za suvozača u tabli ispred njega...i ovi u sedištima i B stubu. ;) Zaveze idu i pozadi...

Pročitaj ovu temu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=31415

Imaš dosta podataka, kao i video otvaranja jastuka, bočne zavese...sve ti je tu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad kazem zadnji i prednji se podrazumevaju, mislim na airbag-ove za putnike na zadnjoj klupi... Mislio sma da stilo ima i zadnje airbag-ove ili gresim? Bio sam ubedjen da su 4, tj. da su prednji (u volanu i tabli) i zadnji ( u sedistima za putnike koji sede pozadi) standard. A da su bocni (u naslonima) i zavese ugradjivani kao dodatni...

Neka me neko ispavi ako gresim... Ima li stilo uopste airbag-ove za putnike koji sede pozadi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ima li stilo uopste airbag-ove za putnike koji sede pozadi?

Nema Stilo...kao što ih nemaju ni drugi automobili. Pozadi postoje bočni ( kao i napred ), ali ne u klasi automobila u koju spada i Stilo.

A, zašto ne pročitaš temu čiji link sam ti dao gore? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za link! Ma procitao sam, nego nisam skapirao odmah sta je standardo, a sta ne, a i nismo se razumeli sta pitam :):unworthy: Izvini zbog zabune... Moja greska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako to jedan slovenac na nekom hrvatskom/slovenačkom forumu uradio ručno i prodaje, boja po želji :

slika_2.jpg

slika_3.jpg

Mislim, jest da kad se otvori, iznutra se vidi šarka, šrafoće i municija kojom je kačeno, ali - spolja izgleda sjajno... :)

cenio ih je 55eur, kasnije je spustio na 40 eur!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan moj drugar ima originalni naslon za ruku i mislim da ga daje za 60 eura.

Ja nesto ne patim od tog naslona ali nije lose za videti.

Inace ,nekad sam imao Stilo karavan koji je imao malu navigaciju i fabricki vufer u gepeku a nije imao alu felne.Koji je to nivo opreme? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...