Jump to content
FAS Goran
stilo jtd

JTD vs TDI

Recommended Posts

Ide taj superb kao nevreme. Drugar do skoro imao takvu i bogami iako se nismo potezali imam utisak da bi me oladio u Delti. Možda me vara onaj osećaj kad te neko drugi vozi ali baš ide dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CR, decembar 2010, mnogo je bolji od matorih PD, vuce bez posustajanja do blokade, a i odlicno su se pokazali, trpaju ih sad i u laki teretni i komercijalni program (novi transporteri, amarok itd.).

Sada kada je bila rasprodaja drzavnog voznog parka bilo je dosta tih 2.0tdi i sa 400kkm, definitivno zivotinja od motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.s. superb po saobracajnoj ima 1605kg, gp je skoro 1300kg (1285).

Inace njegov puntac skoro da ne dimi, definitivno kulturnije nego kod mene gde na zustrije davanje gasa izbaci manji oblak :D

Mada ni onaj crveni grande sport iz krnjace nije isao nista bolje, ali isto nije dimio.

 

Grande ima manju težinu, Stilo i Bravo su 1320 kg. Za Grandea nalazim 1205 kg. Škoda oko 1500 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti kazem sta pise kod mene u saobracajnoj, mozda su to na netu podaci za prazan auto bez goriva i ostalih fluida, kao i bez vozaca, mada svakako ostaje razlika od 300kflg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da se i ja javim, kao akter dogadjaja.

 

Istina da se Superb udaljava od mene, i ima bolji odziv na gas, verovatno su i brzine lepse rasporedjene. Superb ima max obrtni momenat na nizim obrtajima.

 

Istina je i da je moj puntic duplo stariji od tog Superb-a. Nije snaga merena, a kako kaze Vagenovac kad je radio kod Dejana on nije imao jacu mapu od 160ks da mu ubaci, pa mozda i kod mene nije jaca od toga. I naravno, njegovih fabrickih i mojih cipovanih, nek bude 170, svakako nisu isti konji. :) Koliko je moj cipovan, video je Vagenovac iza mene i po njegovim recima ne dimi, sigurno da moze jos malo da se dobije uz dim, tako da je mapa sasvim pristojna, ali istina da bih trebao da budem i brzi od Superba, i sa 160ks.

 

E sad, vagenovac i sam zna sta je radio sa svojim puntom, pa mi opet on bezi otprilike koliko i Superb, jako mi je bilo tesko da procenim od njegova dva koji bi bio brzi, a njegov Puntic mislim da izvlaci i 200 na merenju ako se ne varam. Sto zapravo implicira da Superb bolesno ide i da su prilicno konzervativni sto se tice stvarnog ubrzanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiatovac...koju guju isterujes na stazu u nedelju...? Da znam koju mapu da metnem :D hard, soft, safe, extreme, budz...kako li vi to vec zovete hi hi

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milutin debelu i dugacku :D

Da te overim sa svrakom pi papirima bi trebalo da je tu negde kao hgt/abarth, nijansu sporiji do stotke, ali veci topspeed. Kako god da okrenes bice zanimljivo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Analizirao sam video klipove koje je Vagenovac kacio od Superba i.... to ima vise od 170KS. 80-120 4-tom 4.5 sec .... 60-100 trecom 2.9 sec.... to je mnooogoo brzo za stock 2.0 TDI, narocito u tolikom autu. Vagenovac.... priznaj da je Skodilak remapiran... necemo ti nista.... :D:D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne valja koristiti isti nick svuda, lako te nađu :)

 


Inače, meni je ovaj malo fascinantniji, kako leti u 6. brzini u crveno..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za stock koji je deklarisan na 222kmh nije lose :D

Ja sam moje snimke okacio, mada sam slusao tvrdnje kako dosta slabiji auti idu dosta brze, pogotovo u topspeedu, o 1.9-2.0 dizelima od 140-150ks koji jure 250kmh i mogu jos :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo su snimci na vajcima  licno vozio audia A6 2012g 177 konja  2,0 tdi   auto ide lepo sa tim motorom  kad je prazan cim  sednu pet osoba u njemu   gotovo  po meni  je to slab motor za te velike limuzine  prava mera za superba  3,0 tdi .   :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za stock koji je deklarisan na 222kmh nije lose :D

Ja sam moje snimke okacio, mada sam slusao tvrdnje kako dosta slabiji auti idu dosta brze, pogotovo u topspeedu, o 1.9-2.0 dizelima od 140-150ks koji jure 250kmh i mogu jos :D

 

Ako su ljudi videli znači da je istina :)

 

Šta bi rekao ako bih ti rekao da je moj Jugo u 2. brzini išao preko 90?

 

S tim što je cajger lagao jedno 20km/h :D

 

Ko zna koliko laže i tima koji uhvate 250 kada im se prohte.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...