Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

1.4 sporting je ozbiljna zujalica. ne znam koliko je merodavno,ali sam se potezao sa pugom 208 1.4 95 VTi i lagano sam ga dobio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A hgt gubi od nacipovanog mjeta i to 8v :D

Ajde ajde...ti sa tom turpijom da cutis  :harhar: 16v dobijam lagano ali mi 8v ne ide  :laughing:

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem da svako svoga konja hvali, ali da debelo preteruju i to da ne trepnu ne mogu da razumem. Juče pričam sam komšijom iz zgrade preko puta, ima ovakvog BMW 320i

 

cxcb140000.jpg

 

Kaže da je do sada promenio 28 automobila, i da su od toga samo 3 bili dizeli, i da je benzinac najbolji. Tog BMW naravno tera na butan, i kaže da po Beogradu ne može da potroši butana više od 11l/100km pa sve da ga gazi u crveno non stop. A na otvorenom (do Grčke i nazad, auto putem sa 140-150) mu troši 7l/100km.

 

Imao je skoro pasata B5.5 1.9TDi od 130KS, u High Line opremi sa manuelnim šestostepenim menjačem, i trošio mu je po Beogradu 9-10l/100km. Kao za to je kriv upravo taj šestostepeni menjač, jer je taj auto pravljen za auto put a ne za grad. Pa je kao onda hteo da ubaci petostepeni menjač, ali je odustao jer bi ga to koštalo 500€.

Pa mi onda napriča da održava kola kod Bate u Mirijevu, i da tamo dolazi na servis neki BMW benzinac, službeni iz Moć Prirode ili tako nešto, menjaju ulje na svake 2 nedelje, jer je non stop na putu po evropi. Prešao je preko 600.000km do sada, i Bata garantuje da će na milion možda morati nešto da se radi, čisto radi reda. Znači ni trap ni menjač ni bilo šta nisu pipnuli :o . Saslušao sam ga i rekao ma da, i otišao dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komsija se drogira ili samo laze, znaci imao sam taj motor doduse u bmwu i imao sam passata, na bmwu ne moze ispod 12l benzina, a ne butana i to ako vozis kao baba.

Na 140 je trosio 10l, 7l je mogao trositi na 100kmh.

Sto se tice passata, sta reci kada 6b menjac nije pravljen za grad, a 5b (losije preklopljen) je pravljen za grad.

 

Na kraju deklarisana bmwa 320i za grad je 12-13l, a passatu 7-8l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vidim te brojke meni je lakse kada vidim da mi po gradu bije 10-11L. Inace Marko ne laze tebe nego sebe, isto imam tako druga koji menja krsseve svake nedelje i kaze da je moj Fiat biiip...kaze da ce pre izdrzati neki Mercedes iz '60 nego moj...mozda je to i istina, ali ja necu sa tim auto preci 1.000.000km...kaze da je udobnije u nekom BMW-u neko kod mene, reko druze, taj BMW (rekao je 520) iz 2003. kosta mnogo vise od mnog auta, odrzavanje da ne spominjem, prvo ti kupi nesto normalo (posto trguje u vrednosti do 800e) pa mi se onda javi, ali kad trebamo da idemo negde moj Fiat je dobar, ma nemoj.....
Pljuje mi auto na sve strane, a kad se vozimo sve je dobro, moj auto najbolji, reko ajde sada lepo idi po svoja kola i vozi se tim sto ce ti izdrzati 4.000.000km a mene i mog Uliza ostavi na miru, hvala. Samo je rekao pa ovo i nije tako lose

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuu i ja imam takav jedan slucaj, dok se vozi mojim Stilom Stilo dobra kupovina, solidan auto prva liga a koliko kroci iz njega krece kod nekog drugog prica gde to dizel, crkava turbina, crkava plivajuci nema sanse da Stilo trosi 6-7 nego 10 isl.isl.itd.itd... A da, umalo da zaboravim, Reno je najbolji auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se upuštao ni u kakvu polemiku sa komšijom, video sam koliko je sati. Još me ubeđuje da je za Srbina najbolji nemački auto, jer su najkvalitetniji, najpovoljniji za održavanje i ima servisa za njih. Za prost narod su VW i OOOO, a za bogatije BMW i Mercedes. Italijani su smeće, tj valjaju Ferrai, Lamborgini i Maserati, a Fiat, Alfa i Lancia su čista kozmetika, koji se raspadaju posle par godina.

Šta reći. A ovamo vozi BMW 320i na butan, i ima neku crnu foliju na krovu koja je skrnavo zalepljena, pa ima preklope na svakih 10cm. I još jedan biser: benzinci su za grad, a dizeli za otvoren put. Pa toliko generalizacije odavno nisam video.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno kao da pricas o mom drugu, sve isto...ali kad vidi koliko je udoban i pregledan sve ono hvali, a cim mu kazem da moram da ocistim nesto tipa EGR, FAP kaze pa italijani, reko majku ti bolesnu to moze i na najskupljem Lendu da se desi...reko samo ti mene ostavi sa mojim autom...ne razumem takve ljude. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko,pazi se da ti ne uvali BMW-a.

To su priče pred udaju!

Znaš ono: ona je još devojka, ima samo jedno dete, SKORO DA JE NEVINA !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahahah

a cim mu kazem da moram da ocistim nesto tipa EGR, FAP kaze pa italijani, reko majku ti bolesnu to moze i na najskupljem Lendu da se desi...reko samo ti mene ostavi sa mojim autom...ne razumem takve ljude. :D

E cile, nemoj da nas brukas sa tim francuzem tj mutantom, sledeci put mu naglasi da ides da popravljas francuski deo tvog auta :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahhahahahahahhahahahaha :D pa nije tu nista prckano, cak mi je i zatvoren EGR tako da sam se zaebo kad sam hteo da ga cistim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko,pazi se da ti ne uvali BMW-a.

To su priče pred udaju!

Znaš ono: ona je još devojka, ima samo jedno dete, SKORO DA JE NEVINA !

Ma ne zanima me BMW 320i. Niti me iskreno sada zanima da kupujem još jedan auto, a naročito BMW, pa još benzinac sa butanom. Kada budem imao para da plaćam 11-13-15l/100km čorbe onda ću da razmislim o nekom takvom autu, ali ne BMW, ne zanima me zadnja vuča, bez obzira na to što se proseravaju da je to super za krivine, sportski osećaj itd. I onda ih svake zime gledam, u novim BMW i mečkama (o ovim starijim benkama da ne pričam), sa 300kg elektronike u sebi, kako plešu po snegu i ledu uzbrdo, i ladno ih obilazim i bacam im sneg na vrata i haubu. Gnoj V GTi je za izmišljen na primer za sve te ložane.

Možda bi me ubedio (samo za PeruZ, najmisterioznijeg čoveka ovde, ne zna se šta vozi, koliko godina ima, ništa), da ima neku Lybru 2.0 20v sa ugrađenim butanom i da je dobra, al ovako jok :p

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimi,po snegu,pa još uzbrdo,svakako će da pleše,ne zavisi to od inteligencije ni elektronike. Krajem 90-ih,celu zimu sam u gepeku vozio dzak soli 50kg,iako sam imao prave zimske gume (kramponke), i šper-dif 50%. Doduše te zime je sneg razbijao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to. Moj kum vozi samo bmw, merc, i sl. Brate, bolje izlazi nego sa prednjom vucom bez preterivanja! Ja ne volim zadnju vucu samo zbog krivina, cisto zbog drugacije voznje, zna da iznenadi..mada ni krivine ne volim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sanse da plesu sa iole pristojnim gumama, zabodes mu gascinu, ono samo blica esp, oduzima gas, ali auto ne vrcka nigde.

Ja znam šta gledam svake zime :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, šta se dešava kad prednji točkovi naprave bedem ispred sebe?

Krene da kliza (prednjim krajem), i može da blinka ESP koliko hoće, kreće Bečki valcer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ESP niti bilo kakvu elektroniku, i iz moje ulice izlazim bez problema sa napljuvanim ovde winterama. Zato komše u Meci E270CDi 2005g recimo, BMW E34 525i, BMW 320i starom marsovcu i slično. ne mogu da izađu bez da se zajebavaju 15 minuta, ono vataj zalet, raščišćavaj sneg, stavljaj klince u gepek i slično :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...