Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Ja juce isao na neku svadbu pa sam morao da pozajmim auto jer je moj jos u servisu. Uzeo Pezoa 307 1.6 benzinac sa 110 konja koja razlika izmedju benzinca i dizela prvo sam pomislio da nisam upalio auto, ne cuje se, nisam vozio benzinca odavno i bas sam se prijatno iznenzadio :)

 

Ja pre neki dan seo u kolegovog stila jtd onaj od 115 konja, zaprepastio sam se koliko je bucan,

kad sam ga upalio do duse bio je hladan + odmah sam izvalio da mu je neki nosac motora los ( ili mozda to tako treba :)  )  trese unutra ko blesav !

Skroz neugodan osecaj, buka neopisiva .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo.

I moj jtd je bio bucan zamenom nosaca ispod akumulatora sva ta neprijatna buka i drhtanje se izgubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je verovatno masažere uključio.  :harhar:

Bitno da ne radi na mešavinu ko sve kosačice , tj da kada krene na put kantica od 5 l ulja obavezna oprema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbo dizel je turbo dizel+potrosnja, a odziv gasa neopisivi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko su opravke skupe, jel i to nepisivo? Znam da se zavisi od konkretnog primerka, ali nemaju svi vise srece nego pameti pa da nadju solidan, dobar, primerak nekog dizela. Eto moj brat je za 10 dana dva puta skidao menjac zbog Gazelinog plivajuceg zamajca, da kojim slucajem ima benzinca, zamenio bi set kvacila i zavrsio posao. Ali i on voli i zeli neopisiv odziv na pedalu gasa, a to ima svoju cenu.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strah je ČUDO!

Meni je ovo četvrti ( 4 ) JTD,Bogu hvala, ja ništa od tih vaših fantomskih i ultra-skupih kvarova ne videh. Bio Punto 59kw, 320hkm., Alfa 156 Sw, 200hkm , sada je Punto 63kw, 180hkm., i Lybra 170 hkm, predhodnih 5 godina, i osim redovnog održavanja, nikakvih nepredvidjenih izdataka i udara po džepu nije bilo!

A svi čipovani !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno i ja sam malo skeptičan od dizela baš zbog tih plivajućih zamajaca, dizni, turbine i ostalih stvari koje na benzincu nemam, cimanje bi mi bilo da baš meni to zapadne :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbo dizel je turbo dizel+potrosnja, a odziv gasa neopisivi :)

 

Potrosnja da ali odziv imaju i jaci benzinci...Obrati paznju na obrtaje sa kojom lakocom ih nabija :w00t:

 

Bitno da ne radi na mešavinu ko sve kosačice , tj da kada krene na put kantica od 5 l ulja obavezna oprema.

 

Na forumu se skoro niko ne zali na potrosnju ulja bilo je svega par primera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strah je ČUDO!

Meni je ovo četvrti ( 4 ) JTD,Bogu hvala, ja ništa od tih vaših fantomskih i ultra-skupih kvarova ne videh. Bio Punto 59kw, 320hkm., Alfa 156 Sw, 200hkm , sada je Punto 63kw, 180hkm., i Lybra 170 hkm, predhodnih 5 godina, i osim redovnog održavanja, nikakvih nepredvidjenih izdataka i udara po džepu nije bilo!

A svi čipovani !

Sad se pomeri s'mesta, kucni u drvo, reci pu pu pu.....da ne čije zlo....

Kad god, ali bukvalno kad god sam pohvalio alat, auto, neki aparat nešto u kratkom vremenskom periodu rikne.

Ne hvalim ništa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne hvalim, samo iznosim činjenice!

Uostalom,na čitavom forumu,na prste jedne ruke mogu da se nabroje ljudi koji šu imali problem sa zamajcem ili diznama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Turbo dizel je turbo dizel+potrosnja, a odziv gasa neopisivi :)

 

Potrosnja da ali odziv imaju i jaci benzinci...Obrati paznju na obrtaje sa kojom lakocom ih nabija :w00t:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ALAle4oueck

Bitno da ne radi na mešavinu ko sve kosačice , tj da kada krene na put kantica od 5 l ulja obavezna oprema.

 

Na forumu se skoro niko ne zali na potrosnju ulja bilo je svega par primera.

 

 

Džabe mu odziv kad nije smeo da se uhvati u koštac sa Škodom / u kojoj kuca moderni turbo dizelaš. Mrcvario se za njom do besvesti.

Sedi jedan dan u radnji auto delova i videćeš ko uzima ulje za dolivanje. 

Ja sa mojim ostatkom od 0,3 sve živo po kući i zgradi podmaza.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je kao sa sex-om.

Kad si mlad i neiskusan,plaše te raznim boleštinama,te može da te snađe ovo, te ono,može da zatrudni i sl.

Kad probaš, ne misliš ni na šta!

Tako je i sa JTD-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosecan srbin se izgleda najvise boji promaje i plivajucih zamajaca :D

Zaboravio si dizne :p i turbinu. Počeće malu decu da plaše: ako budeš nevaljao crći će tati plivajući zamajac pa ćeš dobiti batine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicnim pricama o turbini, plivajucem, diznama, eger-u su i meni pojedini punili glavu kad sam se odlucio da kupim dizela, verovatno da sam ih slusao sad bi i dalje vozio nekog malog benzinca sa plinom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da prenesem poređenje komšije koji je redovan na lokalnim okupljanjima, koji je vozio Punta mk2b 1.4 16v 95ks i koji sada vozi isto Punta 1.9 mJet HGT 100ks.. Dakle pošto je u pitanju ista karoserija i relativno slična snaga, pitao sam ga o njegovom mišljenju o ta dva modela.. On je inače test vozač u Fiatu i vozio je karting nekada, dakle dobar vozač, profesionalac. Kaže da što se tiče ubrzanja do 100km/h ima utisak da benzinac brže izleti, i ako fabrika kaže da je ubrzanje do 100 kod oba automobila 9,6 sec, ali zato dizel do maksimalnog ubrzanja napuni bez ikakvog mučenja za razliku od benzinca.. Ono što dizel ne može da zameni je spuštanje u nižu i nabijanje u obrtaje pred krivinom, samo to izvlačenje iz krivine kada je u obrtajima, kao i taj zvuk koji sve to isprati. Ali dizel je ekonomičniji, ima tu opciju da se preradi mapa, stavi veća turbina i td. i zato se odlučio da ga zadrži za sebe..

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...