Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Volim ja i jedno i drugo i znam da uzivam i u benzincu i u dizelu. Naravno, pod dizel smatram samo cr dizele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzinci mogu samo sa turbinom, ostalo popi*aj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idu i benzinci dobro kada se dobro urade...da znate kakvog sam ja golfa 1 imao,kako je to islo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chile sad ti sledi kada vide drugari sa benzincima  :popo:

 

A šta ćemo sa ljudima koje performanse uopšte ne zanimaju? Ili koje samo zanima da ih auto služi 2-3 puta nedeljno i to je to kao što su moji roditelji. Za njih mislim da je i nabolji izbor Astra jer nema šta da se pokvari. Sa svojih 130ak Nm obrtnog treba biti stvarno sivonja da se kvačilo zezne, troši oko 6-8l zavisno od saobraćaja što je prilično ok, održavanje bukvalno džabe i nema zupčasti kaiš. Šta misliš kolike su šanse da njih ubedim da je Stilo bolji auto jer je brži i jer troši manje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je drugo, ja pricam za nas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima od jednog drugara ćale za posao Lupa sa plinom i prelazi 40ak hiljada godišnje. Kaže mi da bi i na skuter od 49ccm prešao samo da može da ga vozi zimi i po auto putu.

Drugar vozi 316i i zeza ga stalno ćale da li je čitao basnu o zecu i kornjači :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš. Ne znam koliko ima kila, ali toliko lagano daluje da mislim da bi ga jači vetar prevrnuo na autoputu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doterali ga pre par godina iz Berlina...4000rpm 120km/h al brate nista ne trosi i ide kao zvrk :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam, samo sam se pitao ko ce sad opet postaviti...kontam i za 25 godina ce ga neko u nekoj raspravi pomenutii i kao eto vidis...jel se secas ono kad je...

Uspeli eksperiment.

Aj opet...F1, DTM, Wtcc, nascar, WRC, Porsche cup...mrzi me dalje

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da cujem na 1.3 multijetu ili 1.4HDI kako zvuci,ove kamionske kubikaze bruje same od sebe... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zaista, mislim da je malo...smesno hvaliti se jednim uspelim eksperimentom pored svih mogucih svetskih sampionata koji se skoro decenijama voze na...cemu ono?

Sto se tice zvuka...da izuzmemo favorizovanje onoga sto vozimo, ni jedan taj zvuk usisavanja vazduha kod dizel motora ne moze ni po cemu da se meri sa zvukom benzinskog (atmo/turbo) motora...sto kaze F128s krenimo od fenova zapremine 1.2, pa 2.0...3.0 pa vecih. Ko kaze suprotno zaista mislim da se sali ili isparenja dizela jednostavno...stvarno sam do pre jedno mesec, dva i onih izjava o zvuku 1.9 JTD-a koji je bolji od zvuka jednog maserati-jevog motora i jos onih gluposti, ne mogu da spominjem sad - glupo mi i da stavljam na tasturu, mislio da se podrazumeva i da bar u to necete dirati - ali i to ste nasli da zakomplikujete...

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...