Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Koliko znam tipo 1.6mjet ide za 10sek do 100, nek me ispravi neko ako gresim?

 

Jbg kad ukrades sekundu lepo, i moj A3 po toj matematici ide 7 sekundi :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Variraju podaci po netu... Negde pise za tipa 9.7, negde 10 okruglo. Za Alfu 1.6 TS 120 sam nasao 10.2 i 10.6. Tako da moze da se protumaci razlicitio, pa cak i da tipo ide sekundu krace do stotke

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Quadrifoglio Verde said:

nego o osećaju i zvuku kad se taj motor zavrti preko 5000 obrtaja

Pa osećaj i zvuk se čuje i kod mene kad se zavrti na 5000 obrtaja, hehehehehe...Kapiram da si dao primer neke moćne V6 mašine sa 350 ks i isto toliko Nm, pa da govorimo o zvuku. I osećaju, naravno. Ali sa 4 cilindra...pa to može ako si mu stavio neki drugi izduv.

7 hours ago, horvat said:

0.6 sekundi do 100, sto i nije bas mala razlika!

A koliko je to onda mala razlika? 0,2 sec, hahahahahaha...U fazonu: "Pa kako onda izgledaš kad te tata puno tuče"- MARATONCI 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, vagenovac said:

Koji uzitak sa tipom koji do stotke stigne za jedva 10s nepunih i jedva dobacuje do 200kmh, a za to mu treba jedno minut ili vise... 

Ne možeš da zamisliš koji je to osećaj:smiling:

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, rkoma1986 said:

Nemojte se sprdati, poslace vas lik u cosak

@vagenovac sigurno neću poslati u ćošak, a i kako bih- pa pogledaj mu vozni park?! Poslaće on mene u ćošak, kad bih iz mog Tipa seo u neku od njegovih Bembara!

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, LjubeVG said:
A koliko je to onda mala razlika? 0,2 sec, hahahahahaha...U fazonu: "Pa kako onda izgledaš kad te tata puno tuče"- MARATONCI 

Provozaj nesto sto je utoliko sporije od tvog Tipa pa nam reci kakav je osecaj. Evo npr., Stilo trovratni sa 1.6 atmo benzincem je toliko sporiji od tvog Tipa :)

A sve da nije nista sporiji, i dalje nisi objasnio kako 206 nm "pobedjuje" 320 nm u istom autu? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, horvat said:

nisi objasnio kako 206 nm "pobedjuje" 320 nm u istom autu?

Izvini, jesi ti meni kao postavio neko pitanje? Koliko vidim, ti si kao NEŠTO konstatovao, tako da...A ja tebi postavih vrlo JASNO pitanje, daješ mi opet neki, nazovi primer, koji ne daje odgovor KOLIKO je to malo razlike, ako je 0,6 mnogo? Ajde to da apsolviramo, pa da idemo dalje. Može tako? I budimo ozbiljni, koliko god stavio ono "pobedjuje" pod navodnike. Mislim stvarno, u fazonu- moj deda ima 85 godina i MLADJI je od tvog koji ima 86 godina, utata, utata...:lol::lol::lol:

Edited by LjubeVG

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, rkoma1986 said:

tipo ide sekundu krace do stotke

Ide Tipo i VIŠE od te 1 sekunde, jet ta Alfa 120ks posle 46 godina ekspoatacije može da ima" pravih" 120, al umanjeni za jedno 10ks. Isto važi i za njegove Nm. Pošto je moj Tipče upravo izašao ispod čekića, u "najgorem slučaju" može da ima 121ks i 321Nm, manje nema šanse. Da ne govorim o ostalim sklopovima, plus mojih 30 godina iskustva za volanom, mislim ŠTA još više poželeti? Ajde kaži šta?

7 hours ago, dellas said:

Jbg kad ukrades sekundu lepo,

Nema tu kradje, jedno je moj Tipo koji je juče izašao iz Tofaša, a drugo neka Alfa kojoj je rodjendan kad i 5.oktobarskim promenama i koja bi na valjcima izbacila pravih- al 109ks, i možda dobaci do 110Nm. Tako da mu to dodje i više od 1 sekunde, akl ajde da ne "ubijam u pojam" mog drugara @Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LjubeVG baš si mi vickast... Al ja bih ti ipak preporučio da sedneš i probaš TS motor, ako ti se ukaže prilika. Najbolje 2.0 TS sa 150KS... Čisto onako, da osetiš miris benzina, ulja i zvuk pravog automobila.

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Quadrifoglio Verde said:

Najbolje 2.0 TS sa 150KS

Kako budeš dizao te konjiće, prvo 120ks, pa sad 150ks,, na kraju ću morati da sednim u neku 159-ku JTS sa 260ks:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, LjubeVG said:

Kako budeš dizao te konjiće, prvo 120ks, pa sad 150ks,, na kraju ću morati da sednim u neku 159-ku JTS sa 260ks:)

Opet se ti hvataš za konje, a ja pričam o nečemu sasvim drugom.

 

A ono što si pisao tamo negde... da sad ne citiram, da taj tvoj što je upravo izašao ispod čekića ima i više nego što je deklarisano... Posle tolko godina iskustva za volanom bi trebao da znaš da motor ne isporučuje svoj maksimum dok se ne razradi kako treba (ne znam kolko je zgazio od kako ga je čekić zadnji put udario), tako da sumnjam da ima i tih navedenih 120. A baš motori koji su na izdisaju podivljaju i rade bolje nego ikad (važi za atmosferske benzince, za traktore ne). :P

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Quadrifoglio Verde said:

ne znam kolko je zgazio

Ima tvoj drug temu o svojoj Srebrnoj Streli, samo treba malo da "baciš pogled" i sve tamo piše;) Prebacio Tipče 11.000km, znači 121ks i 321Nm ko iz topa isporučuje, samo- tako:scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.3f36a7e4154666e3caff73d0d664c1a3.png

 

1 hour ago, LjubeVG said:

Izvini, jesi ti meni kao postavio neko pitanje? Koliko vidim, ti si kao NEŠTO konstatovao, tako da...

 

Pa ti si citirao moj post, a ne ja tvoj :D A nisi odgovorio na zadatu dilemu :D 

 

 

 

 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, horvat said:

A nisi odgovorio na zadatu dilemu

Meni je dilema samo tih 0,6 sekundi:D Šalu na stranu, mnogi se ovde PECAJU, a ne umeju da skapiraju kad se, recimo @Quadrifoglio Verde i ja malo "peckamo", jer se od mene- po difoltu- ovde očekuje neka svadja, provokacija, šta li već...Ovo u vezi sekundi, stotinki, ubrzanja sa njegovom Alfom, pa to je malo vedrine da se unese, a da opet ima veze sa temom. 

53 minutes ago, Quadrifoglio Verde said:

izbacuje ladno 130

Možda na ladno, ali kad se zagreje, onda teško:laughing: Da ne idemo mnogo u off, će nam zameri diretore Djenerale, napisah negde da sam se vozio u A5, sa 140ks, benzinac naravno. Brate, pa ODUVAO bi me samo- tako, plus osećaj u samom autu, vidi se premium i kvalitet, posle toliko godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, vagenovac said:

Audi a5 ne postoji benzinac sa 140ks :)

A vagenovcu se treba verovati na reč, bez provere... Evo ja verujem! :)

1 hour ago, LjubeVG said:

... će nam zameri diretore Djenerale...

Mislim da se nema šta zameriti, ovo je baš sušta rasprava na temu benzin vs dizel.

1 hour ago, LjubeVG said:

 

Možda na ladno, ali kad se zagreje, onda teško:laughing: 

Pa na ladno bi ti i stao na crtu... Verglanje 5 sekundi pre starta! Pocepao bi te "ko svinja mrsan džak"! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vagenovac said:

Audi a5 ne postoji benzinac sa 140ks :)

Kapiram da si ti znao za tačan podatak 144ks, BEZ gledanja u specifikacije? Baš kao što bi recimo znao da me "ispraviš" da sam za BMW 3 E90, napisao da ima 300ks, ti bi- kao iz topa- USKOČIO. "Pa ne postoji takav BMW, postoji sa 306ks". Kako god, ja se tebi izvinjavam na neznanju, kao i svima koji prvi put dolaze ovde, ako sam ih slučajno doveo u zabludu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam ni cuo za taj od 144ks, ja sam bio ubedjen da je najslabiji 1.8tsi 160ks :)

 

Ali opet je pitanje kako to da bi te a5 sa 144ks koji ide 9.3s oduvao samo tako, a golfa 6 sa 140ks koji je deklarisan na istih 9.3s bi ti oduvao :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, vagenovac said:

Nikad nisam ni cuo za taj od 144ks

Onda OK, izvini, ali zaista izvini za prozivanje, jer sam mislio da "sitničariš" za 4ks. Nisam ni ja znao, nego me jedan dekica povezao na nekoj svirci da kupim baterije za daljinac id harmonike i na toj kratkoj relaciji, kad mu dade gas, ja rekoh, ovo ima preko 200ks, ma kaže: "Jok bre, 140ks", tako da je on zaokružio, a možda i ne zna tačnu cifru i ja samo to samo TAKO ovde preneo. Zaista je to povuklo kao ludo. Eto, IZVINI još jednom, čisto da Ljube ne bude babaroga, ume i on da se izvini. Pozdrav!

4 minutes ago, vagenovac said:

kako to da bi te a5 sa 144ks koji ide 9.3s oduvao samo tako

Nije to tako stroga reč, već hoću da kažem da moj Tipo nije najlepši i najbolji, pa taman samo imao osećaj da bi me taj Audi oduvao, mogu na neki način da priznam da ima boljih, bržih, jačih...pa naravno da ima. To je poenta, a ne da bi ja ne znam ostao 100m iza tog A5. Znači NIJE strogo tačna ta reč "oduvati", već činjenica da nešto PO MENI, ide bolje od mog Tipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, vagenovac said:
Nikad nisam ni cuo za taj od 144ks, ja sam bio ubedjen da je najslabiji 1.8tsi 160ks

 

Mogao si samo ovde da čuješ... vidiš da dekica downsize-ovao snagu, dečipovao ga


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, totti said:

vidiš da dekica downsize-ovao snagu

Dekica je samo mogao da mu UPsize-uje snagu, jer ide mnogo bolje nego što mu piše u saobraćajnoj. A piše, sledeće, tako da si u pravu da se puno toga ovde može NAUČITI: https://www.cars-data.com/srb/audi-a5-sportback-1.8-tfsi-144ks-specs/64454

Share this post


Link to post
Share on other sites

I šta kažeš... kida kako ide?

 

Bez šale - daj neku iole merodavnu specifikaciju (a ne ove nesrećne srpske verzije) da postoji taj motor u A5, a ja ću vrlo rado priznati da sam živeo u neznanju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...