Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Javili drugaru da je u pitanju nesto drugo ispraznilo akumulator,a da je akumulator ispravan :laughing: Ja sam mu odma rekao da nema sanse da taj servis (Remont servis JANKA u Novom Sadu) koji je ovlasceni serviser tih akumulatora da ce da kaze da akumulator nije ispravan pa da ovaj V&A DIMITRIJEVIC COMPANY DOO isto iz Novog Sada izda nov akumulator.Imaju ljudi dil to je svima jasno.Nego sto je jos smesnije kad su ga nazvali i kada su mu rekli da nesto drugo tu nestima i da dodju ako hoce da pogledaju auto da nije otisao alternator ili nesto drugo vezano na elektriku,i da nije kojim slucajem ostavio nesto upaljeno pa radilo celu noc(kao meni radio pa opet nije riknuo akumulator star dve godine) i to kao istrosilo akumulator.Drugar im na keca kaze ljudi ja sam jos taj dan otisao na detaljan pregled auta sto se tice elektrike i elektronike.I da je alternator meren pri radu klime radia upaljenih potrosaca svih sto moze da se popali u autu(maglenke,duga,sva cetiri,kabina sijalice)jednostavno sve i da je mereno 13.8 .Taj lik sa druge strane ice zabeknuo kada je video da je sa ove strane zice-drugar toliko upucen barem malo u te stvari.Zavrsilo se na tome da sam rekao drugaru da proveri na jos par mesta ima i u AMSS da vidi da lije ispravan akumulator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel neko čuo za flash akumulatore, uzeo sam za punta,rekoh da probam, nikad čuo za njih, ali volim da eksperimentišem i da budem prvi pri kupovini kada izadje nešto novo na tržištu, cenim ono kao moraju da se pokažu i dokažu. prodavac mi reče da ih rade ovi iz johnson controls, rade i vartu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flashcini mi se rade Bugari po licenci Jhonsons controlsa. Kupio prosle godine krajem oktobra i stavio na Juga, da bi isti crko ove godine krajem septembra... Problem je bio sto lik kome sam prodao auto nije kontorlisao celije letos i iste su ostale bez vode pa je crkao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da znam treba da se puni najmanje 12 sati,al sam ga drzao oko 3 sata i znao sam da ce da upali,znaci da je izgubio na amperazi,jer sam ga punio skoro 15 sati pre jedno mesec dana,mislim da je najvise izgubio na amperazi jer sam cesto slusao muziku u autu po 2 sata ,kad odem negde u prirodu,to ga je ubilo

Mozda sam dosadan ali ti predlazem da procitas ovaj Post iako je malo duzi, razbice ti neke predrasude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slucajno nadjoh na YT video vezan za akumulatore iz emisije Potrosacki savetnik, konkretno u pitanju je BH.

 

 

a evo i kako se pravilno testitra akumulator

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao da podignem sa drugom do ovlascenog servisa akumulator (gore u temi sam vec spomenuo koji).Lik nam kaze da ga je napunio i da je ok da nema potreba da izdaje dokument da akumulator nije isprava jer radi svoje.Poceo da prica kako je to slab akumulator za Punta 1.2 16v iako je on fabricki tako ugradjivan.ovo ono.Mi mu kazemo imas li ti neku garanciju da ja necu ostatri negde na putu sa tim akumulatorom ako tvrdis da je ispravan,on zacutao pa kreno da prica da je mozda alternator opet ista ona prica kada smo ga zvali.Mi mu pokazemo pismenu garanicju od elektricara koji je sve merio sa upaljenim potrosacima i da je merio 13.8.Tek tada zacutao.Kaze ako bude problema docite opet svakako je pod garancijom ne kosta vas nista.Ja mu se ubacim i kazem kako nekosta,a zivaca sto sam ostao na putu ili sto nisam mogao ujutru da upalim auto.On kaze pa tako je kako je.Kako sada da proverimo da lije stvarno akumulator ok i sta ga je moglo dovesti do toga da se isprazni ako srvarno on valja.I gde se on moze utopiti posto je drugar vec uzeo novi akumulator jer nije hteo da se zeza sa ovim mutljagama.da lion moze da stoji za nedaj boze i kako ce da reaguje ako stoji duze tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako stoji duže isprazniće se, a to ne sme da se dozvoli. Recimo jednom u 4-5 meseci bi trebalo da se izmeri napon i da se dopuni. Napon ne bi smeo da padne ako se ne varam ispod 9,5V. Jer onda ne može da se napuni običnim kućnim punjačem jer ne može da se pokrene hemijska reakcija između olova i kiseline...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas konacno zamenio akumulator, dvoumio se izmedju Energizera od 52Ah  i 470A i Exide premiuma od 47Ah i 450A,  izbor  je ipak pao na Exidu. Po komentarima kako na ovom tako i na ostalim forumima vidim da svi kazu sve naj za exide akumulatore pa cemo videti kako ce se ponasati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene jedino brine par nekih iskustava koje sam cuo za Exide u zadnje vreme, inace su bili ranije bez greske...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene jedino brine par nekih iskustava koje sam cuo za Exide u zadnje vreme, inace su bili ranije bez greske...

 

Nadam se da nece biti problema, ovaj covek je ovlasceni diler Andreje iz Temerina za grad Krusevac i kaze da se veoma retko desi neka reklamacija. Uostalom videcemo, tebe je sluzio 6 godina ako sam dobro citao tvoje prethodne postove tako da se i ja nadam sto duzem koriscenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

puno srece sa exidom i da te dugo sluzi, kad budem kupovao akumulator lomim se bas izmedju tog Exida i Yuassinog

http://www.batterycentar.rs/products/YUASA-PROFESSIONAL-RANGE-12V-45Ah/pid/784488#.Uq1vFtLuLPw

 

dal je neko imao iskustva s njima? 

dimenzije su identicne, garancija 30 meseci, a sto je najvaznije do 25000 startovanja motora.

 

@axic jel ti stao taj Exidov u kutiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Etibor.sta preporucujes da lida izvadi ovaj sto je kupio pa neka ga cuva i i da stavi nazad taj sto majstor kaze da je dobar inace svoj stari.pa neka proveri taman da liradi kako treba.Ili da batali stari i da ga cuva za nedaj boze ili da ga proda ako ima gde

Share this post


Link to post
Share on other sites

puno srece sa exidom i da te dugo sluzi, kad budem kupovao akumulator lomim se bas izmedju tog Exida i Yuassinog

http://www.batterycentar.rs/products/YUASA-PROFESSIONAL-RANGE-12V-45Ah/pid/784488#.Uq1vFtLuLPw

 

dal je neko imao iskustva s njima? 

dimenzije su identicne, garancija 30 meseci, a sto je najvaznije do 25000 startovanja motora.

 

@axic jel ti stao taj Exidov u kutiju?

 

Seo je kao dupe na nosu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam došao na neki zaključak da je najbolje gledati odnos cene/garancije, ostalo sve mi deluje da je do pojedinačnog modela koliko potraje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A iskustvo :) ? Sto se garancije tice, znam X slucajeva gde opasno smaraju i krivicu pokusavaju da svale na instalaciju i uredjaje u vozilu, kupca...

Ja uzimah skuplje akumulatore sa kracom garancijom (u tom trenutku) i nisam se nijednom pokajao :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ima i tu  nešto, mada to ću preciznije reći za par godina kada vidim koliko će mi ovaj Bosch potrajati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec napisah na tvom predstavljanju, mozda bude od koristi nekome i ovde:

 

ovlasceni uvoznik za Exide "Andreja" d.o.o. iz Temerina ima svoju radnju posle lakat krivine na novosadskom, a pre Galenike (maltene prekoputa Gorana).

Exide Premium EA770 (77Ah) je kod njih oko 10 900 din, plus ako doneses stari akumulator vracaju 10 din po Ah, znaci izadje ispod 10 200 din. Garancija 36 meseci.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne razmišlja o Banneru?

 

Juče je fabrički Magneti Marelli ispustio dušu (posle 6 godina eksploatacije) bez ozbiljnijih predznaka.

 

O Banneru (7.500 dinara) sam razmišljao do trenutka kada mi je prodavac rekao da je garancija 25 meseci. Odmah mi se javila slika da je crko posle 26 meseci...

 

Otišo sam u TorexCo i kupio Vartu Silver Dynamic (9.990 dinara - kusur do 10.000 nisam ni uzeo) sa 40 meseci garancije i ugradnjom na licu mesta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Togo, od koliko je Ah i kolika je startna struja te Silver Dynamic za 10 soma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo  Exide premium ea770 77ah za 11.400,00 rsd.

:clap:  Pravi izbor, ja isto uzeo Exide premium prvi put i za sada prezadovoljan nakon 2 nedelje koriscenja. Ujutru upali nakon 2 sekunde i ni u jednom trenutku mu ne manjka snage.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...