Jump to content
FAS Goran
the_reaper

O akumulatorima...

Recommended Posts

Koji od ova dva za Linea-u 1,4 8v:

http://www.akumulator-shop.rs/kategorije-proizvoda/starter-akumulatori/putnicka-vozila/exide-premium/exide-premium-ea472-47ah-450a-detaljno  ili

http://www.akumulator-shop.rs/kategorije-proizvoda/starter-akumulatori/putnicka-vozila/exide-premium/exide-premium-ea530-53ah-540a-detaljno

 (izvinjavam se ako ne smem da kačim linkove, nisam siguran...). Ili možda neka druga serija Exide akumulatora-da nije Premium?

Edited by Junacki sin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš oba, al' pošto imaš problem sa Airbagom uzmi onda drugi (jači). Čak i oni na sajtu preporučuju taj jači za novije Fiate. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na yugu imao prvi akumulator 8 godina, svaki dan po najmanje 4 puta paljen, sto je preko 11.000 palenja. 34 Ah, zaboravio sam marku, neki bosanski, 2004 god... radio bi jos I dan danas da mi ga nisu ukrali... recept: redovno odrzavanje auta, redovno paljenje na pola kljuca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo iscitas temu i nadjes ovo ;) , nema jeftinije i svezije:


Tako da je danas kod ovlascenog distributera Andreje d.o.o na Novosadskom uzet naravno opet Exide, samo sada Premium, od 77Ah i 760A startne struje, sa 3 godine garancije, izabrao sam sveze stancovan iz 11.2013.:

 

  110120141336.jpg  110120141335.jpg

 

Ako nekome zatreba, zvanicna cena je 12 200 din, ali je trenutno na popustu i cena je 10 950 din. U slucaju ostavljanja starog akumulatora, placa se 10 din po Ah, tako da je mene izasao 10 200 din. Manji Premium od 72Ah trenutno nemaju na stanju, ali je samo 300 din jeftiniji.

Takodje imaju i nizu Excell seriju, koja je 9 400 din za 74Ah sa 680 A startne struje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio elite premium kod andreje novi, otisao kod gorana, zamenio i ko bombona  :thumbsup:

 

a videcemo ovih dana kako se ponasa na novom, sledeca stavka viljuska i diskovi  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije valjda da si to zadovoljstvo da ubacis nov accu prepustio majstoru :) ?

Jesi li vratio stari, imas popust od 10 din/Ah ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije mi plastika bila dobro legla jos od ranije, pa se culo trenje kad mi radi motor ... nisam hteo da rizikujem da slomim nesto ne daj boze od zastitne plastike pa sam to prepustio profesionalcima :)) 500 din za zamenu nije puno :)) vratio sam stari i dobio popust naravno, garancija 36 meseci :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda glupo pitanje ali da pitam.Akumulator mi je star sigurno tri godine vec.nisam ga proveravao a mozda cu ga prikaciti cisto da vidim u kakvom je stanju.Nego moje pitanje se odnosi na to da limoze da se desi da sijalice u mom slucaju novi xenoni sijaju slabije ako nema dovoljno struje u akumulatoru.odnosno ako je akumulator pri izdisaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akumulator posluži samo za verglanje i u retkim slučajevima kada alternator nema dovoljno struje za potrošače. Sve kasnije ide na alternator.

Zato kada upalim motor, sačekam minut / dva i onda krećem sa potrošačima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba mi vasa pomoc. Mozete li da mi kazete, da li valja neki od ovih akumulatora koje imam ove kod mene u ponudi:

 

Deta 74DB 74A 680A- 9500 dinara i 30 meseci garancija

Incu Aku 75A - 8160 dinara i 30 meseci garancija

Energizer Plus Ep74l3 74A 680A -10190 dinara i 36 meseci garancija

Polar Plus 75A 730A- 9500 dinara i 30 meseci garancija

FireCell 74D 74A 680A- 8000 dinara i 30 meseci garancija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu su negde, ali sa Vartom su kod nas podeljena iskustva, a jos nisam na netu naleteo na reklamaciju na Energizer. Ja sam uzeo sebi taj Energizer, ali tek mu je prva zima bila, rano je za procenu. Energizer je jedan od najpoznatijih brendova akumulatora, ali je vise zastupljen u USA jer je njihov proizvod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazio sam malo po internetu iskustva sa Energizer akumulatorima, i uglavnom su pozitivna. Takodje i za Vartu kazu da je dobra. 

Do sutra moram odluciti, nadam se da ce se jos neko javiti.

 

Hvala na pomoci Jericho.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za moj Punto sam kupio prosle godine u Aprilu Vartu Blue Dynamic 52Ah (7500 din. placena) i za sada sam zadovoljan. Pre njega sam imao Black Horse od 45Ah i crkao je treceg meseca po isteku garancije. A ti stavovi o Varti ja mislim samo da su umisljeni.

Послато са PMP3970B уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam na strani Energizera. Decembra kada sam menjao akumulator izbor je pao na Exide ili Energizer, nažalost Energizer nisam mogao da spakujem zbog njegovih dimenzija pa sam uzeo Exide inače sam bio spreman da stavim Energizer.  O Varti i Boschu nisam ni razmišljao.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to je najbitnije, dimenzije. :) Kolega Ivan je za svog Stila uzeo Exide ali od 77 A i 760A strartne struje, ali ti je on malo skuplji od Energizera.

http://www.velkopromet.com/internet-prodavnica/exide-akumulatori?page=shop.product_details&flypage=&product_id=249&category_id=13

 

Ako imaš crvenu više uzmi njega, nećeš se pokajati. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema kod nas Exide :( bar ja nisam nasao. Najbolje sto ima u ponudi su Energizer 74A 680A i Varta Blue Dinamic 74A 680A :),i Varta je skuplja 200 dinara.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...