Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Marka je "Vernet".Da li treba menjati i antifriz kada se menja termostat ili nije obavezno ? i da li on moze nesto da utice na sistem za grejanje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marka je "Vernet".Da li treba menjati i antifriz kada se menja termostat ili nije obavezno ? i da li on moze nesto da utice na sistem za grejanje ?

 

Nije obavezno da menjas antifriz, ali ako menjas termostat ili ces da "hvatas" antifriz koji se prospe, ili ako je mator promenis ga skroz.

 

A da li moze da utice na grejanje? Naravno. Tvoje grejanje u kabini je bazirano na tom antifrizu. Toplota koju on nosi je ta ista koaj tebe greje. Ako je termostat ostao u otvorenom polozaju auto je stalno pod sauhom tj obogacuje smesu i pumpa hladi motor mahnito antifrizom. Rezultat je da motor ne moze da postigne radnu temperaturu, a ti cim pustis grejanje u kabini uzmes mu i ono malo sto je uspeo da uzme od toplote

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antifriz nisam menjao od kada sam kupio auto.Proverio majstor prosle zime i drzao je do -30.To mu je i bila prva zima kod mene tako da cu verovatno to sad i da mu zamenim onda.Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema na cemu. Vidi i termostat da li pusta negde, ako ga neces menjati. Ako menjas vidi taj novi da li pusta kad pustite u pogon sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

I stavljajte šelne sa glatkim zidovima inače stradaju creva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi tema je ogromna pa nisam uspeo da pronadjem odg pa neko ako moze neka mi kaze. Naime ovih dana kako je bilo jako hladno do -15 desavalo mi se da temperatura uopste ne raste nego bude na minimumu.. Tek kad zaustavim auto pocne da se krece ka normali ali cim krenem da vozim pada na nulu (kao kad je ugasen auto).. Ubacio sam napred karton i sad radi normalno.. Ali bih voleo to da sredim sta god da je.. Pomislio sam da mozda nema termostat ali nisam siguran gde se na puntu nalazi i da li mogu to sam bez majstora da proverim.. Bilo kakvi predlozi i sugestije su dobrodosli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il ga nema ili ne valja. Trece nema. Kad otvoris haubu gledaj ispod bobine i iznad menjaca, tu se nalazi ali nemas sta specijalno ni da vidis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plasi te Mica nije toiko. Ako si iz BG-a odi do EuroAuta 760 din. Vernet-ov. Pitao sam ja ili odi na njihovu temu i pogledaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kazem ne znam. Meni se nesto ta cifra motala po glavi. Okrene tel bilo koje prodavnice i razresi dilemu za minut :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mozes, zaobidji Vernet i uzmi Behr. Jeste malo skuolji, ali je mnogo bolje resenje nego Vernet....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mozes, zaobidji Vernet i uzmi Behr. Jeste malo skuolji, ali je mnogo bolje resenje nego Vernet....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Behr funkcioniše bez problema već 6. zimu.

Ali sam razmišljao o "karton varijanti" ali samo dok vozim po gradu. Na otvorenom se digne bez problema (temperatura!). A i majstori su mi potvrdili da to mogu na JTD-u raditi bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...