Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Bas to htedoh napisati, kako to izgleda kada je ok na oko, imam ja takav jedan originalni na oko kao iz fabrike, pa ako neko hoce da kupi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam strucan i zato pitam vas ? ne znam koliko je presao i nisam znao da je to bitno za termostat.pitacu sutra.Znaci ne uzimati po vama ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jednu malu nedoumicu vezanu za radnu temperaturu na Alfi. Naime u martu ove godine je zamenjen termostat sa davcem (stavljen je Vernet). Osim sto sam se ja tripovao da auto ne dostize radnu temperaturu (jer je kazaljka stajala izmedju prve crtice i 90 stepeni) dok je dijagnostika pokazala da je temperatura 88 na koliko vernet i otvara, u poslednje vreme je pocelo da se desava da auto pocne da drasticno obara temperaturu kada se vozi samo u brzini na nizbrdici (motorno kocenje) . Takodje povremeno hoce da obori temperaturu i kada je grejanje ukljuceno ma max dok radi na leru. Sa druge strane na brzinama od 80 do 150 na otvorenom, sa ukljucenim grejanjem na max, temperatura stoji zakucana na tih 88 stepeni i ne pada ni za pedalj. Ono sto me buni je da je termostat riknuo, na vecim brzinama (do posla i nazad imam 53km, od kojih je 25 autoput) ne bi imalo sanse da dostigne radnu temperaturu, koju on postize i drzi bez problema? U cemu ovde moze da bude problem, ako uopste postoji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko je prešao ?

Sa razlogom ironično

Ako skines svoj, izgledace isto kao taj "ok" :)

Tačno

imam ja takav jedan originalni na oko kao iz fabrike, pa ako neko hoce da kupi....

Opet sa razlogom ironično

Znaci ne uzimati po vama ?

100% Tačno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam strucan i zato pitam vas ? ne znam koliko je presao i nisam znao da je to bitno za termostat.pitacu sutra.Znaci ne uzimati po vama ?

 

Idi jedan dan gledaj kako se menja i sve će ti biti jasno. Sa kofom ironije ćeš otići u prodavnicu i kupiti najskuplji.

Termostat kupi nov, ili bolje ide negde i nek ti oni ugrade njihov( ja bi išao i jesam na Behr ) i onda nemaš problema sa garancijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesmo bili ironicni, i sada kad razmislim nismo trebali posto si ti covek koji se ne razume i to priznajes, a mi smo navikli na svakakva pitanja ovde, a ovo je bas banalnost i ima vec dosta napisano...pa smo mozda malo preterali ali Markobgd ti je pojasnio nase postove. Kao sto kolega rece najbolje da pucas na Behr koji inace ide u originalu ili na vernet koji je nesto jeftiniji, facet je djubre tesko to ne uzimaj. Zamena je dosta komplikovana ili ti skupa kod majstora pa ako uzmes polovan a on ne radi i moras opet placati ruke i uzimati drugi termostat to onda izadje mnogo skuplje nego da si u startu uzeo najskuplji.....ljudi guraju termostat od renoa 4 u crevo koji kosta 500 dinara, ja nisam za to ali mozda je i to bolje od polovnog, ali o tome vec ima dosta u temi napisano pa potrazi, strahuje se da taj od renoa 4 oce da zaglavi u zatvorenom polozaju i onda ode glava motora......u svakom slucaju procitaj temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule Alfa ima taj problem da joj laze ta skala za temperaturu. Mi smo dve imali sto su tako rsdile, ne bi ni znao da na ovoj dizel nismo menjali dva termostata uzastopno :) Jedino dijagnostikom nizbrdo da je proveris do koliko to C obara pa da znas da li je termostat, po skali nemoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, koliko je tesko rukom doći do termostata na 1.9 mjet motoru kod stila?

Pušta malo antifriza na spoju plasticnog i metalnog dela pa će da ga prikrpim, naravno ako je izvodljivo da dodjem do istog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvadis akumulator, i onaj okvir oko njega i onda mozes da pridjes termostatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opaaaa, to je jako jednostavno. Taman mogu da podesim oboreno svetlo vozacko koje je malo nakrivljeno

 

Gledam ePER ali onako u perspektivi nisam uspeo da ukapiram koliko to je duboko tj zavuceno

 

Hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji i resenje za termostat od renoa kad ostane zatvoren, sto je retkost, da ne bi otisla glava motora. U mapama se stavi da alarmira na nizoj temperaturi nego sto trenutno jeste, tako da budes na vreme obavesten da je poceo da dize temperaturu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma radi meni termostat ali malkice pusta pa cu to zatvoriti.

 

@MS PK: Sto bih drzao ukljucena svetla? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas dobro opisao. Zarotiran je snop malo, ne baca gore previse. Ima pravilo kako se tj u kojoj poziciji ubaciju sijalice, a ja sam negde omasio. Pa cu prosto da ih ubacim obe opet kako treba i da probam. Pa ako ne valja da ugasim, cacnem, paprobam opet :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam danas kod majstora i utvrdili smo da je termostat crko.Nagura temperturu do pola,ali cim ukljucim grejanje on krene da spusta temperaturu.Kupujem nov.Najjeftiniji sam nasao na 4900 ali ne znam koja je marka.Hvala jos jednom svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo se sve napiše i opet gleda da uštedi . Da se menja za 2 min pa čovek da se igra , ovako prevelika zajebancija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...