Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Letnje a isto tako i zimske gume skoro svih dimenzija mogu da se nadju u Meljaku na Ibarskoj magistrali po cenama bar za 1000,00din jeftinije po gumi u Lube tds.Montaza je gratis, a balansiranje je 250,00 din za Al 15-ce po tocku.Imaju svoj sajt i na njemu imate broj telefona.Nije daleko od grada, a isplati se u svakom slucaju.Tigar Sigura u dimenziji 185/65/15 su bile 4200,00 pre 10 dana, a Hitris 6200,00, Mishelin 7200,00 i td.Ovo nije reklama vec pozitivno iskustvo sa prodavcem....

Da ne znaš možda adresu,ili broj telefona tog lika iz Meljaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, danas kupih dve Dunlop Sport Fastresponse....

dunlop_sp_sport_fastresponse_1.jpg

Za sada nisu loše, mada sam pri odlasku i dolasku od vulkanizera prolazio preko Košutnjaka, pa sam osetio razliku između Hitrisa i ovih Dunlopa! :thumbsup:

Videćemo nakon par hiljada km.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljam se između barum bravuris 2 6200 din,i hankook 6900 din u svojoj dimenziji(185/55 R 15).Da li je neko imao iskustva sa ovim gumama da me posavetuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Test letnjih guma 2011 u dimenziji 175/65-14 i 195/65-15

Testirao je Hrvatski Auto Klub (mada mi deluje da je ADAC-ov test ;) )

175_65_r14v.jpg

195_65_r15v.jpg

test_1.jpg

P.S. Meni je zanimljiv Semperit SpeedLife , da li je neko imao iskustva sa tim gumama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd' da priupitam , a da me nako odmah ne prekori sto nisam procitao celu temu ukoliko se ova gume pominje , Pirelli P6000 - imam finu ponudu za nju, ali gde god sam citao nesto u vezi nje vidim da je GOMILA ljudi totalno nezadovoljna... ima li ko kakva iskustva sa ovom gumom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljam se između barum bravuris 2 6200 din,i hankook 6900 din u svojoj dimenziji(185/55 R 15).Da li je neko imao iskustva sa ovim gumama da me posavetuje

Sa barum gumama sam bio totalno ne zadovoljan. Sa Hankook, obrnuto. odlična guma!

Uzmi ovo sa rezervom pošto je jako subjektivno i sam odluči.

Moje pitanje za sve: Koja je širina čeličnog točka 14' na Puntu II i da li195 guma može da stane bez problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj glas ide za Hankook

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su po vama idealne gume za puntaćija? Trebaće mi zimske pa me posavetujte. Takođe me interesuje na koliko je najbolje da se naduvaju prednje a na koliko zadnje gume?

Verovatno će vam trebati i više podataka za gume da biste mi precizno odgovorili na ovo poslednje, pa ću dodati tu informaciju čim pogledam na svom puntaćiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba da kupim za zimu 4 gume ( :crybaby: ) Hteo sam da uzmem polovne jer prelazim malu kilometrazu (za godinu dana daj boze da cu preci 10k cak i ako nastavim da ga vozim kao leti a necu ) ali mi cale kaze da ce od ove godine da uvedu da se gleda i godiste gume :wallbash: Jel znate nesto o ovome ? ja sam planirao da ustekam na ovome pare,jer ce mi u prolece kad uzmem alu felne trebati jos 4 od 16" ako ne i 17 :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja planiram 4 kom m+s ne prelazim toliko,a ne mogu da ispratim posebno letnje i zimske,videcu po Smederevu shta se nudi pa cu morati da odaberem neshto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras samo da znas da M+S nisu zimsko-letnje gume nego to znaci da su to gume za blato i sneg tj. Mud+Snow i najcesce su zimske. Procitaj sledeci link

http://www.internet-prodaja-guma.com/gume/ms-oznaka/

Tigar Winter1 gume koliko mi se cini na sebi imaju oznaku M+S i pahuljicu, sto znaci da su zimske.

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je DOT446,jel to znaci da su 1996 godiste ili 2006!? :unsure:

U pitanju su Continental Winter Contact TS770.

44 nedelja 2006 godine... Stede na nuli...

Ljudi treba da kupim za zimu 4 gume ( :crybaby: ) Hteo sam da uzmem polovne jer prelazim malu kilometrazu (za godinu dana daj boze da cu preci 10k cak i ako nastavim da ga vozim kao leti a necu ) ali mi cale kaze da ce od ove godine da uvedu da se gleda i godiste gume :wallbash: Jel znate nesto o ovome ? ja sam planirao da ustekam na ovome pare,jer ce mi u prolece kad uzmem alu felne trebati jos 4 od 16" ako ne i 17 :thumbsup:

Nece gledati starost gume...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gore navedeni rezultati gotovo u potpunosti odgovaraju mom iskustvu do sada. Opet kažem da je najbolja letnja guma koju sam imao continental premium contact 2. Imao sam prilike da vozim i na mischelin eneregy saver i mogu da kažem da je sasvim korektna guma, ali ipak sam osetio da ima slabije prijanjanje od premium contact-a u određenim situacijama.

Tako da što se te dve gume tiče, rezultati testa odgovaraju onome što sam mogao da osetim. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o GoodYear Ultra Grip 8 zimskim gumama? Imao sam prethodno GoodYear Ultra Grip 7+ i prezadovoljan sam tim gumama. Ali iz vec poznatih razloga moraom da ih menjam.

Planiram da uzmem

GoodYear Ultra Grip 8 175/65 R14

ili

Continetal Winter Contact TS800 165/65 R14

na 5.5J felnice pa nisam siguran mogu li obe varijante, jer za zimu svi preporučuju što uže pneumatike.

Pozdrav

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Hitris su keva, one sa indeksom do 190, odlicno prijanjaju, nema sta nisam probao sa njima, oversteer, understeer, nijedno izletanje sa puta u ekstremnim situacijama :D

Mislim da nema previse smisla ulagati u nad*kane gume, pogotovu za nase uslove. Pre Hitrisa sam imao Michelin Pilot, ne znam tacnu oznaku, nema bitne razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RazoR

Vidim da gledaš gume sa punim presekom šare. S obzirom na to da si iz Trstenika verujem da ti takve i trebaju, ali ti bolje znaš... dakle zimske gume sa punim presekom šare se koriste ukoliko pretežno voziš na snegu. Ukoliko voziš više po mokrom bolje je uzeti gume koje imaju kanale za odvođenje vode.

Ukoliko je tvoj odgovor i dalje guma sa punim presekom šare onda između ove dve koje si naveo možeš da nađeš neki eci-peci-pec metod jer razlika u njima gotovo i da nije primetna nama običnim vozačima, a naročito u tako maloj dimeziji ;)

@life master

Zar to nisu letnje gume?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu letnje, ja sam se zaneo malo pa sam dao odgovor na osnovu iskustva sa letnjim pneumaticima...

Sto se tice zimskih, imam Continental M+S varijanta, napisacu tacnu oznaku kad pogledam kuci, znam da su malo skuplje. Ranije sam na Audiju koristio Winteru od Tigra, sasvim pristojna zimska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto ne viđam Hitris u ponudi u poslednje vreme. Ne znam da li ih još proizvode :unsure:

Inače za zimu sam razmatrao GY, ali ću se ipak opet odlučiti za Winter1 :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RazoR

Vidim da gledaš gume sa punim presekom šare. S obzirom na to da si iz Trstenika verujem da ti takve i trebaju, ali ti bolje znaš... dakle zimske gume sa punim presekom šare se koriste ukoliko pretežno voziš na snegu. Ukoliko voziš više po mokrom bolje je uzeti gume koje imaju kanale za odvođenje vode...

Ovde kako kad, možda i slično kao i u BG-u može da naveje i da dugo ostane a dešava se da pada ali putevi samo mokri jer se brzo topi. Najveći problem su zatrpavanja i isparkiravanje posle toga, gde ove gume baš imaju prednost. Nije bilo zatrpavanja, rupe ili kanala iz koga nisam mogao da izađem sa GY Ultra Grip 7+ gumama.

Izgleda da će na kraju pasti opet GY. Hvala na informacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Life mastere, i ja sam vozio Hitrisa....u početku je bio ok, ali se nakon 25000 km iskrivile...zimske imam Vintere i one su dobre ( :unworthy: ), ali Hitris... :wallbash:

Drago mi je da je tvoje iskustvo sa njima dobro....moje nije bilo dobro... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazario sam dve MS Fulda Montero 3, vredi li cemu to za zimu.... Da li je neko imao iskustva sa Nakang gumama i kako se to pokazalo, posto ih vidjam jeftino?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...