Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Na mom Stilu su all season. Kupio sam ga sa tim gumama.

Zakonski je to najbolja opcija jer imaš po propisu gume i zimi i leti.

Međutim, tu Zakon nije išao u interesu bezbednosti u saobraćaju jer nikako all season ne bi trebale da budu faktički zakonom preporučeni kao najpovoljnija varijanta jer iste gume imaš svih 12 meseci. To je povoljnije za džep nego kupovati komplet letnjih i komplet zimskih.

Sa all season gumama nemaš kvalitet tokom suvog i toplog vremena kao sa klasičnim letnjim, znatno su mekše, škripaće u nekoj krivini gde letnje nećeš ni čuti.

Zimi su tek malo bolje od letnjih.

Imaš i dosta klasičnih letnjih koje su za potrebe određenih tržišta označavane ako all season. Imaš na prethodnim stranama priču o tim pneumaticima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me vase misljenje sta bi bila najbolja kupovina,letna guma 225/45 17

1 BF Goodrich G-Force Profiler 12500, montaza i balans se doplacuje 400 din po tocku(Kemoimpex)

2 kleber hydraxer 11200, gratis samo montaza (Planeta Guma)

3 toyo proxes t1r 12580 , gratis montaza i balansiranje (AP SPORT)

U petak bih to zavrsio za ujaka pa ako moze neki savet do tad...Hvala

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam i o kupovini prednjih letnjih guma bile su u plani neke miselinke ali planovi su pali u vodu pa sam se odlucio za TOYO PROXES 4 dimenzije (205 40 r16).

proxes_4.jpg

Ima li ko od vas iskustva sa TOYO gumama i naravno kakva su?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet je to individualna stvar u zavisnosti od same gume! Sara kao sara je proverena, vodu sigurno dobro odvodi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao gume sa takvom sarom samo su bile Dunlop i bile su extra i po kisi i po suvom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalan savet - ne zalećite se sa hevi kišnim gumama, jer su potpuno nepotrebne u uslovima naše klime. Takve gume su popularne u Velikoj Britaniji recimo, ali iz razloga što je tamo prosečna godišnja temperatura od 7 do 12 stepeni C, a kiša pada maltene svaki dan. Kod nas to nije slučaj i verovatno biste se manje prevarili da kupite čiste slikove (da su dozvoljeni) nego posebno kišnu gumu kao što je ovaj Eagle iznad.

Drugi problem je što će ove vrlo skupe gume jako brzo da se potroše, pri čemu nikad neće davati performanse kakve očekujete od njih, sem u kratkom periodu proleća i kasne jeseni.

Da ne zaboravim, gume sa izraženim V profilom su najčešće veoma bučne, iako su fantastične za kišu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me vase misljenje sta bi bila najbolja kupovina,

Prošle godine kad su cene bile skoro izjednačene preporuka je bila da je hydraxer bolja kupovina od g-force.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za Vas ali ja jedva cekam da prodje ova zima :rant: i da stavim alu felne i letnje gume... :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ I ja tako mislim... :thumbsup:

Nego, šta mislite o Pirelli P6 i P7 cinturato u veličini 205 55 R16, 91V?

P.S. mislio sam da nema P6 u toj dimenziji, ali sam ih našao kod nekih... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujem nove letnje gume, dimenzija 225/45 R17....

Razmisljam izmedju ovih modela:

Fulda SportControl

Dunlop SP Sport

Semperit Speed Life

BF Goodrich G-Force

Jel ima neko neka iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ove su izmedju 11000 i 13000...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujem nove letnje gume, dimenzija 225/45 R17....

Razmisljam izmedju ovih modela:

Fulda SportControl

Dunlop SP Sport

Semperit Speed Life

BF Goodrich G-Force

Jel ima neko neka iskustva?

Dunlop Sp sport----brzo se potrosile(ravnomerno),nepuna godina ili 25000

Bf goodrich g-force profiler---trenutno su mi na kolima, i guma je extra po svim merilima,i upravljivost i udobnost itd

jedina mana je sto se vise ne proizvode (ponegde ostale stare zalihe ) a njena zamena je drasticno skuplja

Za ostala dva modela ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto si iz ns-a vidi sa ovima iz subexa kada sam se pre dve nedelje raspitivao za ujaka imali su danlop za oko 13000....a posto vidim da je Vladac81 dosta zadovoljan sa G-force profilerom njega znam da ima u Energy-u ovde u bg i cena je 11500 a u kemompexu 12500 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz svima,dvoumim se izmedju tigar hitisa i fulde ecocontrol u dimenziji 185/60 a cena ima je ista 5180din.fulda ima dublju saru i nju mi preporucuju ali ja i dalje nisam siguran.svaki savet je dobrodosao:)e da ima i neka barumova ne znam tacno naziv ali joj je cena 4680din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim na službenom autu (Zastava 10) Fuldu Eco-Control i skroz sam zadovoljan... Doduše tek sam jednu sezonu izvozao sa njom, ali po svemu mi se do sad odlično pokazala...

U svakom slučaju ne bih se dvoumio između nje i Hitrisa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok hvala onda ce biti fulda.doduse nju su mi i preporucili ali svakako da pitam za savet...pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ih, nisam nezadovoljan, al nisam ni oduševljen. (Sigura). Na kiši vole da proklizaju, na suvom su skroz korektne. Mislim da čovek može da se "skupi" za jedno 50-tak evra više para i da kupi Pireli ili Danlop....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tigar je meni sasvim ok, imam hitris, upravo 195/50/15, ja sam zadovoljan.

Nekako znas na cemu si sa Tigrom, znas sta mozes da ocekujes, nije savrsena guma, ali nikako nije ni losa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Tigar Prima u dimenziji 1950/50/15 i odlicno su se pokazale. Traju mi skoro 4 godine i 38.000km ali je vreme da se zamene. Ravnomerno su se potrosile, ima jos 2-3mm sare. Ono sto je problem kod Tigra je to sto ne pravi zimske gume u dimenziji R15 a o all-season mozemo samo da sanjamo :( Tako da ti ne ginu 2 kompleta guma ove godine :(

Ja opet moram da pitam, da li neko mozda zna gde se mogu kupiti Sava Adapto HP all-season gume u dimenziji 195/50/15? Nove ili polovne, svejedno. U Beogumi kazu da su se rasprodale za par dana jos jesenas, verovatno zbog cene od 6.129 din po komadu + popust ako se uzmu sve 4 + na 6 rata. Isti slucaj i sa prodavnicom Planet Tyres i vulkanizerom Lesanovic.

Drugar ih ima od letos ali 14-ice na Puntu i prezadovoljan je. Sigurno je zimus manje drifta bilo kod njega nego kod mene sa mojim izlizanim Primama! :) Da napomenem da je ekonomija najbitnija :( a kola ionako 98% vozim po gradu. Svaka pomoc je dobrodosla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...